Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Współczesna. Prace na Papierze

27.02.2020 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

17.02 - 27.02.2020

Ceny wywoławcze.

86 obiektów
01
01

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Kompozycja we wnętrzu

tusz/papier, 23,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

02
02

Z cyklu "Uniwersum CXXXIII", 1999

akwarela/papier, 48 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Dobkowski | akwarela z cyklu "UNIVERSUM CXXXIII" 1999 ROK | 48 cm x 63 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

03
03

Tadeusz PFEIFFER (1949 - 2014)

akwarela/papier, 20 x 29 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T.Pfeiffer'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 700 zł

04
04

monotypia/papier, deska, 42 x 29 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 2 600 zł

05
05

Bez tytułu, 1987

tusz, długopis/papier, 63 x 47 cm
sygnowany i datowany l.d.: '1977 K Bereźnicki 87. KB'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 400 - 4 500 zł

06
06

Jan TARASIN (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

"Sytuacja I", 1999

akwarela/papier, 37 x 52 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Tarasin 99'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 24 000 zł

07
07

Jan MŁODOŻENIEC (Warszawa 1929 - Warszawa 2000)

"Gold", 1998

tempera/papier, 29,5 x 20,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'jan moineau | 16.05.1998 | JAN MŁODOŻENIEC'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 5 500 zł

08
08

Ewa ROSIEK-BUSZKO (ur. 1953, Gliwice)

Domy, 1995

pastel/papier, 89 x 47 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'ERB | 95'
na odwrociu karta z biogramem artystki

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 700 zł

09
09

"Czarne wzgórze", 1991

ołówek, tempera, węgiel/papier, 105 x 74 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TOMASZ TATARCZYK | "CZARNE WZGÓRZE" | "BLACK HILL" | 1991' oraz wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

10
10

"Kompozycja B", 1958

akwarela, tusz/papier, 32 x 22 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 3 600 zł

11
11

Władysław STRZEMIŃSKI (1893 Mińsk Litewski - 1952 Łódź)

Idący chłopczyk, 1949

ołówek/papier, 30 x 21,5 cm
opisany l.g.: '16'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

12
12

Marek RADKE (ur. 1952, Olsztyn)

"Tannenberg 1410/7", 1990

akwarela/papier, 15,5 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d: 'M. Radke 1990' oraz opisany l.d.: 'Tannenberg 1410/7'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

13
13

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

"Pilnowanie wystawy", 1986/1987

akwarela/papier, 54 x 74 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: '"Pilnowanie wystawy" 1986 Modzelewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 9 000 zł

14
14

Zbigniew MAKOWSKI (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

Kompozycja, 1964

tusz/papier, 64 x 50 cm
sygnowany wzdłuż prawej krawędzi: 'Zbigniew Makowski' oraz datowany śr.d.: '16 II 1964'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 22 000 zł

15
15

Bez tytułu, 1988

akwarela, gwasz, tusz/papier, 65 x 80 cm
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: 'Zbigniew Makowski | X 1988'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

16
16

Bez tytułu, 1965

gwasz/papier, 30,5 x 24 cm
sygnowany p.d.: 'Zbigniew Makowski' oraz datowany l.d.: '3 VIII 1965'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 22 000 zł

17
17

Teresa PĄGOWSKA (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

Postać, 1987

tusz/papier, 42 x 29,5 cm
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: 'TP | 87'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

18
18

Marek SOBCZYK (ur. 1955, Warszawa)

Z cyklu "Symbole w Suwałkach", 1992

tempera żółtkowa/karton, 66 x 103 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MAREK SOBCZYK 92 | SYMBOLE | W SUWAŁKACH | 66 X 100 cm | temp. jajkowa'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 500 zł

19
19

tusz/papier, 42 x 29,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

20
20

Bez tytułu (praca dwustronna), 1968

tusz, ołówek/papier, 44 x 34,5 cm
opisany i datowany p.d.: 'IS - 68 R.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

21
21

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

Figura (Spalona postać), 1963/64

technika własna/karton, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jerzy Tchórzewski 1964'
na odworcie nalepka wystawowa z Muzeum Narodowego w Krakowie wystawy Jerzy Tchórzewski.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

85 000 - 120 000 zł

22
22

"Wrak", 1979

gwasz/papier, 48 x 69,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'JTchórzewski 79.' oraz opisany na odwrociu: 'Wrak' i podane wymiary

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 24 000 zł

23
23

Kompozycja, 1978

tusz/papier, 47 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany: p.d.: 'J Tch 78'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

24
24

"Projekt Nr 3 (30)", 1962

olej, tusz/papier, 38 x 26 cm
na odwrociu sygnowany i opisany: 'PROJEKT Nr 3 (30) | Str. 15 | roto | Jerzy Tchórzewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

25
25

Autoportret, 2002

kredka olejna/papier, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Sempoliński | grudzień 2002 | Autoportret'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 13 000 zł

26
26

Kompozycja, 1988

technika mieszana/papier, 35 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na płycie pilśniowej: 'Jacek Sempoliński, kwiecień '98, Męćmierz, Wisła | 21 VI 98' oraz dedykacja

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

27
27

"Cień", 1999

akryl/papier, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Sempoliiński | październik 99 | cień'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 13 000 zł

28
28

"Chim Vert", 1961

akwarela/papier, 37 x 53 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Dominik Chim Vert 61'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

29
29

[Kompozycja figuralna nr 595] na odwrociu [Kompozycja nr 595]

akwarela, tusz lawowany/papier, 29,5 x 41,5 cm
opisany ołówkiem p.d.: 'A. Wróblewski' oraz p.g.: '595'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

30
30

[Scena grupowa nr 582]

tusz/papier, 29,5 x 42 cm (arkusz)
opisany l.d.: 'A. Wróblewski' oraz p.g.: '582'
na odwrociu naklejka z opisem pracy z galerii David Zwirner w Londynie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

28 000 - 40 000 zł

31
31

Józef HAŁAS (Nowy Sącz 1927-2015 Wrocław)

"Anioł", 2005

akwarela/papier, 60 x 43 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d. 'JHałas. 05'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

32
32

Bez tytułu (praca dwustronna), 2000

gwasz/papier, 60 x 43 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'JHałas 00'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

33
33

Bez tytułu, 2004

gwasz/papier, 66 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Hałas 04''

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

34
34

Bogusław SZWACZ (1912 - 2009)

Kompozycja, 1993

technika mieszana/papier, 29,5 x 37 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'SZWACZ 1993'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 500 zł

35
35

Bogusław SZWACZ (1912 - 2009)

Kompozycja, 1993

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 500 zł

36
36

Pejzaż, 2004

akryl/papier, 37 x 52 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Andrzej Kurzawski | 2004'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

37
37

Kompozycja, 1990

gwasz, tusz, ołówek/papier, 48 x 67 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Cześnik 90.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

38
38

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Sklep z modelkami - projekt plakatu

akwarela, gwasz, tempera/papier, 30 x 21 cm
na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez Teresę Starowieyską oraz pieczęć autorska

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 400 - 3 500 zł

39
39

Akt, 1988

mieszana/papier, 21 x 29 cm
sygnowany i opisany u dołu: 'F Starowieyski 1688 K'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 400 - 3 600 zł

40
40

Bez tytułu, 1963

akwarela, tusz/papier, 50 x 38 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'lebenstein 63' oraz opisany p.d. 'Paris le 1.9.63 pour Ralph Berstein Jan'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

41
41

Projekt scenografii do przedstawienia „Noc cudów”, 1955

gwasz/tektura, 24 x 26 cm
na odwrocie napis kredką i długopisem: 'Noc cudów / 1955 r'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 6 500 zł

42
42

"Osaczenie", 1973

kolaż/tektura, 35,2 x 51 cm
na odwrociu opisany: '"Osaczenie" | collage | Kazimierz Mikulski | Kraków 1973'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

43
43

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Gimnastyczka, 50s

ołówek/papier, 21 x 14 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'J.N'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

44
44

Leszek RÓZGA (1924 Zgierz - 2015 Łódź)

"Łagiewnik"

akwarela/papier, 49 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Łagiewniki 31-X-[nieczytelny] Leszek Rózga'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

45
45

Jacek SIENICKI (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

"Dachy", 1999

olej/tektura, 46 x 33 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Sienicki | Jacek | "Dachy" | ol. tektura | 1999' oraz dedykacja na odwrociu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

46
46

Jerzy Adam STAJUDA (1936 Falenica- 1992 Warszawa)

Kompozycja "0809"

akwarela/papier, 30 x 25,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Stajuda' oraz opisany l.d.: '0809'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

47
47

"0603"

tusz, akwarela/papier, 23,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
opisany l.d.: '0603'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 700 - 2 600 zł

48
48

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Kompozycja, 1980

tusz/papier, 35 x 30 cm (zadruk)
sygnowany i datowany p.d.: 'Winiarski 1980'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 9 000 zł

49
49

"18 XII 98", 1998

akwarela, ołówek/papier, 72,5 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'S. Fijałkowski' i opisany l.d.: '18 XII 98'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

50
50

Bez tytułu, 1980

tempera/papier, 17 x 11,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Stasys 1980'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł