Wróć do artystów
MZ

MAJROWSKI-MEYRO Zdzisław

(ur. 1952)
Dodaj do listy życzeń
(2)

Wybitny europejski malarz średniego pokolenia i genialny kontynuator Paula Cezanne (rosyjskich konstruktywistów i Franza Kokoschki). Jest przykładem konsekwencji i żelaznej dyscypliny malarskiej, a jednocześnie totalnej wolności i nieposkromionego żywiołu. To artysta, którego twórczość jest kontynuacją dzieł mistrzów takich jak Frans Hals, Diego Velasquez czy Manet. Ogromna pracowitość i mistrzowsko opanowany warsztat dobitnie określają dorobek artysty. Jego bezkompromisowość  i perfekcjonizm to główne składowe jego wyjątkowego malarstwa.

Mordercza praca i talent, już we wczesnym dzieciństwie zwróciła uwagę pedagogów i otworzyła przed nim drzwi do świata sztuki. Mając 14 lat stworzył swoje pierwsze pastisze XVII wiecznych, holenderskich mistrzów. W pełni dojrzałe, namalowane w mistrzowski sposób, pełne głębi i poezji. Malarstwo studiował w pracowni prof. Jana Lisa. Dyplom ASP w Warszawie uzyskał w roku 1979 na wydziale Architektury Wnętrz.
W 1981 roku miała miejsce pierwsza, ważna wystawa, która odbyła się  w Monachium (pastisze XVII wiecznego malarstwa, szkoła holenderska).

Jego podróż w poszukiwaniu własnych form wypowiedzi i samego siebie w malarstwie rozpoczęła się na dobre w połowie lat 80. Przez całe lata w sposób perfekcyjny malował wielkie cykle figuratywnych obrazów.  Zanim stworzył swój własny, niepowtarzalny styl przeszedł przez prawie wszystkie etapy malarstwa współczesnego. Od płaskich monochromatycznych kompozycji aż do kontrastowych impastów i reliefów. Przeszedł od klasycznego rysunku do deformacji aż po konstruktywizm. Majrowski stale rozwija i udoskonala swój styl.

Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w Europie, Ameryce i Japonii. Jest jedynym polskim artystą rekomendowanym przez angielski miesięcznik biznesowy Funds Europe.

MAJROWSKI-MEYRO Zdzisław nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących