Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Tylko dla dorosłych. Sztuka i erotyka

28.01.2020 wtorek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

14.01 - 28.01.2020

Ceny wywoławcze.

143 obiekty
001
001

Erotyk

tusz/papier, 24 x 36 cm
na odwrociu pieczątka: 'Ze Spuścizny artystycznej | KAZIMIERZA MIKULSKIEGO | Potwierdzam autentyczność | [odręczny podpis] Emilia Frej 5.06.2014'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

002
002

Dziewczynka

ołówek, tusz/papier, 30 x 23 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

003
003

"Przed śniadaniem", 1965

olej/płótno, 66 x 47 cm
sygnowany, datowany i opisywany na odwrociu:'‘Przed śniadaniem | Kazimierz Mikulski | [nieczytelny] 1965' oraz naklejka z opisem pracy w języku angielskim

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

004
004

Eugeniusz MARKOWSKI (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

Bez tytułu, 1985

olej/płótno, 130 x 99,8 cm
sygnowany l.d.: 'E. Markowski', datowany i opisany u góry: 'WARSZAWA. KWIECIEŃ - 1925. 2.6. [nieczytelne]'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 80 000 zł

005
005

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

"Akt nad morzem", 1982

olej/płótno, 80 x 60 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

250 000 - 350 000 zł

006
006

Akt z lustrem, 1977

olej/płótno, 70 x 50 cm
sygnowany na odwrociu: 'JERZY | NOWOSIELSKI'
datowany na blejtramie:'I 1977'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

007
007

Stefan ŻECHOWSKI (1912 (Książ Wielki) -1984 (tamże))

Akt kobiecy, 1964

spray/siatka, 80 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Szech | 64'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 16 000 zł

008
008

"Pan Ireneusz pokazuje zasupłaną prezerwatywę", 2000

olej/płótno, 52,5 x 44,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'MARCIN MACIEJOWSKI 00 r.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

009
009

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Czerwone tulipany, 2008

olej/płótno, 140 x 80 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2008| E. DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2008 | E. DWURNIK | CZERWONE | TULIPANY | NR: XXIII [w prostokącie] - 241 [w prostokącie]- 3882 -'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

010
010

Wilhelm SASNAL (ur. 1972, Tarnów)

"Nigdy więcej", 2010

serigrafia/papier, 56 x 46 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '75/100 Sasnal 2010'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 500 zł

011
011

"Unwanted Sex Dolls from China"

tusz/papier, 50 x 70 cm
opisany u dołu: "Unwanted sex dolls from China"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

012
012

Scena erotyczna, 1998

ołówek/papier, 49 x 62 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Dobkowski 1998 r.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

013
013

"Nasycenie", 1977

akryl/płótno, 65 x 54 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | "NASYCENIE" 1977 | AKRYL 65 x 54 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

32 000 - 40 000 zł

014
014

Władysław JACKIEWICZ (ur. 1924 Podbrodzie k. Wilna - 2016)

"Obraz IV/90", około1990

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'Jackiewicz'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '‘W. JACKIEWICZ "OBRAZ IV/90" 80 x 100'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

015
015

Alfred LENICA (1899 - 1977)

"Erotyk 10", 1966

gwasz/papier, 30 x 42 cm
sygnowany wśród kompozycji: 'Lenica'
na odwrociu opisany i datowany: 'A. Lenica | 1966 | Erotyk 10'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

016
016

"Miłość dla pieniędzy II"

olej/tektura, 21 x 26 cm
sygnowany p.d.: 'SE'
na odwrociu nalepka wystawowa z Lipert Gallery w Nowym Jorku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

017
017

"Kąpiel", 1947

tempera/tektura, 115,5 x 107 cm
sygnowany i datowany l.d.: '[znak autorski] | TERESA | ROSZKOWSKA | 1947'
opisany na odwrociu: 'CZERWIEC | 1947 | KĄPIEL | 107 x 115'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 22 000 zł

018
018

Agnieszka SANDOMIERZ (ur. 1978, Warszawa)

Dwoje, 2009

tempera/płótno, 20 x 30 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Agnieszka Sandomierz | 2009'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

019
019

Bez tytułu, 2004

tempera/płótno, 20 x 30 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Agnieszka Sandomierz | 2004'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 800 zł

020
020

Kwartet, 1970

akwarela, gwasz, ołówek/papier, 14 x 13 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany ołówkiem p.d.: 'SK70'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 400 - 3 000 zł

021
021

Zestaw 5 projektów do książki "Pamiętnik Krystyny"

tusz/papier, 22,8 x 32,6 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

022
022

Jerzy FLISAK (1930 - 2008)

"Salonowiec pułkowy"

akwarela, tusz/papier, 22 x 43 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany wewnątrz kompozycji monogramem wiązanym: 'JF'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

023
023

Maciej Gabryelczyk (ur. 1952, Ostrowy)

Sztafeta, 1983

inna, technika własna, kolaż/papier, papier fotograficzny, 26 x 19 cm
sygnowany, opisany i datowany długopisem na odwrociu p.d.: 'GABRYEL', l.d.: 'Sztafeta 83 Ostrowy'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 2 000 zł

024
024

Erotyk

akwarela, tusz/papier, 16,5 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany cyrylicą wewnątrz przedstawienia: 'ST'
na odwrociu na passe-partout pieczątka artysty: 'STANISŁAW K. DAWSKI | POLOGNE'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

025
025

Erotyk

akwarela, tusz/papier, 16,5 x 22,5 cm
sygnowany p.d. cyrylicą: 'CM'
na odwrociu, na passe-partout pieczątka artysty: 'STANISŁAW DAWSKI | POLOGNE'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

026
026

Erotyk, 1941

akwarela, tusz/papier, 23 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem cyrylicą l.d.: 'CM'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

027
027

ołówek/papier, 39,7 x 22,7 cm
sygnowany l.d.: 'J.N.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 500 zł

028
028

Akt surrealistyczny

ołówek, tusz/papier, 14 x 9 cm (arkusz)
na odwrociu naklejka z Galerii Foksal z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

029
029

Oleg KULIK (ur. 1961, Kijów)

"Zwierzęca kamasutra", 2000

wydruk na papierze/płyta pilśniowa, 179 x 146 cm
sygnowany i datowany czarnym flamastrem p.śr.: '2/8 | Oleg Kulik | 2000'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 22 000 zł

030
030

forma/żywica poliestrowa, 65 x 35 x 28 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 - 800 zł

031
031

forma/żywica poliestrowa, 70 x 35 x 28 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 - 800 zł

032
032

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Wybuch

akwarela/papier, 20 x 29 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

033
033

Tango 7
mieszana/papier, 32 x 22 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

034
034

Alain BONNEFOIT (ur. 1937, Paryż)

Akt, 1976

litografia barwna/papier, 57 x 77 cm (w świetle oprawy)
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: 'ABonnefoit76', opisany l.d.: '36/70'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

035
035

Tryptyk erotyczny ("I like youngers but olders too"), 2011

litografia, flamaster/papier, papier, 14 x 8,5 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 600 zł

036
036

Lucjan MIANOWSKI (1933 Strzemieszyce - 2009 Poznań)

'Gorąca plaża', 1970

litografia barwna/papier, 52,5 x 75 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Epr. d'art. "gorąca plaża" Lucjan Mianowski 70'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

037
037

Akt (miniatura), około 1830

gwasz/kość, śr.: 7,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 2 800 zł

038
038

Wojciech DUREK (1888 - 1951)

Kobieta, lew i wąż, 1949

drewno, 42 x 32 cm
sygnatura i data ryte wewnątrz owalu: '19WD49'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

039
039

Ernest WENCK (1865-1929)

Dziewczyna pijąca, 1936

porcelana, wys.: 15 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

040
040

Napoleon przed Bitwą pod Waterloo

kość słoniowa,wys.: 8,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 4 000 zł

041
041

Colombina, około1890

brąz,wys.: 67 cm
sygnowana na podstawie: 'He Allouard'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 20 000 zł

042
042

metal, śr.: 3 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 - 400 zł

043
043

metal, śr.: 3 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 - 400 zł

044
044

drewno, srebro, 93 x 13 cm
znak złotniczy nieczytelny

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 3 000 zł

045
045

Barbara FALENDER (ur. 1947, Wrocław)

Poduszka erotyczna, 1973/2006

forma/biskwit, 15,5 x 20 x 10 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 20 000 zł

046
046

Poduszka erotyczna, 1973/2006

forma/biskwit, 13 x 22 x 17 cm
wycisk na prawym boku: 'FALENDER'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 20 000 zł

047
047

Xawery WOLSKI (ur. 1960, Warszawa)

"Labios nr 5", 1996

terakota, 12 x 62 cm
sygnowana, datowana i opisana od wewnątrz: 'LABIOS No 5 | X. Wolski 1996'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 20 000 zł

048
048

Jan SAUDEK (ur. 1935)

'Marie No. 1', 1974/1981

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 24,5 x 39,2 cm
odbitka sygnowana l.d.: 'JAN SAUDEK', opisana na środku: 'Marie' i poniżej: '#75 Model print FINISHED OCTOBER 3, 1881'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

049
049

Bez tytułu, około1990

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 34 x 49 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'Wiesław Barszczewski | Bez tytułu c. 1990 | 1/1'
ed. 1/1

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

050
050

Akt negatyw

negatyw czarno-biały/płyta szklana, 8 x 10 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 1 000 zł