01.12.2024 niedziela
19:00
CONNAISSEUR Kraków
Rynek Główny 7
31-042 Kraków
Organizator aukcji dolicza do kwoty wylicytowanej opłatę aukcyjną w wysokości 20% oraz - w przypadku wybranych obiektów - opłatę z tytułu droit de suite.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
drzeworyt na papierze, 38,6 x 27,3 cm,
sygnowany monogramem wiązanym na klocku u dołu: "AD".
tusz na papierze, 3 stycznia 1643 rok, 27,5 x 37 cm.
Poniżej tekstu znajduje się autograf samego księcia: "Il Prin[cipe] Gio[vanni] Casimoro", a obok duża, doskonale zachowana pieczęć książeca Jana Kazimierza.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem na papierze, 13 x 46 cm, niesygnowany.
ołówek na papierze, 22 x 16,5 cm,
sygnowany monogramem i opisany w prawym, dolnym rogu: "JM | Zygmunt IIgi | August. Królewicz | Zygmunt August".
ołówek na papierze, 27,5 x 22 cm,
sygnowany monogramem wiązanym w prawym, dolnym rogu: "JM" oraz opisany u dołu: "Studja drzew z Racławic do Kościuszki".
olej na desce, 17,5 x 16 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "RKochanowski".
olej na desce, 14,5 x 22 cm,
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "RKochanowski".
olej na płótnie, 40,5 x 43 cm,
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "ASetkowicz 95".
olej na płótnie, 61 x 100 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Józef Jaroszyński".
olej na płótnie, 61 x 47 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Fr. Zmurko".
wymiar okładki: 27 x 21 cm.
akwarela na papierze, 44 x 81 cm,
na odwrocie autorski opis: "ornamenty partier[...]".
węgiel, tusz lawowany na papierze, 46,5 x 30 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Józef Mehoffer".
ołówek, kredka na papierze, 19,5 x 16 cm,
sygnowany monogramem wiązanym w prawym, dolnym rogu: "SW" oraz opisany u dołu: "1 na KWIATY I NUTY".
litografia barwna na papierze, 36,5 x 37 cm,
sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu: "Lwyczół 1919 r".
akwarela, gwasz na papierze, 60 x 85 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Tondos".
czarna kredka na papierze, 76 x 116 cm,
sygnowana w lewym, dolnym rogu: "M. G. Wywiórski".
terakota, częściowo polichromowana, 40 x 31 x 3 cm,
sygnowana wzdłuż prawej krawędzi: "K.LASZCZKA".
olej na tekturze, 69 x 95 cm,
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "Wlastimil Hofman 1921".
olej na sklejce, 24 x 35 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Wlastimil | Hofman".
olej na płótnie, 35 x 50 cm,
sygnowany i datowany w lewym, górnym rogu: "1931 | Wlastimil Hofman".
olej na tekturze, 34 x 48 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Jadw. Tetmajer".
olej na płótnie, 47 x 65 cm,
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "a.neumann".
akwarela na papierze, 30,5 x 46 cm, sygnowana i datowana w lewym, dolnym rogu: "T. Koniewicz | 936.".
olej na tekturze, 33 x 25 cm,
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "SGAŁEK | 1907".
olej na tekturze, 34,5 x 49,5 cm,
sygnowany monogramem, datowany i opisany w lewym, dolnym rogu: "MH Zakopane 1917 5.VIII.".
olej na płótnie, 48 x 72 cm,
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "J. Guranowski".
olej na tekturze, 20 x 18 cm,
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "WIKTOR KORECKI 1944".
pastel na papierze, 43 x 60 cm,
sygnowany w lewym, dolnym rogu: "Peske".
olej na tekturze, 24 x 32 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "E. Dzierżencki".
gwasz na papierze, 15 x 32 cm,
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "SJaxa | 1932".
gwasz na papierze, 20 x 43 cm,
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "SJaxa | 1936".
gwasz na papierze, 33 x 48 cm,
olej na tekturze, 32 x 47 cm,
sygnowany i datowany w lewym, dolnym rogu: "B. RYCHTER-JANOWSKA.1921.".
olej na płótnie, 70 x 59 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "W | LAM".
olej na tekturze, 39 x 29 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "St. Paciorek".
olej na tekturze, 49,5 x 70 cm,
sygnowany i datowany w prawym dolnym rogu: "Jerzy Kossak 1938"
olej na płótnie, 50 x 65 cm,
sygnowany i datowany w prawym, dolnym rogu: "S. Bagieński 1923.".
olej na tekturze, 50 x 50 cm,
sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu: "Cz. Wasilewski | 1926".
olej na tekturze, 46 x 55 cm,
sygnowany i dedykowany w prawym dolnym rogu: "Meinem Kameraden | Hauptman Fink | Kossak | Rittmeister | 1916 r.".
olej na płótnie, 51 x 35,5 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "W.Chmieliński".
olej na tekturze, 17 x 24,5 cm,
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Wł. Chmieliński".
kredki na papierze, 20,5 x 27 cm,
opisany autorsko w lewym, dolnym rogu: "obłapiacz | i | kure[przekreślenie]ska".
ołówek na tekturce, 7 x 6 cm.
gwasz, złota farba na papierze, 21 x 15 cm,
opisany autorsko u dołu: "KRENICAWSIWILLASEŁO | 500 ZŁ".
gwasz na papierze, 22 x 16 cm,
opisany autorsko u dołu: "KRYNICAZDROJROSYTASELO".
tusz na papierze, 11 x 7,5 cm.
akwaforta na papierze, 18,5 x 19,5 cm,
sygnowany i datowany poniżej kompozycji: "91/150 Günter Grass 74".
fotografia czarno-biała, maszynopis, 13 x 10 cm,
sygnowana na odwrocie monogramem, który Zdzisław Beksiński używał listach i kartkach do przyjaciół: "Z".
serigrafia barwna na papierze, 72 x 57,5 cm,
sygnowana, datowana i numerowana ołówkiem poniżej kompozycji: "35/64 Jerzy Nowosielski 1997 r".