Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Współczesna. Prace na papierze

21.11.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

11.11 - 21.11.2019

Ceny wywoławcze.

75 obiektów
01
01

Władysław STRZEMIŃSKI (1893 Mińsk Litewski - 1952 Łódź)

"Człowiek i domy" z cyklu "Białoruś Zachodnia. Człowiek i pejzaż z domami (Człowiek i domy, Domy i człowiek)", 1939 r.

ołówek/papier, 29,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'W. Strzem | 1939'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 80 000 zł

02
02

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

Kompozycja abstrakcyjna, 1970 r.

kredka olejna, pastel/papier, 49,5 x 70 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Fangor 70'
na odwrociu numery inwentarzowe: '11470 | 9'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 90 000 zł

03
03

Fale, 1972 r.

kredka olejna/papier, 51 x 72 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Fangor 72'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 80 000 zł

04
04

Portret Tomasza Gleba

flamaster/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Fangor'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

05
05

Andy WARHOL (1928-1987)

Dolar, 1982 r.

serigrafia/papier, 101,6 x 56,8 cm
opisany na pieczęci na odwrociu 'ANDY WARHOL 1982' oraz na pieczęci: 'Andy Warhol | Art Authentication | Board, Inc. | Authenitic' oraz ołówkiem: 'A182.984'
na odwrociu naklejka z...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 000 - 800 000 zł

06
06

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Bez tytułu, 1694 (1994) r.

kredka, węgiel/papier, 102 x 145 cm (arkusz)
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: '16 [monogram wiązany] 94'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

07
07

"Upadek króla słońce", 1693 (1993) r.

pastel/papier, 45,5 x 62 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'upadek króla słońca Starowieyski 1693'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

08
08

"Potrójny pejzaż", 1995 r.

pastel, technika mieszana , 30 x 21 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany śr.g.: 'potrójny pejzaż | F.B.S. 1695'
na odwrociu naklejka z opisem pracy w języku włoskim

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 4 000 zł

09
09

Szkic do plakatu "Lokis", circa 1970 r.

ołówek/papier, 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 9 000 zł

10
10

Andrzej WRÓBLEWSKI (1927-1957)

(Głowa na talerzu) [Kompozycja Figuralna nr 138]

akwarela, gwasz/papier, 31,7 x 22,7 cm (arkusz)
opisany p.g.: '138'
opisany na odwrociu wzdłuż lewej krawędzi: 'A. Wróblewski' oraz opisany: '"Głowa na talerzu" | (K- 298)'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

11
11

[Krucyfiks nr 776]

tusz/papier, 29,5 x 42 cm (w świetle oprawy)
opisany p.d.: 'A. Wróblewski' oraz opisany p.g.: '776'
na odwrociu naklejka z opisem pracy z galerii David Zwirner w Londynie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

12
12

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Akt leżący, 1992 r.

tusz/papier, 30 x 40 cm
sygnowany i datowany wzdłuż lewej krawędzi: 'JERZY NOWOSIELSKI 92.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

13
13

Głowa, 1990 r.

tusz/papier, 31 x 24,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany l.d.: 'JERZY NOWOSIELSKI 90'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

14
14

Akt w przestrzeni, 1995 r.

tusz/papier, 30 x 40 cm (arkusz)
sygnowany i datowany wzdłuż lewej krawędzi: 'JERZY NOWOSIELSKI 95.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

15
15

Tomasz TATARCZYK (1947-2010)

"Krok za krokiem", 1999 r.

ołówek, tempera, węgiel/papier, 93 x 140 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'TOMASZ TATARCZYK 1999'
na odwrociu naklejka wystawowa z Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

Cena wywoławcza:

Estymacja:

38 000 - 50 000 zł

16
16

Zbigniew MAKOWSKI (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

"Intro vocat", 1973 r.

gwasz/papier, 27,7 x 37,5 cm
sygnowany, datowany i opisany l.g.: 'Zbigniew Makowski fuit hic: IV.1973. | Intro Vocat'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

28 000 - 40 000 zł

17
17

Bez tytułu, 1964 r.

gwasz, tusz/papier, 24 x 32,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'Zbigniew Makowski 1964'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

11 000 - 15 000 zł

18
18

"Exo", 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 47 x 64 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'Zbigniew Makowski 1963.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

19
19

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925, Częstochowa)

Bez tytułu, 1972 r.

akwarela/papier, 72 x 39 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'S Gierowski 72'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 30 000 zł

20
20

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

Pejzaż żółty, 1961 r.

akwarela/papier, 36 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany: 'T Dominik 1961'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

21
21

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

Kompozycja abstrakcyjna

gwasz/papier, 46 x 62,5 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'Dominik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 9 000 zł

22
22

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

akwarela, ołówek/papier, 30 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'T. Dominik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

23
23

Józef HAŁAS (Nowy Sącz 1927-2015 Wrocław)

"Wnętrze", 1970 r.

akwarela/papier perforowany, 30 x 42 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'JHałas '70'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

24
24

Bez tytułu (paproć), 1960 r.

gwasz/papier, 43 x 61 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'JHałas ‘60'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

25
25

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

"Femme assise", 1968 r.

akwarela, tusz lawowany/papier, 54 x 44 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 68'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

26
26

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

"Figure", 1961 r.

tusz, węgiel/papier, 22 x 22 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 61' oraz opisany l.d.: 'Figure'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 20 000 zł

27
27

Adam HOFFMANN (Kraków 1918 - Kraków 2001)

"Wschodzące cudo", 1972 r.

węgiel/papier, 50 x 35 cm (arkusz)
sygnowany i datowany monogramem wiązanym p.d.: 'AH | 13 XII | 1972'
sygnowany i opisany na odwrociu: '"Wschodzące cudo" | Adam Hoffmann'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

28
28

"Pamiątka z wczasów", 1970 r.

węgiel/papier, 51,5 x 36,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany monogramem wiązanym p.d.: 'AH | 6 XI | 1970'
opisany i sygnowany na odwrociu: 'PAMIĄTKA Z WCZASÓW | Adam Hoffman'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

29
29

Edward KRASIŃSKI (1925-2004)

gwasz, tusz/papier, 12 x 20 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

30
30

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

"Kompozycja owadów", 1975 r.

kolaż, technika mieszana/tektura, 30,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'K.Mikulski | dzień owadów | 75'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

11 000 - 15 000 zł

31
31

Andrzej NOWACKI (ur. 1953, Rabka)

Bez tytułu, 1998 r.

pastel/tektura, 34,5 x 35 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A.Nowacki 48'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'A Nowacki | 22 10 98 -2'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

32
32

Bez tytułu, 1998 r.

pastel/tektura, 35 x 35 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A. Nowacki 98'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'A. Nowacki | 29 10 98' oraz wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

33
33

Helena BERLEWI (pseud. Hel Enri) (1873-1976)

Kompozycja, 1966 r.

akwarela/papier, 31 x 24 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Paris 66 Hel Enri'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 4 000 zł

34
34

Jan MŁODOŻENIEC (Warszawa 1929 - Warszawa 2000)

Projekt programu do sztuki "Awantura w Recco", 1979 r.

tusz/papier, 30 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Rysunek do programu opery „AWANATURA W RECCO Panu Józefowi Matyskowi JAN MŁODOŻENIEC 19.06.1979'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 600 - 2 000 zł

35
35

"Flet"

gwasz/papier, 30 x 24 cm (w świetle passe-partout)
opisany wzdłuż lewej krawędzi: 'JAN MŁODOŻENIEC'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 200 - 5 000 zł

36
36

Leszek RÓZGA (1924 Zgierz - 2015 Łódź)

"Istambuł", 1993 r.

akwarela, gwasz, kolaż, tempera/papier, 64 x 49 cm (w świetle passe-partout)
opisany na odwrociu na oprawie: '"ISTAMBUŁA" - 1993 | Leszek Rózga | technika: gwasz, tempera, akwarela, kredka, akryl'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

37
37

Adam MARCZYŃSKI (1908 - 1985)

akwarela/papier milimetrowy, 57,5 x 39 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Marczyński'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

38
38

Maria JAREMA (Stary Sambor 1908 - Kraków 1958)

"Maskarada", 1942 r.

gwasz/papier, 22 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Maria Jarema 42'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

39
39

Magdalena ABAKANOWICZ (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

"Space of Dragon", 1988 r.

tusz/papier, 69,5 x 100 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'M. Abakanowicz Space of dragon 1988'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

40
40

"Ruch"

tusz lawowany/papier, 21 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Ruch | MA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 13 000 zł

41
41

"Kompozycja z Pałką II", 1961 r.

gwasz/papier naklejony na płytę, 42 x 29,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'M. Abakanowicz 61'
na odwrociu naklejka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

42
42

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

Bez tytułu, 1990 r.

długopis/papier, 29 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: 'BEKSIŃSKI 90'
na odwrociu naklejki domu aukcyjnego Rempex oraz Agra-Art

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

43
43

Bez tytułu, 1965 r.

długopis/papier, 29 x 19 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.g.: 'BEKSIŃSKI 65'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

44
44

Ryszard GRZYB (ur. 1956, Sosnowiec)

"Patrz z czego jesteśmy zrobieni, z drobinek śmierci", 1985 r.

tempera/papier, 122 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'RYSZARD GRZYB 1985 LATO | "PATRZ! - Z CZEGO JESTEŚMY | ZROBIENI Z DROBINEK ŚMIERCI"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

65 000 - 80 000 zł

45
45

Kompozycja z nosorożcem, 2011 r.

akwarela, ołówek/papier, 26 x 37 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'Ryszard Grzyb, 2011'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

46
46

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

Szkic, 2006 r.

akwarela, ołówek/papier, 21 x 29 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'J Modzelewski 2006'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

47
47

Paweł KOWALEWSKI (ur. 1958, Warszawa)

"To ty", 1986 r.

pastele olejne/papier, 30 x 40 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"To Ty" | Paweł Kowalewski ‘86'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 200 - 5 000 zł

48
48

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Portret, 1939 r.

akwarela/papier, 19,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Kantor' oraz datowany l.d.: '1939'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

49
49

Leżąca

akwarela, tusz/papier, 13,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'T. Kantor'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

50
50

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Bez tytułu, 1946 r.

technika mieszana, tusz/papier, 28,5 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Lenica | 46'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł