Dom Aukcyjny OSTOYA

186 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

19.10.2019 sobota

17:00

Dom Aukcyjny OSTOYA

Gen. J. Zajączka 8

01-522 Warszawa

12.10 - 19.10.2019

Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.

Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

353 obiekty
001
001

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

MĘŻCZYZNA W STROJU KUJAWSKIM, 1939

Pochoir ręcznie kolorowany gwaszem, karton, 50 x 39,5 cm
Sygnowany p.d.: Z. Stryjeńska

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

002
002

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

KOBIETA W STROJU MAŁOPOLSKIM, 1939

Sygnowany p.d.: Z. Stryjeńska

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

003
003

Nuna KASPER

POLONEZ wg Zofii Stryjeńskiej, poł. XX w.

Akwarela, papier; 30 x 22,5 cm
Sygnowany śr. d.: Nuna Kasper

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

004
004

Nuna KASPER

MAZUR wg Zofii Stryjeńskiej, poł. XX w.

Sygnowany p. d.: Nuna Kasperowa

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

005
005

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

Sygnowany p.d.: Z. Stryjeńska
Stan: przycięte w górne rogi arkusza, otworki po mocowaniu, zabrudzenia

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 200 - 1 300 zł

006
006

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

KRAKOWIACY, 1939

Litografia kolorowana gwaszem, karton; 50 x 39,5 cm
Sygnowana p. d. Z. Stryjeńska; na odwrocie: Copyright by C. Szwedzicki 1939
Stan: przycięte górne rogi arkusza, otworki po mocowaniu, zabrudzenia

Cena wywoławcza:

900 zł

Estymacja:

1 200 - 1 300 zł

007
007

J. CHWEDCZUK

WIEJSKI KOŚCIÓŁ, 1939
Olej, sklejka; 54,5 x 35 cm
Sygnowany p.d.: J. Chwedczuk 1939

Cena wywoławcza:

1 000 zł

Estymacja:

1 400 - 1 500 zł

008
008

Zygmunt BADOWSKI (1875 Warszawa - 1959 Warszawa)

SNOPY

Olej, tektura; 23 x 33,5 cm
Sygnowany p.d.; Z. Badowski

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 200 zł

009
009

Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ (1869 Wilno - 1927 Warszawa)

ZAPRZĘG, 1895

Tusz, piórko, papier naklejony na tekturę; 41 x 63 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: St. Bohusz-Siestrzeńcewicz / 95 R

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

010
010

Roman ŁYSAKOWSKI (1899 - 1992)

RYNEK W ŚWIDNICY, 1950

Akwarela, papier; 33 x 24,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Świdnica, Rynek / Łysakowski 1950

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

Estymacja:

800 - 900 zł

011
011

Jan RAWICZ (XX w.)

CZWÓRKA PRZED DOMEM

Olej, sklejka, 30 x 30 cm
Sygnowany p.d.: Jan Rawicz

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

012
012

Jerzy PAWŁOWSKI (1909 - 1991)

ULICA PIWNA W WARSZAWIE

Olej, tektura; 22 x 15 cm

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

013
013

Jerzy PAWŁOWSKI (1909 - 1991)

ULICA FRETA W WARSZAWIE

Olej, tektura; 15 x 22 cm
Sygnowany p.d.: JP.

Popularny malarz wedut warszawskich.

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

014
014

Marian PUCHALSKI (1912-1970)

MORSKIE OKO W TATRACH

Akwarela, papier; 35,5 x 26 cm
Sygnowany p.d.: M. Puchalski

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

015
015

Julian KRUPSKI (1871 - 1954)

NAD WISŁOKIEM, 1923

Olej, tektura; 26,5 x 35,5 cm
Sygnowany p.d.; Jul. Krupski :923
Na odwrocie: Jul Krupski Nad Wisłokiem / 88/24, stempel: Szkoła Wydziałowa i Pospolita Męska im. św. Antoniego we Lwowie

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 300 - 1 500 zł

016
016

Julian KRUPSKI (1871 - 1954)

POGÓRZE, 1924

Olej, tektura; 26,5 x 35,5 cm
Sygnowany p.d.: Jul. Krupski. 924; na odwrocie: L:44. Przy zachodzie / Julian Krupski / 6/25

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 300 - 1 500 zł

017a
017a

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

AURORA PRZED RYDWANEM HELIOSA, ok. 1845

Ołówek, akwarela, papier; 8 x 9,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: JK

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

017
017

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875 - 1944)

AUTOPORTRET JAKO SPRZEDAWCA DYWANÓW

Pastel, papier naklejony na tekturę; 50 x 35 cm
Sygnowany l.d.: F.M. Wygrzywalski senior

Cena wywoławcza:

5 500 zł

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

018
018

RYBACY WYCIĄGAJĄCY ŁÓDŹ

Olej, płótno; 59 x 73 cm
Sygnowany l.d.: F. M. Wygrzywalski

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

22 000 - 28 000 zł

019
019

Leonard BARSKI

TAŃCZĄCY NA POLU

Olej, deska; 18,5 x 14 cm;
Sygnowany p. d.: L. Barski

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

020
020

Michaił Awrumowicz ARBITAJŁO (ur. 1954)

WIECZÓR POD MOSKWĄ, 1991

Olej, płótno; 50 x 70 cm
Sygnowany p.d.; A 91, sygnowany, opisany na odwrocie

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

021
021

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

DWÓR Z KOLUMNADĄ OBROŚNIĘTĄ BLUSZCZEM

Olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm
Sygnowany p.d.: Henryk Uziembło; na odwrocie: Henryk Uziembło "Wiejski Dwór" Lisowce na Ukrainie

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

022
022

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

GŁOWA SIWKA W UŹDZIE, 1932

Olej, tektura; 32,5 x 30 cm
Sygnowany p.d.; Kochanemu Olesiowi / Jerzy Kossak 1932

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

023
023

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

BIAŁE INDYCZKI, 1918

Akwarela, papier; 30 x 22 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie ołówkiem: 1918; owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY; stemplem numer: 001216

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

024
024

Teodor ZIOMEK (1874 Skierniewice - 1937 Warszawa)

POLE ZA DOMOSTWEM

Olej, płótno naklejone na tekturę; 20,5 x 35 cm
Sygnowany p.d.: T. ZIOMEK

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

6 000 - 7 000 zł

025
025

Józef KRASNOWOLSKI (1879 - 1939)

GŁOWA RODU

Olej, płótno; 75 x 61 cm
Sygnowany p.d.: J. Krasnowolski
Stan: rozdarcia płotna

Cena wywoławcza:

1 800 zł

Estymacja:

2 200 - 2 500 zł

026
026

Jakub Michał KASPROWICZ (1905 - 1975)

SPRZEDAŻ DYWANÓW

Olej, płótno; 35 x 5 1cm
Sygnowany l.d.: J. M. Kasprowicz

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

1 900 - 2 000 zł

027
027

MALARZ nierozpoznany

SCENA TEATRALNA, 1949

Olej, sklejka; 32,5 x 32,5 cm
Sygnowany p.d.: F.C. 1949.

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

028
028

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

JESIENNE DRZEWO

Olej, pilśnia; 33 x 29
Sygnowany p.d.: Wlastimil / 1958 Hofman

Cena wywoławcza:

3 150 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

029
029

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

POLOWANIE NA ZAJĄCA, 1943

Olej, płótno naklejone na sklejkę; 52 x 70 cm
Sygnowany p.d.: Z. Rozwadowski 1943.

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 23 000 zł

030
030

PEJZAŻ Z PORONINA, 1910

Ołówek, akwarela, papier; 20 x 25 cm
Sygnowany p.d.: WW

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

031
031

PANORAMA NICEI, 1925

Ołówek, akwarela, papier; 25 x 33 cm
Sygnowany p.d.: WW

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

032
032

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

PEJZAŻ ŚLĄSKI - FABRYKA, ok. 1935

Akwarela, gwasz, papier; 40 x 58 cm
Sygnowany p.d.: Rafał Malczewski; wyżej dedykacja autorska: Kochanej Hipce

Cena wywoławcza:

9 000 zł

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

033
033

Jan RYKAŁA (1883 Kraków - 1943 Zakopane)

PEJZAŻ ZIMOWY Z MOSTKIEM NAD POTOKIEM, 1922

Olej, tektura; 38 x 49,5 cm
Sygnowany p.d.: JRykała 922

Cena wywoławcza:

2 600 zł

Estymacja:

3 000 - 3 500 zł

034
034

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

POWITANIE NA DRODZE, 1891

Akwarela, papier; 27 x 36,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: Juliusz Kossak / 1891

Cena wywoławcza:

40 000 zł

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

035
035

Józefa Maria JÓZEFOWICZ (1900 - ?)

STAROŚĆ I MŁODOŚĆ

Olej, tektura; 60 x 44 cm
Sygnowany l.śr.: J. Józefowicz

Cena wywoławcza:

2 900 zł

Estymacja:

3 500 - 4 000 zł

036
036

Piotr MICHAŁOWSKI (Kraków 1800 - Krzyżtoporzyce k. Krakowa 1855)

KONIE W STAJNI, 1832-35

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35 x 52,5 cm
Sygnowany p.d.: P.Michałowski

Cena wywoławcza:

93 000 zł

Estymacja:

110 000 - 130 000 zł

037
037

DOM NAD URWISKIEM, 1915

Akwarela, papier; 24 x 21,5 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrocie ołówkiem: 1915; owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY; stemplem numer: 001213

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

038
038

CHMURY

Akwarela, papier; 20,5 x 25,5 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrocie ołówkiem: 1917; owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY; stemplem numer: 001164

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

039
039

Wiktor KORECKI (1890-1980)

ROZLEWISKO

Olej, tektura; 62,5 x 42,5 cm
Sygnowany l.d.: Wiktor Korecki
Stan: spękania malatury

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

040
040

George MAJEWICZ (1897 - 1965)

MORZE

Olej, płótno; 70,5 x 101 cm
Sygnowany l.d.: G.Majewicz

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

041
041

J. GARAN y MANURIDOZ

W HISZPAŃSKIEJ GOSPODZIE, XIX/XX w.
Olej, płótno; 20 x 35 cm
Sygnowany p.d.: J. Garan y Manuridoz

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 500 - 2 800 zł

042
042

Eugen BRACHT (1842-1921)

WIŚNIOWY SAD JESIENIĄ W NEDLITZ

Olej, tektura; 49 x 69 cm
Sygnowany l.d.: Eugen Bracht
na odwrocie napis: Eigentum Fritz Geyer / Berlin-Hoglitz / Studie prof. Eugen Bracht / Berlin / „Kirchbäume im Herbst bei Nedlitz”

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

043
043

MALARZ nierozpoznany

PEJZAŻ GÓRSKI Z WĘDROWCEM PRZED WODOSPADEM, poł. XIX w.

Olej, płótno naklejone na tekturę; 15 x 20,5 cm

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

044
044

Otto MÜLLER-HARTAU (1898 - 1969)

DWIE ŁODZIE ŻAGLOWE

Pastel, papier18 x 13,5 cm
Sygnowany l.d.: O. Müller-Hartau
Na odwrocie piórem” „Segler” / (Motiv vom Stein(...) Meer / orig. Pastele von Otto Müller-Hartau

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

Estymacja:

500 - 800 zł

045
045

MALARZ nierozpoznany

DRZEWA NA ŁĄCE, pocz. XX w.

Olej, płótno; 59,5 x 82 cm

Cena wywoławcza:

800 zł

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

046
046

Władysław BIELECKI (1896-1943)

STUDNIA W TYŃCU, 1928

Drzeworyt barwny, papier; 14 x 15 cm (odcisk klocka)
Sygnowany wyciskiem l.d.: WB; ołówkiem pod ryciną: Tyniec; Studnia oryg. drzeworyt. Wł. Bielecki del. et. Imp. 928

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

047
047

Lola PAWLIKOWSKA

BRONISŁAW GRABKOWSKI, 1943

Portret sylwetkowy wycięty w czarnym papierze, 16,5 x 12 cm (owal w świetle p-p)
Opis na odwrocie: rysowała i wycinała Lola Pawlikowska w 1943 r. / portret Bronisława Grabkowskiego (mego ojca)

Cena wywoławcza:

500 zł

Estymacja:

600 - 700 zł

048
048

Jerzy ZARUBA (1891 - 1971)

POLSKA CERES, 1946

Czarna kredka, papier; 47,5 x 32 cm
Sygnowany l.d.: JZ / I 6 / 1946; na odwrocie: Jerzy Zaruba

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

049
049

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 Huta Miastkowska k. Siedlec - 1936 Warszawa)

PORTRET PROF. KONSTANTEGO LASZCZKI, 1922

Litografia, papier; 18 x 17 cm (kompozycja)
Sygnowany z płyty: LWyczół; l.d.: Tablica XXIX. Litografia kredką
Stan: Zaplamienia papieru

Cena wywoławcza:

200 zł

Estymacja:

250 - 300 zł