Wróć do artystów
BZ

BAJEK Zbigniew

(ur. 1958)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Urodził się w 1958 w Bojanowie; studiował na wydziale malarstwa ASP w Krakowie w pracowni Z. Grzybowskiego. W latach 80-tych Kościół organizował wystawy jego prac poświeconych tematyce sakralnej. W 1984 roku uzyskał dyplom (którego znaczną część stanowiły zdjęcia wielkoformatowe) w pracowni prof. Zbigniewa Grzybowskiego na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP, gdzie obecnie prowadzi "I pracownię Interdyscyplinarną".

Później współpracował z dawnym Laboratorium Jerzego Grotowskiego, projektował scenografie, kostiumy i plakaty do "Magii Grzechu" Calderona. Oprócz malarstwa, ulubioną techniką artysty są fotogramy oraz prace przestrzenne, łączące obrazy, rzeźbę i fotografie. Cykle: Mandyliony (1984-86), Dotyk (1983-89, Żywioły (1995), Tatuaże.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, działaniami o charakterze przestrzenno - parateatralnym. Jest autorem scenografii, kostiumów oraz plakatów do spektakli teatralnych. W latach 1996 - 2000 we współpracy z galerią Format pracował nad projektem plastycznym Raj utracony - inspirowanym poematem Johna Miltona.
BAJEK Zbigniew nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących