Dom Aukcyjny OSTOYA

203 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

19.06.2021 sobota

17:00

Dom Aukcyjny OSTOYA

Gen. J. Zajączka 8

01-522 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

457 obiektów
001
001

DWA KWIATY MAKU W CERAMICZNYM WAZONIE, 1917

Pastel, karton naklejony na tekturę; 96 x 68 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.g.; Sichul917

Cena wywoławcza:

47 100 zł

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

002
002

MARTWA NATURA Z JARZYNAMI NA STOLE

Olej, płótno; 46,5 x 60,5 cm
Sygnowany p.d.: E. Konopatzky
Na odwrocie nalepka wystawowa Salon Berruyer, Burges z opisem pracy

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

003
003

Stanisław WOCJAN (1903 Warszawa - 1974 )

W ŚWIĄTYNI ŚWIATOWIDA, 1963

Olej, płótno; 55 x 30 cm
Sygnowany l.d.: Stanisław Wocjan 1963
Na krośnie: "W ŚWIĄTYNI ŚWIATOWIDA" | STANISŁAW WOCJAN 1963 | dwukrotnie data 1963 oraz daty miesięczne od 23 VIII do 25 X

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

004
004

Max LOOSE (1869 - ?)

PNĄCA RÓŻA, 1915

Gwasz, papier; 48,5 x 32 cm
Sygnowany p.d.: M. Loose 15

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

005
005

W KUŹNICACH

Olej, płótno; 73 x 94 cm
Sygnowany l.d.: Stkamocki
Na odwrocie papierowa nalepka wypełniona piórem: Stanisław Kamocki / W Kuźnicach / fab olej / Cena

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

006
006

Antonio GUIDOTTI (1881 Piza - 1958 Florencja)

WENECJA

Akwarela, papier; 47 x 28 cm
Sygnowany l.d.: Guidotti A

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

007
007

TARAS KLASZTORU KAPUCYNÓW W AMALFI, 2 poł. XIX w.

Akwarela, papier; 27,5 x 40,5 cm

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

008
008

WENECJA, 1 poł. XX w.

Akwarela, papier; 38 x 28 cm ( świetle p-p)
Sygnowany p.d.; V(...)

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

1 800 - 2 000 zł

009
009

ASTRY, poł. XX w.
Olej, płótno naklejone na tekturę; 27 x 18 cm
Sygnowany p.d.; G.Schulz

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

010
010

JESIEŃ W LOTARYNGII, ok. 1930
Olej, sklejka, 30 x 40 cm
Sygnowany p.d.: A.Facchetti
Na odwrocie drukowana nalepka wypełniona piórem: Facchetti / 07 / Automne en Lorraine

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

011
011

PELARGONIE, ok. 1940
Olej, płótno; 60 x 50,5 cm
Sygnowany l.d.: Van Houtven

Cena wywoławcza:

3 800 zł

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

012
012

Oskar ROTHKIRCH (1880 - 1961)

KŁADKA NAD POTOKIEM, 1910

Olej, płótno; 24 x 26,5 cm
Sygnowany p.d.: O.Rothkirch / 1910

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

013
013

Sophie KONER (1855 Londyn - 1929 Berlin)

POLNE KWIATY, 1925

Olej, płótno; 104 x 83 cm
Sygnowany p.d.: Spohie Koner 1925

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

014
014

PRYMULKA, ok. 1930
Olej, płótno; 50,5 x 35,5 cm
Sygnowany p.d. De Meyer. J

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

015
015

Ignacy STRUBEL (1872 - 1928)

OWOCE

Olej, tektura; 24 x 34 cm
Sygnowany p.d.: J. Strubel

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

1 800 - 2 000 zł

016
016

Edward OKUŃ (1872 Wólka Zerzyńska k.Warszawy - 1945 Skierniewice)

ULICZKA VIA MAIOLI W ANTICOLI CORRADO, 1938

Olej, płótno; 63 x 47 cm
Sygnowany l.d.: EOKUŃ 1938 (monogram imienia wiązany)
Na płótnie z boku napis: VIA MAIOLI

Cena wywoławcza:

60 000 zł

Estymacja:

80 000 - 90 000 zł

017
017

WILLA NA KORFU

Akwarela, papier; 23,5 x 47 cm (w świetle p-p)
Sygn. l.d.: Scarvelli

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

018
018

WYBUCH WEZUWIUSZA w 1792 r.
Gwasz papier; 41 x 24 cm
Napis u dołu: Molo di Napoli con eruzione del Vezuvio accaduto fi 16 Dicembro 1792
CRYPTA NEAPOLITANA, 1 poł. XIX w.
Gwasz, papier; 58 x 41 cm
ŚWIĄTYNIA DIANY...

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

24 000 - 25 000 zł

019
019

Tadeusz KINOWSKI (1920 - 1990 Oświęcim)

SIECI NA PLAŻY, 1947

Olej, tektura; 60 x 71 cm
Sygnowany l.d.; Kinowski; p.d.; 1947
Na odwrocie akt kobiecy

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

020
020

KWIATY MAKU W KRYSZTAŁOWYM WAZONIE

Akwarela, papier; 49 x 37 cm
Sygnowany p.d.: TNartowski
l.d. sucha pieczęć producenta papieru: Aquarell NoA / Baumgart Hannover

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 2 700 zł

021
021

January SUCHODOLSKI (1797 Grodno - 1875 Boimie k.Węgrowa)

WYSPA ISCHIA, ok. 1835

Olej, płótno dublowane; 54 x 76 cm
Ekspertyza Ireny Bal

Cena wywoławcza:

48 000 zł

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

022
022

Samuel HIRSZENBERG (1865 Łódź - 1908 Jerozolima)

ZAUŁEK

Olej, płótno naklejone na tekturę; 28 x 18,5 cm
Sygnowany l.d.: Hirszenberg Samuel

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

3 600 - 4 000 zł

023
023

SCENA W KARCZMIE, 2 poł. XIX w.
Olej, deska; 32 x 41 cm

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

024
024

Franciszek SUNDERLAND (1. poł. XX w.)

WĄSKI DUNAJ, ok. 1930

Akwarela, papier; 17 x 14,5 cm
Sygnowany p.d.: Fr. Sunderland

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 2 800 zł

025
025

PAŁAC NA WYSPIE W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

Akwarela, gwasz, papier; 11,5 x 9,5 cm
Sygnowany p.d.: M.Puchalski

Cena wywoławcza:

400 zł droit de suite

Estymacja:

500 - 600 zł

026
026

Franciszek TUREK (1882 Kraków - 1947 Kraków)

RÓŻE W SZKLANYM WAZONIE, 1946

Akwarela, papier; 28 x 43 cm
Sygnowany p.d.: Z najlepszymi Życzeniami / na dzień 26. V.1946 r / FrTurek / 21646

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 2 800 zł

027
027

Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875 Warszawa -1947 Warszawa)

DOROŻKA NA PLACU TRZECH KRZYŻY W WARSZAWIE, przed 1937

Olej, płótno; 33,5 x 46,5 cm
Sygnowany p.d.: I Zygmuntowicz

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

15 000 - 17 000 zł

028
028

KOŚCIÓŁEK NA LITWIE, 1903

Autolitografia barwna, papier; 38 x 46 cm ( w świetle p-p)
Sygnowana z kamienia p.d.: F. Ruszczyc

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

029
029

Oskar ALEKSANDROWICZ (ALEXANDROWICZ) (1885 Drohobycz – po 1939)

BRODATY MĘŻCZYZNA W KRYZIE

Olej, płótno; 45 x 34 cm
Sygnowany l.d.: Alexandrowicz

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

030
030

BABCIA I WNUCZEK

Olej, płótno; 20,5 x 16,5 cm
Sygnowany p.d.: A. Co(...)

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

031
031

PORTRET PANI M. R., 1915

Pastel, papier naklejony na płótno, 115 x 90cm
Sygnowany jasnozielonym pastelem p. d.: B Nawrocki 1915.

Cena wywoławcza:

40 000 zł

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

032
032

PORTE ST. DENIS

Litografia barwna, papier; 34 x 40 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem p.d.: Reno; l.d.: 57/100 PP IX
Z teki: Paris par Reno
Oprawiona

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

033
033

Wojciech DUREK (1888 - 1951)

IDYLLA FANTASTYCZNA, 1918

Olej, tektura; 35 x 49 cm
Sygnowany p.d.: WA. Durek 918

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

034
034

POLONEZ

Rotograwiura wielobarwna, papier, 39 x 30 cm (arkusz)
Sygnowany z płyty: 1927 Z. STRYJEŃSKA
Z teki: Tańce Polskie
Oprawiony

Cena wywoławcza:

400 zł

Estymacja:

700 - 800 zł

035
035

Stanisław DĄBROWSKI (1882 Albertyn - 1943 Warszawa)

TANCERKA – MARIA CHMURKOWSKA, 1931

Gips malowany na biało, wys.41 cm
Sygnatura ryta: Grodno 1931 | S Dąbrowski

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

036
036

MYSZ KOŚCIELNA – PORTRET MARII CHMURKOWSKIEJ, 1930

Tusz, piórko, akwarela; 40,5 x 31 cm
Sygnowany l.d.: MYSZ KOŚCIELNA / GRODNO 1930 / St. Dąbrowski

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

037
037

Wojciech DUREK (1888 - 1951)

PORTRET MARII CHMURKOWSKIEJ, ok. 1925

Rzeźba w stylu art deco
Brąz, 56 x 19 x 19 cm
Sygnatura ryta: W A DUREK

Cena wywoławcza:

55 000 zł

Estymacja:

65 000 - 70 000 zł

038
038

Paul GERICKE (1876-1949)

WNĘTRZE LASU

Olej, tektura; 24 x 32 cm
Na odwrocie dedykacja od Marianne Bisi

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

039
039

Fritz LATTKE (Fryco LATK) (1895 Neundorf - 1980 Weimar)

PEJZAŻ WIOSENNY Z ŁUŻYC, 1945

Olej, tektura; 32 x 41 cm
Sygnowany p.d.: F.Lattke 1945

Cena wywoławcza:

1 600 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

040
040

PEJZAŻ Z KWITNĄCĄ GRUSZĄ, 1944
Olej, tektura; 50 x 63 cm
Sygnowany l.d.; Ch. Lüderitz / 1944

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

041
041

WYSPA

Olej, tektura; 31,5 x 45 cm
Sygnowany l.d.: F.Lattke

Cena wywoławcza:

1 600 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

042
042

Ritta BOEMM (1868 Lewocza - 1948 Budapeszt)

LALKA Z JABŁKAMI

Olej, tektura; 44 x 33 cm
Sygnowany l.d.: Boemm Ritta

Cena wywoławcza:

1 250 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

043
043

Karol FRYCZ (1877-1963)

SZLACHCIC Z KIELICHEM WINA

Tusz, piórko, akwarela, papier; 24 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: F.K.

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

044
044

Jerzy MILLER (1921 - 1985)

WYROK NA MATEJKĘ, 1951

Olej, płótno; 49 x 39 cm
Sygnowany p.d.: Jerzy Miller / 1951 r
Oprawiona

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

045
045

Stefan ŻECHOWSKI (1912 (Książ Wielki) -1984 (tamże))

WĘDROWIEC

Olej, tektura; 17,5 x 27,5 cm
Sygnowany p.g.; S.Z.; na odwrocie: St. Żechowski / ("Ziemin z Książa") / własność A. Worutowicz

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

1 900 - 2 000 zł

046
046

Adolf van der VENNE (1828 Wiedeń - 1911 Schweifurt)

MASZTALERZ Z DWOMA KOŃMI, 1877

Olej, płótno dublowane; 79 x 62,5 cm
Sygnowany p.d.: A. van der Venne / 877

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

047
047

BITWA, ok. 1700
Olej, płótno dublowane; 50 x 62 cm

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

048
048

PEJZAŻ Z ZAMKIEM I WÓZKIEM NA DRODZE, poł. XIX w.

Olej, płótno; 55,5 x 75,5 cm
Sygnowany l.d.:.L. Friesen

Cena wywoławcza:

2 800 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

049
049

Charles COTTET (1863 Le Puy-en-Velay - 1925 Paryż)

ŁODZIE W ŚWIETLE KSIĘŻYCA

Akwaforta, papier;12 x 17 cm (kompozycja)

Cena wywoławcza:

200 zł

Estymacja:

400 - 500 zł

050
050

PEJZAŻ ALPEJSKI, 1900
Olej, płótno; 41 x 68 cm
Sygnowany p.d.: N. Leopold Mnch 1900

Cena wywoławcza:

900 zł

Estymacja:

1 200 - 1 500 zł