Mazowiecki Dom Aukcyjny Teutsch Gallery

XIV Kolekcjonerska Aukcja Sztuki

09.12.2024 poniedziałek

19:00

ul. Mazowiecka 11

00-052 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.

Do wybranych obiektów doliczona będzie opłata droit de suite.

90 obiektów
01
01

"Syndrom Sztokholmski", 2024

olej, płótno lniane, 80x80 cm

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

02
02

Bez tytułu, 2023

akryl, płótno, 80x120 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 13 000 zł

03
03

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

"Pogoda na jutro", ok. 1990

akryl, olej, płótno, 40x31 cm (bez oprawy), 55x63,5 cm w oprawie

Cena wywoławcza:

65 000 zł droit de suite

Estymacja:

85 000 - 95 000 zł

04
04

"Incognito", 2023

olej, akryl, żywica, płótno, 50x50 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 500 - 8 500 zł

05
05

Vadim VOITEKHOVITCH (ur. 1963, Mozyrz, Białoruś)

"Przed świtaniem", 2024

olej, płótno, 55x75 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

06
06

"Mater Dolorosa", 2021

olej, płótno, 33x46 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 800 - 2 500 zł

07
07

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

"Tulipan", 2017

akryl, płótno, 18x13 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

08
08

Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

"30 VII 2005-2", 2005

akwarela, papier, 37,5x28 cm
sygnowany u dołu: '30 VII 2005-2 | SF. | 62/2005'

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 17 000 zł

09
09

"Stateczki z piór", 2024

akryl, płótno, 65x92 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

10
10

"Zabawa", 1987

akryl, płótno, 97x130 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

11
11

"Turquoise", 2024

olej, płótno, 100x100 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

12
12

Igor MITORAJ (1944 Oederan - 2014 Pietrasanta)

"Twarz zawoalowana", 1977

metal, granit, 10x4x6 cm
Sygnowany z przodu: Igor Mitoraj i z tyłu: Bonne Année, 1977, Bouillet, Christofle, France

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

13
13

Michał CYGAN (ur. 1989, Wadowice)

"Jednorożec 3", 2022

akryl, płótno, werniks, 50x40 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

14
14

Joanna KAUCZ (ur. 1981, Wrocław)

"Wiewiórki", 2024

akryl, płótno lniane, 70x70 cm

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

15
15

Katarzyna KARPOWICZ (ur. 1985, Kraków)

"Deep Love", 2022

technika mieszana, papier, 21x30 w świetle passe-partout, 45x54 cm w oprawie
sygnowany w p. d. rogu

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

16
16

"Kiss", 2024

olej, płótno, 70x60 cm

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

17
17

Eugeniusz MARKOWSKI (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

"Koń 1-III-3", niedatowany

olej, płótno, 71,5x99 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

50 000 zł droit de suite

Estymacja:

65 000 - 85 000 zł

18
18

Jarosław JAŚNIKOWSKI (ur. 1976, Legnica)

"Eksperyment", 2024

olej, płótno, 30x25, w oprawie 52x47 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

23 000 - 27 000 zł

19
19

Agnieszka ZABRODZKA (ur. 1989, Warszawa)

"Samotnik", 2024

akryl, płótno, 50x70 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

20
20

"Infestacja", 2022

olej, płótno, 39x49 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 800 - 2 500 zł

21
21

"Brda", 2023

akryl, płótno, 40x50 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

22
22

Bez tytułu, 2021

olej, płótno, 40x50 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 15 000 zł

23
23

Bez tytułu, niedatowany

olej, płótno, 90x100 cm
sygnowany w l. d. rogu

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

36 000 - 40 000 zł

24
24

Adam WĄTOR (ur. 1970, Myślenice)

"Białe schody", 2017

akryl, płótno, 115 x 115 cm
sygnowany na l. d.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

25
25

"Moje przestrzenie 1.04", 2024

olej, płótno, 90x135 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

26
26

Anna TAJAK (ur. 1992, Gorlice)

"Niestniejące widzimy my", 2024

olej, płótno, 51x55 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 800 - 2 800 zł

27
27

Piotr MŁODOŻENIEC (ur. 1956, Warszawa)

"Plaża", 2022

akryl, płótno, 59x73,5 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

28
28

Jacek OPAŁA (ur. 1970, Bolesławiec)

"Bez tytułu", niedatowany

ceramika, 60x73x35 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

3 500 - 5 500 zł

29
29

"Ikonostas", 2022/2023

technika mieszana, drewno, 125x55 cm

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

30
30

Bez tytułu, 1965

papier, 35x27 cm w świetle passe-partout, 56x49 cm w oprawie
sygnowany w l. d. rogu "Edward Dwurnik 1965"

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

31
31

Halina TYMUSZ (ur. 1960, Żary)

"Zofia", 2020

olej, płótno, 90x110 cm
sygnowany w p. d. rogu

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

32
32

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957, Korytów)

"Rysunek", 2020

flamastry, papier, 21x29,5 cm
sygnowany

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

33
33

"Pod osłoną nocy", 2022

akryl na bawełnianym płótnie, 54x54x4cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

34
34

Klaudia CHOMA (ur. 1988, Warszawa)

"Stróż", 2024

akryl, olej, płótno, 70x60 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 800 - 2 600 zł

35
35

"Tulipan", 2018

akryl, płótno, 18x13 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

36
36

Bez tytułu, 2023

akryl, płótno, 80x120 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 13 000 zł

37
37

"Płaskoziemcy", 2024

olej, płótno, 100x150 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

4 200 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

38
38

Dariusz MILIŃSKI (ur.1957, Cieplice)

"Anioły z pławnej", 2024

olej, płótno, 30x40 cm, 43,5x53,5 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

39
39

Bez tytułu, 1979

olej, papier, 44x31 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

40
40

"Jesienny spacer", 2023

olej, płótno, 40x50 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

41
41

Magdalena ABAKANOWICZ (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

"Wnętrze 1", 2003

tusz, papier, 41x29 cm w świetle passe-partout, 53,5x41,5 w oprawie
sygnowany w l. d. rogu M. Abakanowicz 2003

Cena wywoławcza:

13 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

42
42

"List do Tapiesa", 2024

technika własna, 100x150 cm

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

16 000 - 22 000 zł

43
43

"Autoportret na środku oceanu", 2024

olej, płótno, 30x40 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

44
44

"Maria Brassica", niedatowana

figura z gipsu, technika własna, 100x14x15 cm
sygnowany na podstawie

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

45
45

Szymon KURPIEWSKI (ur. 1984, Konin)

"Czekoladowy donut', 2024

olej, płótno, 30x30 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

600 - 800 zł

46
46

Bez tytułu, 2024

olej, płótno, 60x60 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

47
47

"Ryby na starym talerzu", 2022

olej, płótno, 41x41 cm

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

48
48

Joanna MIESZKO (ur. 1969, Trzcińsko-Zdrój)

"Oswoić maki", 2024

akryl, płótno, 73x100 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

4 500 - 5 500 zł

49
49

"Kręgi Percepcji: Bordo", 2024

akryl, płótno bawełniane, 100x100 cm
sygnowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

50
50

Z cyklu "Obnażona", 2022

drewno, granit, 58x23x17 cm

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł