Mazowiecki Dom Aukcyjny Teutsch Gallery

XIV Kolekcjonerska Aukcja Sztuki

09.12.2024 poniedziałek

19:00

ul. Mazowiecka 11

00-052 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.

Do wybranych obiektów doliczona będzie opłata droit de suite.

90 obiektów
51
51

"Debola wieś miasto willa row", lata 50. XX wieku

akwarela, papier, 14,5x20,5 w świetle passe-partout, 40x54,5 cm w oprawie

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

52
52

Bez tytułu, 2024

akryl, płótno, 100x100 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

65 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 100 000 zł

53
53

Jan TARASIN (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

"Ciąg przedmiotów III", 1996

olej, płótno, 80x70 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

80 000 zł droit de suite

Estymacja:

130 000 - 150 000 zł

54
54

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957, Korytów)

"Notatka o sztuce 8/XI", 2022

olej, płótno, 30x30 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

55
55

Magdalena ABAKANOWICZ (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

"Głowa", 1985

miękki werniks, papier, 71x54,5 w świetle passe-partout, 88x72 w oprawie
Sygnowany w p. d. rogu: M. Abakanowicz 85. Numer 41/100

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

56
56

"Futura 7", 2024

akryl, płótno, 130x100 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

2 200 zł

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

57
57

Andrzej BATOR (ur. 1951, Łódź)

"Mżawka", 2022

akryl, płótno, 30x30 cm

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 500 - 7 500 zł

58
58

Antoni FAŁAT (1942 Warszawa - 2024)

"Buena Vista II", 2000

akryl, płótno, 100 x 73, w oprawie 105 x 78 cm
sygnowany l.d.: Ant Fałat |3| 15.II. 2000| sygnowany i opisany na odwrociu górna listwa BUENA Vista II |

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

59
59

"O świcie", 2024

olej, płótno, 60x70 cm

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

15 000 - 17 000 zł

60
60

Katarzyna KARPOWICZ (ur. 1985, Kraków)

"Lea i Jakow", 2022

olej, płótno, 60x60 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

61
61

Joanna KAUCZ (ur. 1981, Wrocław)

"Sylwester abc", 2024

olej, płótno lniane, 40x40 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

62
62

Krzysztof KOKORYN (ur. 1964, Szczytno)

"Bar Efez", 2024

olej, płótno, 50x70 cm
sygnowany p. d. róg: Kokoryn 2024

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

63
63

"Satiro con stereo", niedatowany

olej, płótno, 160x140 cm

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

64
64

"Na zakaźnym", 2023

technika własna, papier, 100x70 cm
sygnowany

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

65
65

Arkadiusz SIARKOWSKI (ur. 1981, Lublin)

"Mucha w zupie", 2024

olej, płótno, 50x70 cm

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

66
66

Vadim VOITEKHOVITCH (ur. 1963, Mozyrz, Białoruś)

"Wędrując po niebie", 2022

olej, płótno, 60x90 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

67
67

Ryszard GIERYSZEWSKI (1936 Warszawa - 2021 Warszawa)

"Plama przypadkowa", 1997

linoryt, drzeworyt, 70x50 cm
sygnowany w l. d. rogu

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

68
68

„Rzeka i subtelność światła”, 2024

olej, płótno, 100x100 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 800 - 4 800 zł

69
69

Bez tytułu, niedatowany

olej, płótno, 61x46 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

70
70

"Dawno temu w Krakowie", 2023

olej, płótno, 110x70 cm
sygnowany w p.d. rogu

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 2 500 zł

71
71

"Przyjaciele", 2021

olej, płótno, 140x80 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

72
72

Adam PATRZYK (ur. 1965)

"Miasto", 2024

akryl, płótno, 30x40 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

73
73

Tomasz KARABOWICZ (ur. 1971, Karczunek)

"Kamil", 2021

olej, płótno, 70x100 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

74
74

Szymon KURPIEWSKI (ur. 1984, Konin)

"Mleko", 2024

olej, płótno, 33x27 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

600 - 800 zł

75
75

"Jak zatrzymać chwile", 2024

akryl, złoty szlagmental, 90x70 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

76
76

"Chwila marzeń", 2019

olej, płótno, 40x60 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

77
77

Mikołaj SĘTOWSKI (ur. 1987, Częstochowa)

"Motus", 2021

olej, płótno, 90 x 110 cm
sygnowany p.d.:M.Sętowski, sygnowany i opisany na odwrociu:Mikołaj Sętowski| 2021 |Motus|

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

78
78

Jerzy PANEK (1918 - 2001)

"Galopujące konie II", 1970

drzeworyt, papier, 58x49 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 600 - 2 200 zł

79
79

Stefan GIEROWSKI (1925 Częstochowa - 2022)

Bez tytułu, 1976

gwasz, papier, 51x72,5 cm
sygnowany w p. d. rogu: S. Gierowski 1976

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

80
80

"Pracownia rzeźby Aliny K. Rzeźba pt. Adam Słodowy", niedatowany

technika własna, płótno, 150x200 cm
sygnowany w p. d. rogu "H. Cześnik 23"

Cena wywoławcza:

35 000 zł droit de suite

Estymacja:

55 000 - 65 000 zł

81
81

Anna SZPRYNGER (ur. 1982, Warszawa)

Bez tytułu, 2014

akryl, płótno, 18x24 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

82
82

Bez tytułu, niedatowany

akryl, płótno, 70x100 cm

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

83
83

Bez tytułu, 2023-2024

pastele, papier, 69,5x79 cm
sygnowany p. d. róg

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

4 000 - 4 500 zł

84
84

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

"Grodzieniec", 2018

tempera, papier, 51x71 w oprawie
sygnowany p. d. róg: E. Dwurnik 2018

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 18 000 zł

85
85

Michał ŚWIDER (1962 Sędziszów Małopolski - 2019 Czernichów)

"Puteus"

sztyft, kredka, papier

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

86
86

Z cyklu "Sploty", 2024

metal, glina, beton, 173 cm
podstawa sześcian 20x20 cm, waga 18 kg

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 2 600 zł

87
87

Rafał KOWALSKI (ur. 1973, Warszawa)

"Razem na zawsze"

glina szamotowa, wysokość 50 cm

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

88
88

Igor MITORAJ (1944 Oederan - 2014 Pietrasanta)

"Asklepios", niedatowany

brąz patynowany, podstawa z trawertynu, 12x20x48 cm
Sygnowany u dołu "Mitoraj" i z tyłu: C 733 1000 H.C"

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

Estymacja:

38 000 - 40 000 zł

89
89

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961, Częstochowa)

"Ulotna", niedatowany

brąz, kamienna podstawa
sygnowany na prawym boku

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

6 500 - 8 000 zł

90
90

"Dziennik 18 VII - 3 IX", 2019

olej, płótno, 18x24 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 14 000 zł