Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie

24.10.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

Ceny wywoławcze.

72 obiekty
1
1

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

Chłop w futrzanej czapie, 1896 r.

olej/płótno naklejone na deskę, 38 x 28 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Zygmunt Ajdukiewicz | 896'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

2
2

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

Dniepr, około/lub 1903 r.

olej/tektura, 22 x 17 cm
sygnowany l.d.: 'JAN STANISŁAWSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 65 000 zł

3
3

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

Pejzaż wiejski, lata 90. XIX w.

olej/deska, 8 x 14 cm
na odwrociu pieczęć: 'JAN STANISŁAWSKI | ZE SPUSCIZNY | POŚMIERTNEJ', poniżej trudno czytelny podpis: 'Janina Stanisławska'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

4
4

Iwan TRUSZ (1869 Wysocko-1940 Lwów)

Pejzaż z okolic Neapolu ("Pinie na wydmach")

olej/tektura, 67 x 97 cm
sygnowany i opisany l.d.: 'Z okolic Neapolu | I.Trusz'
na odwrociu nalepka z potwierdzeniem autentyczności przez Leszka Ludwikowskiego z dn. 8 grudnia 1982 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 75 000 zł

5
5

Roman Kazimierz KOCHANOWSKI (1857 Kraków - 1945 Freising, Bawaria)

Pejzaż nadwodny

olej/sklejka, 14 x 22,5 cm
sygnowany p.d.: 'R. Kochanowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 500 - 10 000 zł

6
6

Franciszek EJSMOND (1859-1931)

"Polowanie z puchaczem", 1908 r.

olej/płótno, 44 x 54 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'F. Ejsmond | 1908'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 26 000 zł

7
7

Aleksander GIERYMSKI (1850-1901)

"Znad Wisły" ("Barka na rzece"), około 1883 r.

olej/płótno, 46 x 62 cm
sygnowany p.d.: 'A. Giery'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 300 000 - 1 900 000 zł

8
8

Maurycy GOTTLIEB (1856-1879)

"Natan i sułtan" (Z cyklu "Natan Mędrzec"), 1877 r.

olej/płótno, 31,5 x 20 cm
sygnowany monogramem p.d.: 'M.G.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 120 000 zł

9
9

Wojciech KOSSAK (Paryż 1856 - Kraków 1942)

Postój nad wsią Brylowa - fragment panoramy Berezyna, 1896 r.

olej/płótno, 148 x 126 cm
sygnowany p.d.: 'Wojciech Kossak'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

140 000 - 180 000 zł

10
10

Piotr MICHAŁOWSKI (Kraków 1800 - Krzyżtoporzyce k. Krakowa 1855)

"Kirasjerzy", przed 1835 r. (?)

olej/płótno, 55 x 67,5 cm
na krośnie malarskim papierowa nalepka aukcyjna

Cena wywoławcza:

Estymacja:

380 000 - 480 000 zł

11
11

Jan STYKA (1858 - 1925)

Fragment "Panoramy siedmiogrodzkiej", 1897 r.

olej/płótno, 110 x 176 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Styka'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 90 000 zł

12
12

Aleksander ŚWIESZEWSKI (1839- 1895)

Jezioro Reschen z widokiem na masyw Ortleru ("Der Reschensee mit dem Ortler"), przed 1895 r.

olej/płótno, 44 x 74,5 cm
sygnowany i opisany l.d.: 'A. von Swieszewski | München'
na krośnie malarskim papierowa nalepka z numerem: 'W426' oraz nalepka z opisem wystawowym

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 65 000 zł

13
13

Józef REJCHAN (1762 Warszawa lub Zamość - 1817 Lwów)

"Kinderakt" ("Dziecko"), przed/lub 1909 r.

olej/płótno, 65 x 85 cm
sygnowany p.d.: 'S. Rejchan'
opisany na krośnie malarskim: 'Rejchan' oraz trzy papierowe nalepki wystawowe

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

14
14

Bolesław CYBIS (1895-1957)

Portret kobiety w kapeluszu, około 1930 r.

olej/płótno, 61,5 x 72,5 cm
na odwrociu papierowa nalepka z opisem obrazu oraz nalepka depozytowa Muzeum Narodowego w Warszawie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 000 - 500 000 zł

15
15

Teresa ROSZKOWSKA (1904-1992)

"Gnojowanie", 1938 r.

tempera/płótno naklejone na sklejkę, 115 x 91 cm
sygnowany i datowany p.d.: '(znak autorski) | TERESA | ROSZKOWSKA | 1938'
na odwrociu papierowa nalepka Instytutu Propagandy Sztuki oraz dwie nalepki przewozowe

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

16
16

Antoni MICHALAK (Kozłowo Szlacheckie 1899 - Kazimierz Dolny 1975)

Zdjęcie z krzyża

olej/płótno, 48 x 22 cm
na krośnie malarskim pieczęci spuścizny artysty: 'ANTONI | MICHALAK | FECIT', pieczęć stwierdzająca autentyczność sygnowana przez Janusza Michalaka oraz nalepka wystawowa Muzeum Lubelskiego w Lublinie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

17
17

Fryderyk KLEINMANN (Lwów 1897 - Janów k. Lwowa 1943)

Don Kichot i Sancho Pansa, 1937 r.

olej/sklejka, 115 x 82 cm
sygnowany i datowany p. d.: 'FRYC | KLEIN | MANN | 937'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

160 000 - 220 000 zł

18
18

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

Portret Ericha Cohna, 1928 r.

olej/płótno, 92 x 72,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'leopold gottlieb.28'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 110 000 zł

19
19

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Rybak w niebieskim swetrze (recto) / Pejzaż z Le Pouldu (verso), 1911 r.

olej/płótno, 90 x 65 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'H. HAYDEN | 1911'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

320 000 - 450 000 zł

20
20

Pejzaż z Bretanii, 1914 r.

olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany i datowany l.d.: ‘Hayden | 1914’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 180 000 zł

21
21

Kobieta z koszem owoców, 1923 r.

olej/płótno, 73 x 54 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Hayden | 23'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 55 000 zł

22
22

Mela (Mutermilch Maria Melania) MUTER (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

Portret dziewczynki, lata 20. XX w.

olej/deska, 72 x 59 cm
sygnowany p.d.: 'Muter'
na odwrociu papierowa nalepka Galerii Fibak oraz numer inwentarzowy: 'MŚK/ dep./ 1307'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

170 000 - 220 000 zł

23
23

Roman KRAMSZTYK (1885 Warszawa -1942 Warszawa)

Kobieta z koszykiem winogron

olej/płótno, 112 x 88 cm
sygnowany p.d.: 'Kramstyk'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

24
24

Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) MENKES (1896 Lwów -1986 Riverdale)

“Mężczyzna z gitarą i kobietą”, po 1970 r.

olej/tektura, 61 x 76 cm
sygnowany p.d.: 'Menkes'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

130 000 - 190 000 zł

25
25

Jacques (Jakub Cukier) ZUCKER (1900 - 1981 Nowy Jork)

“Gitarzysta”

olej/płótno, 67 x 56 cm
opisany na krośnie malarskim

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

26
26

“Port w Concarneau w Bretanii”

olej/płótno, 33,5 x 41 cm
sygnowany p.d.: 'J. Zucker'
opisany na krośnie malarskim

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

27
27

Jankiel ADLER (1895-1949)

Martwa natura na stole, około 1948 r.

olej/deska, 90 x 70 cm
na odwrociu nalepka z napisem: 'JANKEL ADLER - NACHLASS', nalepka domu aukcyjnego Griesbach oraz nalepka firmy Natural Le Coultre, Genewa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

130 000 - 190 000 zł

28
28

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

Plaża w Tropea

olej/płótno, 77 x 100 cm
sygnowany p.d.: ‘Eibisch’
na odwrociu pieczątka wywozowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

29
29

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 Poraj -1951 Paryż)

Arlekin, 1940 r.

olej/płótno, 74 x 100 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'W. de Terlikowski | 1940'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

30
30

Zaułek w miasteczku, 1919 r.

olej/płótno, 74 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: '19 | W.Terlikowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

31
31

Rajmund KANELBA (Kanelbaum) (1897 - 1960)

Akt kobiecy, 1930 r.

olej/płótno, 81,5 x 58 cm
sygnowany p.d.: 'kanelba'
datowany na odwrociu: '1930'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

32
32

Henryk GOTLIB (Kraków 1890 - 1966 South Godstone)

Krajobraz z siedzącymi postaciami, lata 20. XX w.

olej/płótno, 56 x 66 cm
sygnowany p.d.: 'HENGOT'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

33
33

Olga SŁOMCZYŃSKA (1881 Vevey – 1941 Paryż)

"Zatoka koralowa (wybrzeże Esterel)"

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'SLOM'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 28 000 zł

34
34

Adam STYKA (Kielce, 1890-1959, Nowy Jork)

Dziewczynka na osiołku

olej/tektura, 36 x 44 cm
sygnowany p.d.: 'ADAM | STYKA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

24 000 - 30 000 zł

35
35

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

"Stogi o zmierzchu"

olej/płótno, 90 x 66 cm
sygnowany l.d.: 'ST. CZAJKOWSKI'
opisany dwukrotnie na krośnie malarskim numerem inwentarzowym: 'St. Cz. | inw. | 250' oraz tytuł: 'STOGI O ZMIERZCHU'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 24 000 zł

36
36

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

Stary kościółek

olej/tektura, 53 x 72 cm
sygnowany p.d.: 'StKamocki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 24 000 zł

37
37

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

Krajobraz jesienny z drzewem

olej/płótno, 48 x 58 cm
sygnowany p.d.: 'Pieńkowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

38
38

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Pejzaż z Kalwarii, lata 20.-30. XX w.

olej/płótno naklejone na tekturę, 33 x 47 cm
sygnowany l.d.: 'WWeiss'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

39
39

Kwiaty w wazonie, lata 20.-30. XX w.

olej/płótno, 64,5 x 47,5 cm
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'WW'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

40
40

Manuel ORTIZ DE ZARATE (1886 Como - 1946 Los Angeles)

Martwa natura z kwiatami w wazonie i jabłkiem

olej/płótno, 55,5 x 47 cm
sygnowany i opisany p.d.: 'Ortiz (...)'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

41
41

Joseph PRESSMANE (1904-1967)

Bukiet kwiatów, 1956 r.

olej/płótno, 41 x 27 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J. Pressmane 56'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

42
42

Zygmunt SCHRETER (SZRETER) (1886 - 1977)

We wnętrzu, około 1935 r.

olej/płótno, 46 x 56 cm
sygnowany l.d.: 'Z. Schreter'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

43
43

Leon WEISSBERG (1894, Przeworsk - 1943, Majdanek)

"Kąpiące się pod jabłonią" ("Baigneuses au pommier"), około 1929 r.

olej/płótno, 41 x 27,5 cm
sygnowany p.d.: 'L. Weissberg'
na odwrociu szkic głowy kobiety

Cena wywoławcza:

Estymacja:

19 000 - 28 000 zł

44
44

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

"Pieta"

olej/płótno, 113 x 144 cm
na krośnie malarskim nalepka wystawowa Muzeum Narodowego w Gdańsku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 120 000 zł

45
45

Samotna dziewczynka, 1916 r.

olej/płótno, 95 x 125 cm
sygnowany, datowany i opisany l.g.: 'Vlastimil Hofmann | Praga 1916'
opisany na krośnie i ramie: 'Sierota'; opisany na krośnie cyfrą: '3'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

65 000 - 85 000 zł

46
46

Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)

Starość i Młodość, 1917 r.

olej/płótno, 50 x 66,2 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'T.Axentowicz | 1917'
na listwach krosna pieczątka z numerem '66' oraz papierowa nalepka Składu Papieru i Galanterii Zygmunta Ziembickiego w Krakowie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 75 000 zł

47
47

Leonard WINTEROWSKI (1868 - 1927)

Dziewczynka na tle japońskiego parawanu, 1909 r.

olej/płótno, 164 x 91 cm
sygnowany po prawej: '1909 | Leonard Winterowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 30 000 zł

48
48

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866 Lwów -1946 Lwów)

Autoportret i Portret żony artysty

olej/płótno, 136 x 92 cm (wymiary największej pracy)
1. olej/płótno, 134 x 88 cm, sygnowany i datowany p.d.: ‘S. Batowski | 1918’; 2. olej/płótno, 136 x 92 cm, sygnowany i datowany l.d.: ‘S. Batowski | 1917’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

49
49

Ferdinand LEEKE (1859-1923)

Trzy córki Renu Woglinda, Wellgunda i Flosshilda usidlają Zygfryda, 1908 r.

olej/płótno, 122 x 163 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Ferd. Leeke | (...) 1908'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

50
50

Otolia KRASZEWSKA (1859 - 1938)

Autoportret

olej/deska, 27,5 x 21 cm
sygnowany monogramem p.d.: 'OK'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł