Artur Krajewski - malarstwo - Galeria Promocyjna
Wystawą malarstwa Artura Krajewskiego rozpoczęła nowy rok Galeria Promocyjna. Artysta zaprezentował prace składające się na cykl zatytułowany "Krzyk". Obrazy są częścią większego przedsięwzięcia - "Malarskiego Teatru Mody Krzyk", który miał swoją premierę w listopadzie 2005r. w warszawskim Teatrze Komedia, a później pokazywany był w rodzinnym mieście artysty - Żyrardowie.

Artur Krajewski jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W swojej działalności artystycznej stara się łączyć różne dziedziny. Ma w dorobku ok. 100 wystaw indywidualnych, jest autorem tekstów filozoficznych, opowiadań i wierszy oraz komponuje. Jest więc twórcą interdyscyplinarnym i jego najnowszy projekt również łączy w sobie malarstwo, muzykę i działania z pogranicza teatru i happeningu. "Malarski Teatr Mody Krzyk" jest próbą przetworzenia obrazu malarskiego w formę ruchu, próbą wyjścia poza ramy obrazu. Specjalnie skomponowana muzyka, modelki w krynolinach z drutu kolczastego, taniec mają poruszać wszystkie zmysły widza i wpływać na odbiór sztuki.


Wystawa w Promocyjnej jest pierwszą prezentacją obrazów z cyklu "Krzyk" w przestrzeni galeryjnej. W trakcie wernisażu Artur Krajewski powiedział, że bardzo cieszy go fakt, że najnowsze obrazy mogą zostać pokazane w galerii, ponieważ jest to najlepsze miejsce do prezentacji malarstwa. Także samodzielnie prace te, będące częścią "Malarskiego Teatru Mody", tworzą interesującą, autonomiczną całość.

Kilkanaście wielkoformatowych płócien przedstawiających kobiece sylwetki. Kolorystyczne podziały oraz wyraźna faktura powierzchni, której "bruzdy" układają się w różnych kierunkach podkreślając jeszcze podział powierzchni obrazu. Kobiety, czy też kobieta, której twarz wykrzywia grymas krzyku. Najnowsze obrazy Artura Krajewskiego to dalszy ciąg opowieści o tym co w twórczości tego artysty ważne: o ludziach, ich życiu, emocjach…

 
   
  
  
  

 Wybrane prace:
   
    


 
 
 

 
  
 Nota biograficzna: 

        


Artur Krajewski
(ur. 1971r.), studia na wydziale grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni prof. Daniela Szczechury z dziedziny FILM ANIMOWANY. Wyróżnienie malarskie w pracowni prof. Adama Styki. Obecnie adiunkt w warszawskiej ASP. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki.
Od kilku lat kierownik „Galerii Perspektyw”, promującej młode talenty. W swoim dorobku artystycznym ma ok. 100 wystaw indywidualnych. Wydał kilka książek i albumów, m.in. esej filozoficzny „Kreator”, tomik wierszy, zbiór opowiadań, cztery płyty z muzyką autorską. Twórca Festiwalu „Integralia” – wydarzenia integrującego dziedziny twórcze środowisk akademickich.


Wystawa czynna do 26 stycznia 2006
________________________________
Relacja przygotowana przez Artinfo.pl                   Galeria prac


Powrót