Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Zakopane, Zakopane. Słońce, góry i górale

28.01.2021 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

19.01 - 28.01.2021

Ceny wywoławcze.

84 obiekty
01
01

"Zakopane", 1901

olej/tektura, 13,5 x 19 cm
sygnowany p.d.: 'JAN STANISŁAWSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

02
02

"Padający śnieg", 1937

olej/sklejka, 41 x 49 cm (zadruk)
sygnowany l.d.: 'StKamocki'
opisany na odwrociu: 'S. KAMOCKI | 1937 N. 153 | ZAKOPANE | "PADAJĄCY ŚNIEG" | 30 X 40' oraz fragment nalepki wystawowej

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

03
03

"Zagroda góralska (Pod Gubałówką)"

olej/tektura, 71 x 103 cm
sygnowany l.d.: 'St. Kamocki'
opisany na odwrociu: 'K "ZAGRODA GÓRALSKA" | (POD GUBAŁÓWKĄ)', na odwrociu fragment kartki z kalendarza

Cena wywoławcza:

Estymacja:

24 000 - 35 000 zł

04
04

Zaloty, lata 50. XX w.

tempera/płótno naklejone na płytę pilśniową, 60 x 70,5 cm
sygnowany p.d.: 'Z. STRYJEŃSKA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

05
05

Wiosna w górach

akwarela/papier, 34,6 x 48,4 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Rafał Malczewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 28 000 zł

06
06

Zima

olej/płótno, 101 x 80 cm
sygnowany l.d.: 'Rafał Malczewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 000 - 900 000 zł

07
07

Stanisław Ignacy Witkiewicz WITKACY (1885 Warszawa -1939 Jeziory na Polesiu)

Portret Joanny Czaplickiej-Rzepka, 1934

pastel/papier , 69 x 49 cm
sygnowany i opisany l.d.: 'Ignacy Witkiewicz (T.B), datowany i opisany p.d.: 'NP | Nπ | 1934 X'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 180 000 zł

08
08

Portret Anny Gramatyki-Ostrowskiej (?), 1928

pastel/papier naklejony na tekturę, 57,5 x 42 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Witkacy 1928 3/V | T.C + h [w kółku]'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

140 000 - 170 000 zł

09
09

Portret Julii Sokołowskiej , 1938

pastel/papier , 62,5 x 47 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'NΠ NP chw.| +herb.| Witkacy 1938| 8/V (imieninowy)'
z tyłu pieczęć wystawy "Stanisław Ignacy Witkiewicz - twarze", Muzeum Tatrzańskie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 140 000 zł

10
10

Julian FAŁAT (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Zakopane, 1906

akwarela/papier , 31 x 49 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Jul Fałat 906 Zkpne'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

11
11

Henryk RODAKOWSKI (1823 Lwów -1894 Kraków)

Portret Zygmunta Rodakowskiego, około1841

akwarela/papier, 22,5 x 17 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 28 000 zł

12
12

Przedwiośnie (Widok z Hali Gąsienicowej), 1911

olej/płótno, 53,5 x 64 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'St. Gałek | 1911'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

13
13

Pejzaż górski (Widok na szałasy na Hali Gąsienicowej), 1936

olej/tektura, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1936 | M. Stańko'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 200 - 6 000 zł

14
14

Widok tatrzański (widok na Kominiarski Wierch)

olej/tektura, 68,5 x 98,5 cm
sygnowany p.d.: 'M. Stańko.'
na odwrociu nalepka domu aukcyjnego Agra-Art

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 7 000 zł

15
15

Leszek STAŃKO (1925 - 2011)

Pezaż zimowy, 1976

olej/tektura, 24 x 34 cm
sygnowany i datowany p.d.: ' LESZEK STAŃKO | 1976 R.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 2 600 zł

16
16

Leszek STAŃKO (1925 - 2011)

"Zakopane Kity", 1997

olej/tektura, 24 x 34 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'LESZEK STAŃKO | ZAKOPANE KITY 1997'
opisany l.d.: '30'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 2 600 zł

17
17

"Tatry o zachodzie", około1912

olej/płótno, 68 x 130 cm
sygnowany l.d.: 'Rzegociński Witold'
Na pierwszym planie widok z okolic Jurgowa/Rzepisk na słowackie Tatry Bielskie, dalej widoczne są Tatry Wysokie z masywem Lodowego Szczytu.
na odwrociu...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

18
18

Tatry, 1931

olej/płyta pilśniowa, 29 x 37 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'T Białynicki Birula| 31'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

19
19

Kazimierz GUZIK (1911 - 1970)

Pejzaż górski (widok na Świnicę), 1947

olej/tektura, 48 x 63 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'K. Guzik 1947.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 600 - 2 600 zł

20
20

Maria POKIZIAK (1896 - 1985)

'Z Durnego', 1929

olej/płótno, 75 x 105 cm
sygnowany p.d.: 'M POKIZIAK. 1929r. z DURNEGO'
sygnowany, datowany i opisany: 'M. KIZIAK 1929 r. z DURNEGO"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 000 zł

21
21

Zimowy widok z Zakopanego, 1948

olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Z. Rozwadowski 48'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

22
22

Eugeniusz WANIEK (1906 - 2009)

"Baca na tle Harendy", 1930

olej/sklejka, 79 x 59 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'E.Waniek 930'
opisany ołówkiem na odwrociu: ‘Baca na tle HARENDY’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

23
23

"Zakopianka", 1921

olej/tektura, 35,5 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.g.: 'St. Daczyński | Zakopane 1921'
opisany na odwrociu: 'St. Daczyński | "Zakopianka" cena 25.000-'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 400 zł

24
24

Portret górala, po 1909

akwarela/papier , 36 x 31,7 cm
sygnowany l.d.: 'Augustynowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

25
25

Stanisław GÓRSKI (1887 Kościan - 1955 Kraków)

Portret góralki

pastel/papier, 25 x 17 cm
sygnowany p.d.: 'St. Górski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 2 600 zł

26
26

Portret Kazimierza Przerwy-Tetmajera

olej/tektura, 49,5 x 34 cm
sygnowany p.g.: 'Lentz'
na odwrociu nalepka z opisem i datą przyjęcia z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego oraz nalepka z biogramem artysty

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

27
27

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867 Wolanów -1952 Kraków)

Widok na Kozi Wierch, 1908

olej/płótno, 12,5 x 20 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'S Jaxa | 1908'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 5 500 zł

28
28

Henryk BARANOWSKI (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

Widok na Giewont

olej/tektura, 33 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'H. Baranowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 5 500 zł

29
29

Zefiryn ĆWIKLIŃSKI (1871 Lwów - 1930 Zakopane)

Sad, lata 20. XX w.

olej/tektura, 14 x 18,5 cm
sygnowany p.d. 'Z. ĆWIKLIŃSKI'
na odwrociu pieczęć wywozowa z adnotacją z 1971 roku oraz dedykacja z 1932 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 3 500 zł

30
30

Motyw z Bochni (Nepomuk z Brzeźnickiej) / Kapliczka przydrożna, 1935

olej/płótno, 58 x 74 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Samlicki. | 1935.'
na krośnie malarskim papierowa nalepka z opisem obrazu i potwierdzeniem autentyczności przez malarza Franciszka Mollo z 16.XI.1955 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

31
31

Michał Maksymilian REKUCKI (1884 Nowy Targ - 1971)

Zima, lata 30. XX w.

olej/płótno, 66,5 x 78,5 cm
sygnowany l.d.: 'M. REKUCKI.'
na krośnie malarskim papierowa nalepka domu aukcyjnego Polswiss Art

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

32
32

Franciszek Adam JAŹWIECKI (Kraków 1900 - Kudowa 1946)

"Most na Harendzie w Zakopanem"

olej/sklejka, 64 x 79 cm
sygnowany l.d.: 'Jaźwiecki'
opisany na odwrociu l.d.: 'Most na Harendzie', na ramie nalepka pracowni ramiarskiej

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

33
33

Stanisław BORYSOWSKI (1901 Lwów - 1988 Toruń)

Pejzaż zimowy z Podhala

olej/płótno, 68 x 98,5 cm
sygnowany p.d.: 'Borysowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

34
34

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Pejzaż abstrakcyjny, 1960

olej/płótno, 78 x 64 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | 1960'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

280 000 - 350 000 zł

35
35

Bez tytułu, 1948

olej/sklejka, 106 x 70 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

36
36

"Egzercyrka", 1962

olej/płótno, 92 x 74 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'T. BRZOZOWSKI. "EGZERCYRKA." 1962 | 92 X 74'
na odwrociu płótna wskazówka montażowa i opis: 'T.Brzozowski | 62'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

400 000 - 600 000 zł

37
37

"Sietniak stęka", 1984

akwarela, tusz/papier , 50 x 40 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'T.B.84.', opisany p.g.: '"sietniak stęka"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 20 000 zł

38
38

Barbara GAWDZIK-BRZOZOWSKA (Katowice, 1927-2010, Zakopane)

"Elena", 2002

tusz/papier, 60 x 40 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: '"Elena" 02 B. Gawdzik'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"ELENA" 02 | BARBARA GAWDZIK'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 400 - 3 500 zł

39
39

Rajmund ZIEMSKI (1930 - 2005)

"Pejzaż 33/75", 1975

akryl/płótno, 100 x 65,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'RAJMUND ZIEMSKI 75.'
sygnowany i opisany na odwrociu: 'RAJMUND ZIEMSKI | PEJZAŻ 33/75 | 100 x 65' oraz nalepka własnościowa z kolekcji rodziny artysty

Cena wywoławcza:

Estymacja:

32 000 - 45 000 zł

40
40

Portret malarza Kazimierza Królikowskiego

asamblaż/drewno, tworzywo sztuczne, tkanina, 33 x 25 x 29 cm (w świetle passe-partout)
opisany u podstawy: 'PORTRET | K. KRÓLIKOWSKIEGO | WYKONANIE RZEŹBY | WŁADYSŁAW HASIOR'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

38 000 - 50 000 zł

41
41

"Skały nad Morskim Okiem" (poliptyk), 1960

tempera jajowa/płótno, 120 x 100 cm (wymiary każdej pracy)
poliptyk złożony z 6 prac

Cena wywoławcza:

Estymacja:

110 000 - 150 000 zł

42
42

Jerzy MIERZEJEWSKI (1917 Kraków - 2012 Warszawa)

"Bukowina", 2000

olej/płótno, 120 x 160 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jerzy Mierzejewski 2000'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

43
43

Plaża nad Dunajcem

akwarela/papier, 35 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Mierzejewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

44
44

Marian BOGUSZ (1920-1980)

"Giewont", 1979

akryl/płótno, 49 x 60 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'm bogusz | 79'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 000 zł

45
45

Madonna zbójnicka, 1937

snycerka/drewno, 34 x 14 x 8 cm
opisana na dole podstawy ołówkiem: 'A 36/37'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 38 000 zł

46
46

"Matka", 1937

drewno, 41,5 x 13,8 x 9 cm
na spodzie tytuł 'matka' i numer wypisany atramentem 'A 84/37' oraz sygnatura ryta na spodzie: `PS | PD`

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 55 000 zł

47
47

Władysław KUT (1915 Nawsie - 2006)

"Para zakopiańska" (Tańcząca para), 1934

Szkoła zakopiańska
drewno, 55 x 38 cm, śr.:21 cm
opisany na spodzie atramentem: 'Ew 134 / 34' oraz opis ołówkiem: 'Kut Władysław | Para zakopiańska'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

48
48

Żołnierz, 1936

drewno, 55 x 16 cm, śr.:20 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

49
49

Stefan MOMOT (1909 Uchanie - 1998 Warszawa)

Juhas, około1929

Szkoła zakopiańska
snycerka/drewno, 27 x 7 x 7 cm
sygnowany z tyłu, na podstawie: 'S. Momot.'
drewno lipowe

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

50
50

Paweł SZCZERBA (ur. 1923, Zakopane)

"Władza", lata 50. XX w.

ręczna/drewno, 33,4 x 20,8 cm, śr.:3,5 cm
sygnowany i opisany na tyle: '"WŁADZA" | P.S.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł