Wróć do artystów
WW

WIĘCKOWSKI Wojtek

(ur. 1984)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Malarz i gitarzysta.
Urodzony w 1984 roku w Poznaniu, gdzie ukończył tamtejsze PLSP z dyplomami z wystawiennictwa, historii sztuki oraz aneksem z malarstwa.
Swoje abstrakcyjne prace tworzy na płótnie na zasadzie wielowarstwowego malarstwa olejnego połączonego z elementami monotypii. Ponadto zajmuję się muzyką improwizowaną.
W formalnych eksperymentach szuka relacji między środkami wyrazu stosowanymi zarówno przy tworzeniu muzyki jak i pracy nad dziełem malarskim.
Współpracował z artystami różnych dziedzin sztuki z całego świata. Swoje obrazy prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych a także zbiorowych w muzeach, teatrach, galeriach, centrach kultury, restauracjach, klubach muzycznych, podczas festiwali i na targach sztuki. Jego malarstwo i muzyka publikowane były w wielu mediach zarówno niszowych jak i tych z głównego nurtu.
Swoją działalność artystyczną zarówno przy pracy z dźwiękiem, teatrem, performance, muzyką i malarstwem realizował w Polsce, USA, Australii, Belgii, Francji, Anglii, Niemczech i Hiszpanii.
W latach 2012/2013 prowadził autorską galerię w Berlinie. Od kilku lat mieszka i tworzy w Warszawie. 

WIĘCKOWSKI Wojtek nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących