Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Henryk Płóciennik - aukcja online

25.01.2021 poniedziałek

16:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

Ceny wywoławcze.

43 obiekty
8701
8701

Kompozycja abstrakcyjna, 1989

olej/płótno, 65 x 54 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'H. PŁÓCIENNIK. 89'
sygnowany odciskiem palca u dołu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

8702
8702

Akt kobiecy, 1997

olej/płótno, 65 x 54 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'H. PŁÓCIENNIK 97'
sygnowany na odwrociu: 'H. PŁÓCIENNIK'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

8703
8703

Akt leżący, 1997

olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany odciskiem palca l.d.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

8704
8704

Akt stojący, 1993

tusz/papier, 34 x 21 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Płóciennik 93'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8705
8705

Leżąca kobieta, 1988

akwarela, tusz/papier , 24,5 x 35 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Płóciennik 88'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8706
8706

Akt kobiety leżącej, 1997

tempera/papier , 37 x 50 cm (arkusz)
sygnowany i datowany l.d.: 'H. Płóciennik 97'
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Płóciennik 97'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 500 - 4 000 zł

8707
8707

Akt (leżący)

akwarela, flamaster, tusz/papier , 31 x 46 cm (arkusz)
sygnowany l.d.: 'H. Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8708
8708

Akt

tempera/papier , 52 x 38,5 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'H. Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 500 - 4 000 zł

8709
8709

"Połów III", 1965

autocynkografia/papier, 70,5 x 60 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Połów III"' 14/50 autocynkografia 1965. Epreuve d'artiste Henryk Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

8710
8710

"Połów I", 1963

linoryt/papier, 44 x 51,7 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

8711
8711

"Miodowy Miesiąc 6A", 1984

autocynkografia/papier, 47 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Miodowy miesiąc 6A" autocynkografia 1984 (AP.) Henryk Płóciennik.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

8712
8712

"Dla Przyjaciół w roku 2433 (4)", 2003

linoryt/papier, 65 x 50 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"Dla Przyjaciół w roku 2433 (4) 2/25 linoryt 2003. (A.P.) Henryk Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

8713
8713

"Wykopaliska", 1967

autocynkografia/papier, 65 x 50 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"Wykopaliska" Epreuve d'artiste. (A.P.) 1967. (A.P.) Henryk Płóciennik

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

8714
8714

"Dla John'a Coltraina", 1999

autocynkografia, monotypia, technika mieszana/papier, 65 x 50 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"Dla John'a CoHrane'a" 1/1 technika własna 1999. (A.P.) Henryk Płóciennik.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

8715
8715

"Monotypia+" (z trójkątem)

monotypia/papier, 48 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia +" 1/1 . (AP.) 2010. Henryk Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8716
8716

"Monotypia +" (czerwono-fioletowa), 2012

monotypia/papier, 48 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia +" 1/1. (A.P.) 2012 Henryk Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8717
8717

"Monotypia +" (żółta)

monotypia/papier, 48,5 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia +" 1/1 (AP.) 2012. Henryk Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8718
8718

"Autoportret", 1970/2013

gwasz/papier, 56,5 x 46 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '"Autoportret" 1/1 KONO 121 (AP) 1970/2013. H. Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8719
8719

"Kompozycja szara", 1965

autocynkografia/papier, 45 x 41,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Kompozycja szara" 1/1 odbito 1 egz. monotypia autocynkografia 1965 r. H. Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

8720
8720

"Godło 'DON'", 1963

akwaforta/papier, 38,5 x 30 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'akwaforta 63. (AP.) H. Płóciennik 1/1 Godło DON'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 2 400 zł

8721
8721

"Plaża III", 1964

linoryt/papier, 55 x 64 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Plaża III" epreuve d'artiste linoryt 1964. (AP) Henryk Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8722
8722

Kompozycja z ptakiem

autocynkografia/papier, 60 x 45,5 cm (arkusz)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: 'autocynkografia 1/1 Henryk Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8723
8723

Potwór, 2005

tusz/papier, 48 x 30,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Płóciennik 05'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8724
8724

"Monotypia +" (fioletowa)

monotypia/papier, 49 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: 'monotypia + Henryk Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

8725
8725

"Monotypia plus", 2009

monotypia/papier, 54,5 x 54 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia plus" 1/1. (A.P.) 2009. Henryk Płóciennik.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

8726
8726

Kompozycja z ptakiem, 1980

akwaforta/papier, 26 x 21 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

8727
8727

"Monotypia + AMCOR 23", 2011

monotypia/papier, 70 x 54 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia + AMCOR 23" (A.P.) 2011. Henryk Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

8728
8728

"Monotypia + AMCOR 21", 2011

monotypia/papier, 69,5 x 54 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia + AMCOR 21" 1/1, (AP.) 2011. Henryk Płóciennik.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 - 1 000 zł

8729
8729

Akt

technika mieszana/papier , 30 x 43,5 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

8730
8730

Akt (stojąca blondynka)

tempera/papier , 52,5 x 39 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

8731
8731

Akt (dziewczyna w kapeluszu), 1986

akwarela, tusz/papier , 35,5 x 25 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 3 000 zł

8732
8732

"Połów I", 1963

linoryt/papier, 41,5 x 50,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Połów I" (A.P.) linoryt 1963. Henryk Płóciennik.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8733
8733

"Monotypia + 60", 2009

monotypia/karton, 45 x 33 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia +60" (A.P.) 2009. Henryk Płóciennik'
67 x 53 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8734
8734

"Ogród dla Emilii" , 1990

autocynkografia/karton, 61,5 x 46 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Ogród dla Emilii" (A.P.) autocynkografia 1990 Henryk Płóciennik'
44,5 x 32 cm (zadruk)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8735
8735

"Teatr" , 1964

linoryt/papier, 43 x 53,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Teatr" (W. Siemionowi) Epr. dart. linoryt 1964 (A.P.) Henryk Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8736
8736

" *** " , 1984

autocynkografia/karton, 32,5 x 44,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '” * * *” (AP.) autocynkografia 1984 Henryk Płóciennik.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8737
8737

Akt, 2015

linoryt, monotypia/karton, 56,5 x 46,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Linoryt + monotypia" 2015, (A.P.) Henryk Płóciennik'
40,50 x 32 cm (zadruk)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 100 - 1 600 zł

8738
8738

"Monotypia +", 2010

monotypia/karton, 46,5 x 34 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia +" 1/1. (A.P.) 2010. Henryk Płóciennik.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8739
8739

"Miodowy miesiąc VI A", 1984

autocynkografia/karton, 45 x 32,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Miodowy miesiąc VI A" autocynkografia 1984. (A.P.) Henryk Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8740
8740

"Bagna"

linoryt/papier, 41 x 49,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Bagna" epreuve d'artiste linoryt 1964. (AP.) Henryk Płóciennik.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8741
8741

"Port", 1964

linoryt/papier, 42,5 x 49 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Port" (A.P.) linoryt 1964. Henryk Płóciennik.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

8742
8742

"Miodowy miesiąc IX", 1968

autocynkografia/papier, 41,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Miodowy miesiąc IX" epr.dart. autocynkografia1968 r. (AP.) Henryk Płóciennik'
autocynkografia

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

8743
8743

"Wyprawa po skarby", 1963

linoryt/papier, 40,5 x 51 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Wyprawa po skarby epr. d'artiste linoryt 1963 (A.P.) Henryk Płóciennik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł