CONNAISSEUR Kraków

XIV Zimowa Aukcja Konesera

01.12.2024 niedziela

19:00

CONNAISSEUR Kraków

Rynek Główny 7

31-042 Kraków

Organizator aukcji dolicza do kwoty wylicytowanej opłatę aukcyjną w wysokości 20% oraz - w przypadku wybranych obiektów - opłatę z tytułu droit de suite.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

60 obiektów
01
01

Albrecht DÜRER (Norymberga 1471 - Norymberga 1528)

"Biczowanie Chrystusa"

drzeworyt na papierze, 38,6 x 27,3 cm,
sygnowany monogramem wiązanym na klocku u dołu: "AD".

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

9 000 - 15 000 zł

02
02

tusz na papierze, 3 stycznia 1643 rok, 27,5 x 37 cm.
Poniżej tekstu znajduje się autograf samego księcia: "Il Prin[cipe] Gio[vanni] Casimoro", a obok duża, doskonale zachowana pieczęć książeca Jana Kazimierza.

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

03
03

Piotr MICHAŁOWSKI (Kraków 1800 - Krzyżtoporzyce k. Krakowa 1855)

"Targ koński", lata 1840-1845

akwarela na podrysowaniu ołówkiem na papierze, 13 x 46 cm, niesygnowany.

Cena wywoławcza:

42 000 zł

Estymacja:

45 000 - 54 000 zł

04
04

Jan MATEJKO (1838 Kraków - 1893 Kraków)

"Zygmunt August"

ołówek na papierze, 22 x 16,5 cm,
sygnowany monogramem i opisany w prawym, dolnym rogu: "JM | Zygmunt IIgi | August. Królewicz | Zygmunt August".

Cena wywoławcza:

42 000 zł

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

05
05

"Studia drzew z Racławic do Kościuszki", ok. 1888 roku

ołówek na papierze, 27,5 x 22 cm,
sygnowany monogramem wiązanym w prawym, dolnym rogu: "JM" oraz opisany u dołu: "Studja drzew z Racławic do Kościuszki".

Cena wywoławcza:

32 000 zł

Estymacja:

40 000 - 52 000 zł

06
06

Roman Kazimierz KOCHANOWSKI (1857 Kraków - 1945 Freising, Bawaria)

"Wierzby"

olej na desce, 17,5 x 16 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "RKochanowski".

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

07
07

"Kurki"

olej na desce, 14,5 x 22 cm,
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "RKochanowski".

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

08
08

Adam SETKOWICZ (1876 Kraków - 1945 Kraków)

"Zamek w Będzinie", 1895 rok

olej na płótnie, 40,5 x 43 cm,
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "ASetkowicz 95".

Cena wywoławcza:

13 500 zł

Estymacja:

16 000 - 18 000 zł

09
09

Józef JAROSZYŃSKI (1835 Lwów - 1900 Monachium)

"Wyjazd na polowanie"

olej na płótnie, 61 x 100 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Józef Jaroszyński".

Cena wywoławcza:

54 000 zł

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

10
10

"Portret damy"

olej na płótnie, 61 x 47 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Fr. Zmurko".

Cena wywoławcza:

48 000 zł

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

11
11

wymiar okładki: 27 x 21 cm.

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

12
12

Józef MEHOFFER (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

"Projekt ornamentu polichromii w domu Pod Globusem", ok. 1905 roku

akwarela na papierze, 44 x 81 cm,
na odwrocie autorski opis: "ornamenty partier[...]".

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 20 000 zł

13
13

"Strzelec"

węgiel, tusz lawowany na papierze, 46,5 x 30 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Józef Mehoffer".

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

14
14

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869 Kraków - 1907 Kraków)

"Kwietnik z kompletu mebli Państwa Żeleńskich", ok. 1904 roku

ołówek, kredka na papierze, 19,5 x 16 cm,
sygnowany monogramem wiązanym w prawym, dolnym rogu: "SW" oraz opisany u dołu: "1 na KWIATY I NUTY".

Cena wywoławcza:

12 500 zł

Estymacja:

16 000 - 22 000 zł

15
15

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

"Amfiteatr w Łazienkach zimą", 1919 rok

litografia barwna na papierze, 36,5 x 37 cm,
sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu: "Lwyczół 1919 r".

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

16
16

"Spacer na wawelskim wzgórzu"

akwarela, gwasz na papierze, 60 x 85 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Tondos".

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

17
17

Michał GORSTKIN-WYWIÓRSKI (1861 Warszawa - 1926 Berlin)

"Tatrzański potok"

czarna kredka na papierze, 76 x 116 cm,
sygnowana w lewym, dolnym rogu: "M. G. Wywiórski".

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

28 000 - 32 000 zł

18
18

"Ukrzyżowanie", lata 30. XX wieku

terakota, częściowo polichromowana, 40 x 31 x 3 cm,
sygnowana wzdłuż prawej krawędzi: "K.LASZCZKA".

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 14 000 zł

19
19

Wlastimil HOFMAN (1881 Karlin - 1970 Szklarska Poręba)

"Modlitwa", 1921 rok

olej na tekturze, 69 x 95 cm,
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Wlastimil Hofman 1921".

Cena wywoławcza:

45 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 65 000 zł

20
20

"Z aniołem stróżem", lata 20. XX wieku

olej na sklejce, 24 x 35 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Wlastimil | Hofman".

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 46 000 zł

21
21

"Złote jabłko", 1931 rok

olej na płótnie, 35 x 50 cm,
sygnowany i datowany w lewym, górnym rogu: "1931 | Wlastimil Hofman".

Cena wywoławcza:

44 000 zł droit de suite

Estymacja:

46 000 - 50 000 zł

22
22

"Przed chatą w Bronowicach"

olej na tekturze, 34 x 48 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Jadw. Tetmajer".

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

23
23

Abraham NEUMANN (1873 Sierpc (Mazowsze) - 1942 Kraków)

"Rynek w Kazimierzu nad Wisłą"

olej na płótnie, 47 x 65 cm,
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "a.neumann".

Cena wywoławcza:

21 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

24
24

"Jesień na Podhalu", 1936 rok

akwarela na papierze, 30,5 x 46 cm, sygnowana i datowana w lewym, dolnym rogu: "T. Koniewicz | 936.".

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

2 500 - 3 200 zł

25
25

"Chata pod śniegiem", 1907 rok

olej na tekturze, 33 x 25 cm,
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "SGAŁEK | 1907".

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

26
26

"Sierpień w Zakopanem", 1917 rok

olej na tekturze, 34,5 x 49,5 cm,
sygnowany monogramem, datowany i opisany w lewym, dolnym rogu: "MH Zakopane 1917 5.VIII.".

Cena wywoławcza:

5 200 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

27
27

"Letnie popołudnie"

olej na płótnie, 48 x 72 cm,
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "J. Guranowski".

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

4 800 - 6 500 zł

28
28

Wiktor KORECKI (1890 Kamieniec Podolski - 1980 Milanówek)

"Jesień", 1944 rok

olej na tekturze, 20 x 18 cm,
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "WIKTOR KORECKI 1944".

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

29
29

Jean PESKÉ (Jan Mirosław PESZKE) (1870 Gołta - 1949 Le Mans)

"Pejzaż z fioletową łąką"

pastel na papierze, 43 x 60 cm,
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "Peske".

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

30
30

Eugeniusz DZIERZENCKI (1905 Warszawa - 1990 Sopot)

"Sosny nad Bałtykiem"

olej na tekturze, 24 x 32 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "E. Dzierżencki".

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

31
31

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867 Wolanów -1952 Kraków)

"Bałtycki brzeg", 1930 rok

gwasz na papierze, 15 x 32 cm,
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "SJaxa | 1932".

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

32
32

"Łódki na wzburzonym Morzu Bałtyckim", 1936 rok

gwasz na papierze, 20 x 43 cm,
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "SJaxa | 1936".

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

33
33

"Fale na Bałtyku", 1932 rok

gwasz na papierze, 33 x 48 cm,

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

11 000 - 15 000 zł

34
34

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868 Kraków - 1953 Kraków)

"Przed dworkiem", 1921 rok

olej na tekturze, 32 x 47 cm,
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "B. RYCHTER-JANOWSKA.1921.".

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

35
35

"Smutny chłopiec"

olej na płótnie, 70 x 59 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "W | LAM".

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 34 000 zł

36
36

"Komendant Józef Piłsudski"

olej na tekturze, 39 x 29 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "St. Paciorek".

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

37
37

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

"Ranny żołnierz", 1938 rok

olej na tekturze, 49,5 x 70 cm,
sygnowany i datowany w prawym dolnym rogu: "Jerzy Kossak 1938"

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

38
38

Stanisław BAGIEŃSKI (1876 Warszawa - 1948 Warszawa)

"Ułan z bolszewickim jeńcem", 1923 rok

olej na płótnie, 50 x 65 cm,
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "S. Bagieński 1923.".

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

39
39

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) (1875 Warszawa - 1947 Łódź)

"Zimowa jazda", 1926 rok

olej na tekturze, 50 x 50 cm,
sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu: "Cz. Wasilewski | 1926".

Cena wywoławcza:

8 500 zł

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

40
40

Wojciech KOSSAK (1856 Paryż - 1942 Kraków)

"Pożegnanie wiernego towarzysza", 1916 rok

olej na tekturze, 46 x 55 cm,
sygnowany i dedykowany w prawym dolnym rogu: "Meinem Kameraden | Hauptman Fink | Kossak | Rittmeister | 1916 r.".

Cena wywoławcza:

40 000 zł

Estymacja:

45 000 - 55 000 zł

41
41

"Stara Warszawa. Ulica Świętojańska"

olej na płótnie, 51 x 35,5 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "W.Chmieliński".

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

42
42

"Wesele krakowskie"

olej na tekturze, 17 x 24,5 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Wł. Chmieliński".

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

6 500 - 8 000 zł

43
43

"Obłapiacz i kurewka"

kredki na papierze, 20,5 x 27 cm,
opisany autorsko w lewym, dolnym rogu: "obłapiacz | i | kure[przekreślenie]ska".

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

44
44

"Biskup"

ołówek na tekturce, 7 x 6 cm.

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

45
45

"Willa w Krynicy"

gwasz, złota farba na papierze, 21 x 15 cm,
opisany autorsko u dołu: "KRENICAWSIWILLASEŁO | 500 ZŁ".

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 14 000 zł

46
46

"Architektura Krynicy"

gwasz na papierze, 22 x 16 cm,
opisany autorsko u dołu: "KRYNICAZDROJROSYTASELO".

Cena wywoławcza:

9 500 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 14 000 zł

47
47

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

"Goręjące serce"

tusz na papierze, 11 x 7,5 cm.

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

48
48

Günter GRASS (1927 Gdańsk - 2015 Lubeka)

"Dmuchający w pióra (Autoportret)", 1974 rok

akwaforta na papierze, 18,5 x 19,5 cm,
sygnowany i datowany poniżej kompozycji: "91/150 Günter Grass 74".

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

1 800 - 2 200 zł

49
49

"Mina Zdzisława Beksińskiego", 1973 rok

fotografia czarno-biała, maszynopis, 13 x 10 cm,
sygnowana na odwrocie monogramem, który Zdzisław Beksiński używał listach i kartkach do przyjaciół: "Z".

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

50
50

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

"Akt w wannie", 1997 rok

serigrafia barwna na papierze, 72 x 57,5 cm,
sygnowana, datowana i numerowana ołówkiem poniżej kompozycji: "35/64 Jerzy Nowosielski 1997 r".

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

19 000 - 24 000 zł