Adam Nowosad - Blokersi - Wytwórnia Sztuki




Wernisaż jest świętem artysty, momentem spotkania z jego gośćmi, przyjaciółmi, znajomymi. Kiedy twórca pochodzi z innego miasta, niż to, w którym prezentowana jest wystawa, na wernisażu często pojawia się niewiele osób, co wcale nie musi świadczyć o jakości prezentowanej sztuki. Takie niewielkie grono spotkało się w Wytworni Sztuki na otwarciu wystawy Adama Nowosada, niewielkie, ale za to zacne. Kameralna obsada imprezy sprzyjała rozmowom z autorem: o sztuce, o życiu i o tematach często nieco kontrowersyjnych - blokowiskowych, które dla Adama Nowosada są istotną materią, konstytuującą jego sztukę.

Młody krakowski twórca porusza zagadnienia, które dotychczas rzadko pojawiały się w malarstwie, zwłaszcza polskim. Interesuje go kultura hip-hopu, świat blokowisk, imprez i nocnych klubów. Tytuł wystawy „Blokersi” nie pozostawia wątpliwości, co do sfery tych zainteresowań. Adam sam jest elementem świata, który opisuje obrazami. Aktywnie uczestniczy w życiu środowiska polskiego hip-hopu. Jego płótna to migawkowe ujęcia, wręcz uliczny reportaż, realizowany w subkulturze młodych ludzi. 

Tradycyjne od strony technicznej i klasyczne w formie malarstwo, jest jednocześnie niestandardowym portretem codziennego życia młodych ludzi z polskich blokowisk i sypialni wielkich miast, przede wszystkim krakowskiej Nowej Huty. Mimo technicznej klasyczności zbliża się w ujęci do street artu, kultury vlepki i graffiti. Jest proste w przekazie i zrozumiałe dla wszystkich widzów, nie tylko koneserów sztuki, ale także dla tych, którzy są obrazami Nowosada portretowani. Trudno uchronić się wrażeniu, że obrazy Nowosada są nieco zbyt proste, zwłaszcza kiedy popatrzy się na nie od strony formalnej, pomijając temat. Zaletą autora jest niewątpliwie zmysł obserwacji, jednak chyba zbyt emocjonalnie podchodzi do narracji swoich płócien, skupiając się na niej, a „odpuszczając sobie” nieco plastyczną stronę twórczości. Być może z czasem się to zamieni, a wtedy możemy spodziewać się jeszcze ciekawszych i dojrzalszych artystycznie kreacji.


W odpowiedzi na listy internautów wskazujące na nieuprawnione wykorzystanie zdjęć osób trzecich przez Adama Nowosada w pracach pokazywanych w naszej Galerii, chcielibyśmy przedstawić obecny stan rzeczy.
W dniu wczorajszym (30.01.2007) dowiedzieliśmy się od autora zdjęć o całej sytuacji. Poprosiliśmy autora prac o kontakt z właścicielem praw autorskich i wyjaśnienie całej sytuacji. Według naszej wiedzy artysta skontaktował się już z autorem zdjęć i sprawa ta jest wyjaśniana. 
Galeria ze swojej strony skontaktowała się z autorem części wykorzystywanych zdjęć, przeprosiła go, obiecała pomoc w wyjaśnieniu sprawy.
W dniu dzisiejszym do momentu wyjaśnienia w pełni całej tej nieprzyjemnej sprawy, wszelkie zdjęcia prac zostaną zdjęte ze strony galerii.
Dbamy i szanujemy prawa autorskie wszystkich artystów. Dlatego jeszcze raz przepraszamy za całą tą sytuację

Krzysztof Masiewicz, Wytwórnia Sztuki

 



Galeria prac


Powrót

Wytwórnia Sztuki
ul. Ząbkowska 27/31 Warszawa
tel: 502 415 234
poczta@wytworniasztuki.pl
www.wytworniasztuki.pl
Godziny otwarcia:
wtorki i czwartki 15:00 - 19:00
soboty 12:00 - 19:00
Adam NOWOSAD
Absolwent wydziału malarstwa na krakowskiej ASP. Dyplom zrealizował w pracowni prof. Adama Brinckena. Żyje i tworzy w Nowej Hucie.
Inne wydarzenia Galerii
22 września - 30 października
Piotr Bąkowski - malarstwo...
Wytwórnia Sztuki z warszawskiej Pragi zaprasza na kolejną…
04 sierpnia - 14 września
Szymon Kobylarz - Architektura
wernisaż: 4 sierpnia 2006, godz. 19.00 Projekt ARCHITEKTURA…
04 sierpnia - 14 września
Szymon Kobylarz -...
Projekt „Architektura” jest według zamysłu…
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl