Wróć do artystów
MZ

MURZYN Zbigniew

(ur. 1953, Lębork)
Dodaj do listy życzeń
(1)
Urodzony w Lęborku w 1953r. Od 30 lat mieszka i tworzy w Koszalinie. Malarz,pedagog, fotograf. Pasjonat sztuk pięknych w szczególności malarstwa.
Pierwszym nauczycielem artysty był jego ojciec.  W 1997 całkowicie zamienia "malowanie światłem" na malarstwo sztalugowe i poświęca się tej pasji bez reszty.
Zostaje przyjęty do ZPAP na podstawie prac. Maluje, jak mówi, to co go zachwyca i intryguje.
Założyciel jedynej autorskiej galerii w Koszalinie. Odbywają się tu spotkania z ludźmi kultury z całej Polski. Częstym gościem był tu nieżyjacy już aktor Wojciech Siemion. Prowadził on kilkakrotnie aukcje charytatywne na rzecz Hospicjum, Domu Pomocy Społecznej czy Zespołu Szkół nr 12 w Koszalinie. Kilkakrotnie występowali w galerii ludzie teatru i filmu - aktorka Emilia Krakowska, Jerzy Zelnik, Barbara Wrzesinska, Olgierd Łukaszewicz czy Edward Hulewicz. Ten ostatni wraz z mezzosopranistką Anną Marią Adamiak uświetniają swoimi występami wernisaźe grupy "Nowy Wiek", którą do życia powołał Zbigniew Murzyn wraz z artystką Arletą Eiben. Grupa ta propaguje idee powrotu do piękna w sztuce.

Ważniejsze wernisaże indywidualne: Warszawa - galeria "ZADRA", klub "POD BLACHA", Gdańsk - galeria "GLAZA DESIGN", Berlin - galeria "CHOPIN", Melbourne - "MAROONDACH ART GALERY.
  
MURZYN Zbigniew nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących