Wróć do artystów
SZ

SARIBATUR Zekerya

(ur. 1958 r., Turcja)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Zekerya Saribatur (ur.: 1958 w Turcji, obywatel Austrii od 1993), studia w Akademii Sztuk Pięknych w Istambule, na Wydziale Malarstwa w Pracowni prof. Özdemira Altana w latach 1979–1982. Laureat Stypendium Letniej Akademii w Salzburgu w 1982 roku. Absolwent Wydziału Malarstwa, Malarstwa na Szkle oraz Grafiki Universität für angewandte Kunst w Wiedniu.

W 1991 roku rozpoczął pracę jako asystent, obecnie jest wykładowcą w Universität für angewandte Kunst w Wiedniu, na Wydziale Sztuk Pięknych, w Instytucie Grafiki i Grafiki Warsztatowej. Założyciel Pracowni Litografii oraz Eksperymentalnych Technik Mieszanych, gdzie oprócz pracy pedagogicznej prowadzi badania naukowe, polegające na rozwijaniu nowych technik, nieszkodliwych dla zdrowia, w grafice warsztatowej.

Prace artysty znajdują się w kolekcjach: Wydziału Kultury Miasta Wiednia, Ministerstwa Kultury i Sztuki Austrii, Gabinetu Miedziorytu Albertina w Wiedniu, Universität für angewandte Kunst w Wiedniu oraz w zbiorach prywatnych. Mieszka i pracuje w Wiedniu.
SARIBATUR Zekerya nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących