11.12.2024 środa
18:00
Dom Aukcyjny REMPEX
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
02.12 - 11.12.2024
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
olej, płótno; 85,5 x 95 cm;
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski.
Wczesna, młodzieńcza praca artysty.
tusz, akwarela, ołówek, papier brązowy; 41 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie nalepki wystawowe:
z ZPAP w Krakowie z 1925 z numerem 24
akwarela, karton; 29,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat.: B Rusiecki / 1867.
pastel, papier; 26,5 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WBorowski (ołówkiem).
Przewodnik, po 1910
olej, płótno dublowane; 138,5 x 194 cm.
olej, płótno naklejone na tekturę; 55 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vlastimil H.
olej, tektura, 71 x 85 cm;
sygn. p. d.: a. Karpiński
na odwrocie po środku napis ołówkiem: Maki ogrodowe / mal. / a Karpiński;
po lewej stronie u góry ołówkiem: Zolich K;
olej, płótno; 60 x 47 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie nr: 0460 oraz poniżej faksymile podpisu artysty: WW wraz z cyfra 4.
olej, deska, 54 x 46 cm;
sygn. l. d.: Eibiche
na odwrocie napis czerwoną farbą: Portret Bożeny Zenowicz - 1946 r.
ołówek, akwarela, papier; 17 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: JB; opisany l. d.: 91;
na odwrocie karta z zaproszeniem na wystawę Józefa Brandta w Muzeum w Radomiu z 1965 roku.
ołówek, gwasz, papier; 33,4 x 23,8 cm;
l. d. podłużna pieczęć: Maryan Wawrzeniecki
oraz p. d.: E. Malinowska / 20.XI.95 / MW (monogram wiązany, ołówkiem);
ołówek, kredka, gwasz, papier; 34 x 23,5 cm;
po środku podłużna pieczęć: Maryan Wawrzeniecki oraz poniżej ołówkiem: 1891 / Munchen / Benderka (? ołówkiem, słabo czytelnie);
kredka (sangwina), papier; 36 x 28,5 cm;
u dołu po środku podłużna pieczęć: Maryan Wawrzeniecki oraz po prawej stronie po środku: v. ... (nieczytelnie, ołówkiem) i poniżej kredką: 4.II.91 / Munchen;
stan zachowania: praca...
ołówek, gwasz, papier; 34,4 x 22,5 cm;
p. d podłużna pieczęć: Maryan Wawrzeniecki oraz powyżej: M.W. / 20.XI.95 (ołówkiem), poniżej: E. Malinowska (ołówkiem);
ołówek, papier; 36,3 x 26 cm;
napis l. d.: H. Berlewi 39 (ołówkiem);
na odwrocie Portret dziewczynki w technice ołówkowej.
węgiel, papier jasnoszary; 21,5 x 28,5 3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
akwarela, papier; 66 x 98 cm;
sygn. i opisany l. d.: J. Pawłowski / Łazienki.
akwarela, ołówek, gwasz, tektura; 40 x 54 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: T. Cieślewski;
na odwrocie odręczny napis: Cieślewski / Wąski Dunaj oraz numer: 252 (piórem).
akwarela, gwasz, papier; 35 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Cieślewski;
Stan zachowanie: rozdarcie arkusza.
akwarela, gwasz, papier; 35,3 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Cieślewski.
akwarela, papier; 28 x 35,5 cm;
sygn., dat. I opisany l. d.: Fr. SIKORA.33 Scheveningen.
akwarela, papier; 45 x 68 cm;
sygn. l. d.: Nartowski / Kwilcz 1947
olej, płótno; 35 x 74 cm;
sygn. p. d.: Z. Rudnicki;
na odwrocie opis autorski: Krajobraz z Grecji / Z. Rudnicki 1963
olej, płótno; 99,5 x 72 cm;
sygn. i dat. l. d.: SAWVLAK W. / 1936.
olej, płótno naklejone na tekturę; 66,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: Lila Pinkas Kraków 1929 r (kredką).
akwarela, papier; 69 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Antoni Chrzanowski 1943 / Prezbiterium Kościoła O.O. Franciszkanów w Krakowie (ołówkiem).
olej, płótno; 60,5 x 85,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: JWalatek - 1960 -.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem papier; 67,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: MSZCZERBIŃSKI 1939 / KRAKÓW.
olej, płótno; 65 x 120,5 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski.
akwarela, tusz, ołówek, papier; 15 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: "Pachciarz" / szkic / Tadeusz Rybkowski / 1902.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 46 x 75 cm;
sygn. i dat. p. d.: - Juliusz Holzmüller - / 1908.
Rozpędzona trójka
olej, płótno; 60 x 90 cm;
sygn. p. d. (zatarte): E PIE...SKI (? zatarta).
olej, płótno; 43 x 50,5 cm.
W typie obrazów Henryka PILLATIEGO (1832-1894).
olej, płótno; 69 x 88 cm;
sygn. l. d.: S. BAGIEŃSKI.
olej, tektura; 18 x 20 cm;
dedykacja autorska p. d.: WP. Anieli w dniu Jej / Ślubu i chrztu mej Kasi (?) / 1923 Krcha (data słabo czytelna, ryte ołówkiem w warstwie malarskiej);
olej, płótno dublowane; 70,5 x 90,5 cm;
sygn. l. d.: Kazim. Szmyt;
obraz po konserwacji.
olej, płótno; 37,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: ... (nieczytelna);
Obraz po konserwacji.
olej, płótno; 73 x 98 cm;
sygn. p. d.: Z.Kowalewski.
akwarela, papier naklejony na tekturę; 65,5 x 99 cm;
sygn. i dat. śr. dół: Augustynowicz 1911.
Jesień
olej, płótno; 50 x 82 cm;
na odwrocie, na płótnie napis: SKlimowski Jesień (?);
Obraz przed konserwacją.
olej, płótno naklejone na sklejkę; 56 x 76 cm;
sygn. p. d.: Wiktor Korecki.
olej, płótno; 61,5 x 91 cm;
sygn. l. d.: Wacław Szymanowski
olej, tektura fakturowana;
21,5 x 31 cm.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 66 x 50 cm;
sygn. l. d.: Augustynowicz.
akwarela, karton; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wenglein.
olej, tektura fakturowana; 23 x 31 cm;
na odwrocie napis: J. Wenglein (ołówkiem, słabo czytelnie).
olej, tektura; 49,5 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Policht.
gwasz, olej, papier; 45 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PAVL. MERWART.
olej, tektura;
11,5 x 9,2 cm (w świetle owalnej oprawy).
olej, płótno; 64 x 54 cm;
sygn. p. d.: M. REKUCKI.;
stan zachowania: widoczny ślad naprawy w l. g. rogu obrazu, na odwrocie łata konserwatorska, obraz wycięty z większej kompozycji.