Pragaleria Dom Aukcyjny

19. Aukcja Prac na Papierze

06.06.2024 czwartek

19:30

Pragaleria Dom Aukcyjny

ul. Stalowa 3

03-425 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

133 obiekty
001
001

Jost AMMAN (1539 - 1591)

Scena biblijna

drzeworyt, papier (reprodukcja), 10,5 x 15 cm (zadruk);
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

100 zł

002
002

Portret starej kobiety
akwaforta, papier, 21,5 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem: Jr. Beurden;
bez oprawy

Cena wywoławcza:

100 zł

003
003

Zestaw trzech grafik, 1969

sitodruk barwny, papier, 29,5 x 21 cm (wymiary każdego arkusza);
opisane numerami VII, IX, X, sygn. i dat. p. d.: Waldemar Chądzyński 1969;
bez oprawy

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

004
004

Zestaw trzech grafik, 1969

opisane numerami XI, XX, XXV;
sygn. i dat. p. d.: Waldemar Chądzyński 1969;
bez oprawy

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

005
005

Notatki wizualne, 1974

litografia, papier, 47,5 x 63 cm (wymiary arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Waldemar Chądzyński 1974;
bez oprawy

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

006
006

Akceptation, 1974

drzeworyt barwny, papier, 49 x 63 cm (wymiary arkusza);
opisany l. d.: G. Akceptation;
sygn. i dat. p. d.: W. Chądzyński 74

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

007
007

Kompozycja srebrna, 1971

sitodruk, papier, 42 x 29,5 cm (wymiary arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Waldemar Chądzyński 71;
bez oprawy

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

008
008

Kompozycja srebrno-niebieska, 1971

sitodruk barwny, papier, 42 x 29,5 cm (wymiary arkusza);
sygn. i dat. p. d.: W. Chądzyński 71;
bez oprawy

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

009
009

Karykatura, 1779

tusz, akwarela, gwasz, papier orientalny, 38,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., opisany i dat. l. d.: D. Chodowiecki / Berd. del. 1779;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

1 000 zł

010
010

Piotr CZAJKOWSKI (ur. 1973, Łódź)

CAUMARTIN, z cyklu "Metro", 2023

technika mieszana (ołówek, długopis), papier, 11 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: CZAJ / KOW / SKI / 2023.;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

011
011

Zakopane

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 32 x 47 cm (wymiary arkusza);
sygn. i opis l. d.: Tago Fałat / Zakopane;
bez oprawy

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

012
012

Waldemar FYDRYCH "MAJOR" (ur. 1953, Toruń)

Różowy kwiat

technika mieszana, papier, 14,5 x 10 cm (w świetle passe-partout);
opisany l. d.: N 0992859;
sygn. p. d.: Major;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

013
013

Kuter rybacki, 1939

ołówek, akwarela, papier, 29,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: GK. Hanna / 39.;
na odwrocie opis autorski (autorka, rok powstania);
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

100 zł

014
014

Portret kobiety, 1984

węgiel, papier, 29 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
dat. i sygn. p. d.: 16 II 84 / B. G;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

015
015

Tadeusz Kościuszko, 1971

linoryt barwny, collage, papier, 29 x 22 cm (wymiary arkusza);
opisany, sygn. i dat. u dołu ołówkiem: LINORYT BARWNY BOLESŁAW GASIŃSKI 71;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

016
016

Postać, 1967

technika mieszana, papier, 20 x 14 cm (wymiary arkusza);
sygn. i dat. p. d.: B. GASIŃSKI 67;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

017
017

Twarz, 1992

technika mieszana, papier, 29 x 21 cm (wymiary arkusza);
dat. i sygn. p. d.: 25 III 92 / B. Gasiński;
bez oprawy

Cena wywoławcza:

100 zł

018
018

Głowa, 1984

dat. i sygn. p. d.: 1 III 84 / B. GASIŃSKI;
bez oprawy

Cena wywoławcza:

100 zł

019
019

Ryszard HAJNOSZ (1929 - 2021)

Elewacja i rzut Stanicy wodnej PTTK w Gawrych-Rudzie (projekt architektoniczny), '70 XX wieku

cienkopis, flamaster, papier, 34 x 80 cm (wymiary arkusza);
praca oprawiona dwustronnie

Cena wywoławcza:

200 zł

020
020

Średniowieczne miasteczko
akwaforta i akwatinta barwna, papier, 20,5 x 15,5 cm (odcisk płyty);
opisany l. d. (nieczytelnie);
sygn. p. d.: G. Hann(?);
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

100 zł

021
021

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Martwa natura

tempera, technika mieszana, papier, 28,5 x 41 cm (wymiary arkusza);
opisany l. d.: Pour / mon / Ami / Jean;
sygn. p. d.: Hayden;

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

022
022

technika mieszana, papier, 14,5 x 21 cm (wymiary arkusza);
sygn. p. d.: Hayden;
na odwrocie pieczątka kolekcjonerska: EX COLL / Janusz Jakubowski / PARIS / RUE DROUOT 38;

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

023
023

Jerzy HERBST (1907 Humań - 1975 Warszawa)

Studnia

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 42 x 29,5 cm (wymiary arkusza);
na odwrocie opisany: Herbst;
bez oprawy

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

024
024

Łodzie na brzegu

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 29,5 x 41,5 cm (wymiary arkusza);
sygn. l. d.: Herbst;
na odwrocie opisany: Herbst;
bez oprawy

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

025
025

Drzewo na wzgórzu

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 41,5 x 29,5 cm (wymiary arkusza);
sygn. l. d.: Herbst;
na odwrocie opisany: Herbst;
bez oprawy

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

026
026

Dworek

pastel, papier, 33 x 34,5 cm (wymiary arkusza);
na odwrocie opisany: Herbst;
bez oprawy

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

027
027

Maria HISZPAŃSKA-NEUMANN (1917 Warszawa - 1980 Warszawa)

Im Kreise der Stille, 1958

drzeworyt, papier, 29, 5 x 40 cm (zadruk);
sygn., opisany i dat. (ołówkiem) u dołu: [rysunek myszy - znak graficzny artystki] MHiszpańska-Neumann "Im Kreise der Stille" /Holz. 30/40/ 1958;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

028
028

Mity nieklasyczne I, 1959

drzeworyt, papier, 45 x 30 cm (zadruk);
sygn., opisany i dat. (ołówkiem) u dołu: [rysunek myszy - znak graficzny artystki] MHiszpańska-Neumann "Mity nieklasyczne" I (drzew.) 9/25 1959;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

029
029

Edward HOSZOWSKI (1886 Wistowa (Podole) - 1950 Warszawa)

Martwa natura, 1949

litografia barwna, papier, 39 x 50 cm (zadruk), 50 x 58 cm (w świetle passe-partout);
opisany, sygn. i dat. u dołu ołówkiem: 13/30 - martwa natura - Edward Hoszowski 1949 -;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

100 zł

030
030

Zimowy pejzaż
gwasz, papier, 31 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: T. Jackiewicz;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

100 zł

031
031

Barbakan i brama w Krakowie, 1928

litografia barwna, papier, 30 x 37 cm (zadruk);
sygn. i dat. na matrycy p. d.: W J 1928;
bez oprawy, zagięcia i rozdarcia wzdłóż krawędzi.

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

032
032

Krzysztof JAROCKI (ur. 1959, Białystok)

Koń, 1991

pastel, papier w kolorze brązowym, 59 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: JAROCKI / '91;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

033
033

Koń, 1991

praca oprawiona

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

034
034

Koń, 1991

tusz, akwarela, gwasz, papier, 32,5 x 23,5 cm (w świetle pp);
sygn. i dat. p. d.: Krzysztof Jarocki / 1991;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

035
035

Filemon, Bonifacy i mysz

gwasz, papier, 26,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: JKW;
bez oprawy, na odwrocie passe-partout pieczątka produkcyjna Nasza Księgarnia

Cena wywoławcza:

1 300 zł

036
036

Taniec myszy wokół bałwana

Cena wywoławcza:

1 300 zł

037
037

Filemon i Bonifacy piją mleko

gwasz, papier, 13 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);

Cena wywoławcza:

1 000 zł

038
038

Filemon i Bonifacy

gwasz, papier, 15,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);

Cena wywoławcza:

1 000 zł

039
039

Filemon psotnik

gwasz, papier, 16,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);

Cena wywoławcza:

1 000 zł

040
040

Józef KIDOŃ (1890 - 1968)

Czesząca się

pastel, papier, 25 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kidoń;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

100 zł

041
041

Franciszek KMITA (1926 - 2013)

Południowa pierzeja rynku w Kazimierzu Dolnym z Kamienicą Gdańską

drzeworyt, papier, 10 x 13,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany i sygn. (ołówkiem) u dołu: Drzeworyt KAZIMIERZ DOLNY Kmita;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

042
042

Fantazja na temat architektury polskiej (I), 1940

tusz, akwarela, papier, 36 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: TK / 14. I. 1940;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

043
043

Fantazja na temat architektury polskiej (II), 1943

akwarela, papier, 32 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: TK / 20. I. 1943;
praca oprawiona, pęknięta szyba oprawy

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

044
044

Ptak
tusz i akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 35 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A v. Korzeniewski / München.;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

500 zł

045
045

Wazon z kwiatami, 1965

linoryt, papier orientalny (bibułka), 20,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Adam Kreczmar 65;
bez oprawy

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

046
046

Irena KRZYWIŃSKA (1922 Augustów - 2017 Augustów)

Las iglasty, 1972

akwarela, papier, 41 x 28,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: I. KRZYWIŃSKA 1972;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

047
047

Las liściasty, 1972

akwarela, wosk, papier, 41 x 29 cm (w świetle passe-partout);
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

048
048

Widok na katedrę, 1956

akwaforta, papier, 20,5 x 28,5 cm (odcisk płyty);
opisany l. d.: "Widok na katedrę";
sygn. i dat. p. d. (częściowo przesłonięte passe-partout);
na odwrocie opis (autor, tytuł, technika, rok powstania);
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

100 zł

049
049

Odrzucony zalotnik
litografia, papier, 42 x 56,5 cm (w świetle passe-partout);
opisany u dołu: Eduard Kurzcauer Deponirt Lith.u. gedr. b. Fr. Hanfstaengl.;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

100 zł

050
050

Na Starówce
drzeworyt, papier, 39 x 25,5 cm (zadruk);
sygn. w kompozycji l. d.: LIPSKI;
praca oprawiona

Cena wywoławcza:

200 zł