Wróć do artystów
RZ

ROGALSKI Zbigniew

(1974, Dąrowa Białostocka)
Dodaj do listy życzeń
(4)
Urodził się w 1974 roku w Dąbrowie Białostockiej. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (1994-1999). Dyplom uzyskał w pracowni malarstwa prof. Jerzego Kałuckiego.
Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Zbigniew Rogalski to jeden z najciekawszych polskich malarzy młodego pokolenia. Ukończył ASP w Poznaniu - Wydział Malarstwa, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Rogalski uprawia malarstwo figuratywne, chociaż posługuje się też fotografią i wideo. Maluje bardzo nowocześnie - budując swój obraz rzeczywistości posługuje się chętnie estetyką fotografii, wykadrowanych ujęć lub nakłada przenikające się warstwy jak w montażu filmowym. Robi to z absolutnym wyczuciem, pozostawiając miejsce na kontemplację, wizję i tajemnicę. Maluje w sposób tradycyjny, farbami olejnymi na płótnie. Spektakularnie rozwijająca się kariera artystyczna Rogalskiego dobitnie pokazuje, że jeżeli artyście nie zabraknie wytrwałości i wiary w sens własnej twórczości, to prawdziwy talent zostanie zauważony i doceniony. Rogalski jest dziś jest jednym z najbardziej "gorących" i rozpoznawalnych nazwisk nowej, polskiej sztuki. Jego obrazy sprzedają się na prestiżowych targach sztuki w Miami na Florydzie, w Paryżu, Wiedniu i Bazylei, a stamtąd trafiają do europejskich i amerykańskich kolekcji.
Pokaż
37
37

ROGALSKI Zbigniew (1974, Dąrowa Białostocka)

"Longplay", 2003

olej/płótno, 30,5 x 30,5 cm
sygnowany na odwrociu: 'ZBIGNIEW ROGALSKI'
datowany i opisany na nalepce na odwrociu: 'Z.Rogalski | Long play 03'
na odwrociu nalepka Galerii ŻAK | BRANICKA

DESA UNICUM 29.09.2020

Cena wywoławcza:

droit de suite

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł