Dom Aukcyjny REMPEX

314 Aukcja Sztuki Dawnej - Malarstwo, Rysunek, Grafika, Rzeźba

11.12.2024 środa

18:00

Dom Aukcyjny REMPEX

ul. Karowa 31

00-324 Warszawa

02.12 - 11.12.2024

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

121 obiektów
001
001

Michał GORSTKIN-WYWIÓRSKI (1861 Warszawa - 1926 Berlin)

Bitwa, ok. 1880

olej, płótno; 85,5 x 95 cm;
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski.
Wczesna, młodzieńcza praca artysty.

Cena wywoławcza:

90 000 zł

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

002
002

Piotr MICHAŁOWSKI (Kraków 1800 - Krzyżtoporzyce k. Krakowa 1855)

Książę Józef na koniu

tusz, akwarela, ołówek, papier brązowy; 41 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie nalepki wystawowe:
z ZPAP w Krakowie z 1925 z numerem 24

Cena wywoławcza:

50 000 zł

Estymacja:

52 000 - 60 000 zł

003
003

Bolesław RUSIECKI (1824 Rzym - 1913 Wilno)

Wyjazd na polowanie, 1867

akwarela, karton; 29,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat.: B Rusiecki / 1867.

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

28 000 - 33 000 zł

004
004

Wacław BOROWSKI (Łódź 1885 - Łódź 1954)

Wyprowadzanie koni, przed 1939

pastel, papier; 26,5 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WBorowski (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

36 000 - 42 000 zł

005
005

Przewodnik, po 1910
olej, płótno dublowane; 138,5 x 194 cm.

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

006
006

Wlastimil HOFMAN (1881 Karlin - 1970 Szklarska Poręba)

Chłopiec w koronie [scena alegoryczna]

olej, płótno naklejone na tekturę; 55 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Vlastimil H.

Cena wywoławcza:

29 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 35 000 zł

007
007

Maki

olej, tektura, 71 x 85 cm;
sygn. p. d.: a. Karpiński
na odwrocie po środku napis ołówkiem: Maki ogrodowe / mal. / a Karpiński;
po lewej stronie u góry ołówkiem: Zolich K;

Cena wywoławcza:

36 000 zł

Estymacja:

40 000 - 48 000 zł

008
008

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Róże, ok. 1907

olej, płótno; 60 x 47 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie nr: 0460 oraz poniżej faksymile podpisu artysty: WW wraz z cyfra 4.

Cena wywoławcza:

24 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

009
009

Portret Bożeny Zenowicz, 1946

olej, deska, 54 x 46 cm;
sygn. l. d.: Eibiche
na odwrocie napis czerwoną farbą: Portret Bożeny Zenowicz - 1946 r.

Cena wywoławcza:

29 000 zł

Estymacja:

33 000 - 40 000 zł

010
010

Józef BRANDT (1841 Szczebrzeszyn - 1915 Radom)

Widok na architekturę drewnianą, ok. 187

ołówek, akwarela, papier; 17 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: JB; opisany l. d.: 91;
na odwrocie karta z zaproszeniem na wystawę Józefa Brandta w Muzeum w Radomiu z 1965 roku.

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

20 000 - 23 000 zł

011
011

Akt stojący - Pani E. Malinowska, 1895

ołówek, gwasz, papier; 33,4 x 23,8 cm;
l. d. podłużna pieczęć: Maryan Wawrzeniecki
oraz p. d.: E. Malinowska / 20.XI.95 / MW (monogram wiązany, ołówkiem);

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 300 zł

012
012

Akt / szkic mężczyzny z dzbanem

ołówek, kredka, gwasz, papier; 34 x 23,5 cm;
po środku podłużna pieczęć: Maryan Wawrzeniecki oraz poniżej ołówkiem: 1891 / Munchen / Benderka (? ołówkiem, słabo czytelnie);

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 300 zł

013
013

Szkic kobiety i mężczyzny, 1891

kredka (sangwina), papier; 36 x 28,5 cm;
u dołu po środku podłużna pieczęć: Maryan Wawrzeniecki oraz po prawej stronie po środku: v. ... (nieczytelnie, ołówkiem) i poniżej kredką: 4.II.91 / Munchen;
stan zachowania: praca...

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 300 zł

014
014

Szkice nagiej kobiety - E. Malinowska

ołówek, gwasz, papier; 34,4 x 22,5 cm;
p. d podłużna pieczęć: Maryan Wawrzeniecki oraz powyżej: M.W. / 20.XI.95 (ołówkiem), poniżej: E. Malinowska (ołówkiem);

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 100 - 1 300 zł

015
015

Henryk BERLEWI (1894 - 1967)

Portret mężczyzny z profilu, 1939

ołówek, papier; 36,3 x 26 cm;
napis l. d.: H. Berlewi 39 (ołówkiem);
na odwrocie Portret dziewczynki w technice ołówkowej.

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

1 600 - 1 800 zł

016
016

Nero - pies artysty, ok. 1900

węgiel, papier jasnoszary; 21,5 x 28,5 3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 200 - 3 600 zł

017
017

Jerzy PAWŁOWSKI (1909 - 1991)

Łazienki Królewskie w Warszawie

akwarela, papier; 66 x 98 cm;
sygn. i opisany l. d.: J. Pawłowski / Łazienki.

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

2 700 - 3 200 zł

018
018

Wąski Dunaj

akwarela, ołówek, gwasz, tektura; 40 x 54 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: T. Cieślewski;
na odwrocie odręczny napis: Cieślewski / Wąski Dunaj oraz numer: 252 (piórem).

Cena wywoławcza:

2 700 zł

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

019
019

Widok na Zamek Królewski w Warszawie

akwarela, gwasz, papier; 35 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Cieślewski;
Stan zachowanie: rozdarcie arkusza.

Cena wywoławcza:

3 300 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

020
020

Pałac na Wodzie [Łazienki Królewskie]

akwarela, gwasz, papier; 35,3 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Cieślewski.

Cena wywoławcza:

3 400 zł

Estymacja:

3 600 - 4 200 zł

021
021

Scheveningen, 1933

akwarela, papier; 28 x 35,5 cm;
sygn., dat. I opisany l. d.: Fr. SIKORA.33 Scheveningen.

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 2 400 zł

022
022

Motyw z Kwilcza, 1947

akwarela, papier; 45 x 68 cm;
sygn. l. d.: Nartowski / Kwilcz 1947

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 000 - 3 800 zł

023
023

Krajobraz z Grecji, 1963

olej, płótno; 35 x 74 cm;
sygn. p. d.: Z. Rudnicki;
na odwrocie opis autorski: Krajobraz z Grecji / Z. Rudnicki 1963

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

5 200 - 6 000 zł

024
024

Włodzimierz SAWULAK (Zabłotów 1906 - Kraków 1980)

Ulica Kanonicza w Krakowie, 1936

olej, płótno; 99,5 x 72 cm;
sygn. i dat. l. d.: SAWVLAK W. / 1936.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

6 500 - 7 500 zł

025
025

Wnętrze komnaty, 1929

olej, płótno naklejone na tekturę; 66,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: Lila Pinkas Kraków 1929 r (kredką).

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

026
026

Prezbiterium kościoła Franciszkanów

akwarela, papier; 69 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Antoni Chrzanowski 1943 / Prezbiterium Kościoła O.O. Franciszkanów w Krakowie (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

5 400 zł

Estymacja:

5 600 - 6 500 zł

027
027

Jan WALATEK (1932 - 1999)

Widok na kościół, 1960

olej, płótno; 60,5 x 85,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: JWalatek - 1960 -.

Cena wywoławcza:

1 900 zł

Estymacja:

2 200 - 2 400 zł

028
028

Widok na Katedrę na Wawelu, 1939

akwarela na podrysowaniu ołówkiem papier; 67,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: MSZCZERBIŃSKI 1939 / KRAKÓW.

Cena wywoławcza:

2 700 zł

Estymacja:

3 000 - 3 600 zł

029
029

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) (1875 Warszawa - 1947 Łódź)

Sanna

olej, płótno; 65 x 120,5 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski.

Cena wywoławcza:

19 000 zł

Estymacja:

21 000 - 25 000 zł

030
030

Tadeusz RYBKOWSKI (1848 Kielce - 1926 Lwów)

Pachciarz, 1902

akwarela, tusz, ołówek, papier; 15 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: "Pachciarz" / szkic / Tadeusz Rybkowski / 1902.

Cena wywoławcza:

3 400 zł

Estymacja:

3 600 - 4 200 zł

031
031

Juliusz HOLZMÜLLER (1876 Bolechów - 1932 Lwów)

Powóz, 1908

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 46 x 75 cm;
sygn. i dat. p. d.: - Juliusz Holzmüller - / 1908.

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

5 500 - 6 500 zł

032
032

Rozpędzona trójka
olej, płótno; 60 x 90 cm;
sygn. p. d. (zatarte): E PIE...SKI (? zatarta).

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 000 - 2 400 zł

033
033

Scena batalistyczna

olej, płótno; 43 x 50,5 cm.
W typie obrazów Henryka PILLATIEGO (1832-1894).

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

3 500 - 4 200 zł

034
034

Stanisław BAGIEŃSKI (1876 Warszawa - 1948 Warszawa)

Podkuwanie konia

olej, płótno; 69 x 88 cm;
sygn. l. d.: S. BAGIEŃSKI.

Cena wywoławcza:

13 000 zł

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

035
035

Emil KRCHA (1894 Kałusza - 1972 Kraków)

Pejzaż górski, 1923

olej, tektura; 18 x 20 cm;
dedykacja autorska p. d.: WP. Anieli w dniu Jej / Ślubu i chrztu mej Kasi (?) / 1923 Krcha (data słabo czytelna, ryte ołówkiem w warstwie malarskiej);

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

036
036

Kazimierz SZMYT (1860 Stankowo - 1941 Poznań)

Na wypasie w górach

olej, płótno dublowane; 70,5 x 90,5 cm;
sygn. l. d.: Kazim. Szmyt;
obraz po konserwacji.

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

037
037

Na górskiej drodze

olej, płótno; 37,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: ... (nieczytelna);
Obraz po konserwacji.

Cena wywoławcza:

2 700 zł

Estymacja:

3 000 - 3 600 zł

038
038

W górskiej dolinie

olej, płótno; 73 x 98 cm;
sygn. p. d.: Z.Kowalewski.

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

6 500 - 8 000 zł

039
039

Sad jesienią, 1911

akwarela, papier naklejony na tekturę; 65,5 x 99 cm;
sygn. i dat. śr. dół: Augustynowicz 1911.

Cena wywoławcza:

17 000 zł

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

040
040

Jesień
olej, płótno; 50 x 82 cm;
na odwrocie, na płótnie napis: SKlimowski Jesień (?);
Obraz przed konserwacją.

Cena wywoławcza:

3 200 zł

Estymacja:

3 500 - 4 200 zł

041
041

Wiktor KORECKI (1890 Kamieniec Podolski - 1980 Milanówek)

Pejzaż, przed 1939

olej, płótno naklejone na sklejkę; 56 x 76 cm;
sygn. p. d.: Wiktor Korecki.

Cena wywoławcza:

8 500 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

042
042

Góralskie zaloty, ok. 1920

olej, płótno; 61,5 x 91 cm;
sygn. l. d.: Wacław Szymanowski

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

043
043

Włodzimierz TETMAJER (1862 Harklowa - 1923 Kraków)

Scena przed wiejską chatą

olej, tektura fakturowana;
21,5 x 31 cm.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

044
044

Dziewczyna przy studni

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 66 x 50 cm;
sygn. l. d.: Augustynowicz.

Cena wywoławcza:

14 000 zł

Estymacja:

15 000 - 17 000 zł

045
045

Josef (Joseph) WENGLEIN (1845 Monachium - 1919 Bad Tolz)

Wiejską drogą

akwarela, karton; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wenglein.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

046
046

Droga przez wieś

olej, tektura fakturowana; 23 x 31 cm;
na odwrocie napis: J. Wenglein (ołówkiem, słabo czytelnie).

Cena wywoławcza:

3 600 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

047
047

Dziewczynka z kwiatami i książką

olej, tektura; 49,5 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Policht.

Cena wywoławcza:

4 700 zł

Estymacja:

5 000 - 5 500 zł

048
048

Paweł MERWART (1855 - 1902)

Kobieta nad strumykiem

gwasz, olej, papier; 45 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PAVL. MERWART.

Cena wywoławcza:

7 500 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

049
049

Portret kobiety

olej, tektura;
11,5 x 9,2 cm (w świetle owalnej oprawy).

Cena wywoławcza:

1 200 zł

Estymacja:

1 300 - 1 400 zł

050
050

Michał Maksymilian REKUCKI (1884 Nowy Targ - 1971)

Akt kobiety

olej, płótno; 64 x 54 cm;
sygn. p. d.: M. REKUCKI.;
stan zachowania: widoczny ślad naprawy w l. g. rogu obrazu, na odwrocie łata konserwatorska, obraz wycięty z większej kompozycji.

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł