Wróć do artystów
BOGUSŁAWSKI Wit

BOGUSŁAWSKI Wit

(ur. 1960, Warszawa)
Dodaj do listy życzeń
(4)

Wit Bogusławski dzieli swoje życie zawodowe między trzy pasje: rzeźbę, malarstwo projektowanie wnętrz.
Jest członkiem ZPAP oraz Stowarzyszeń Fabryka Sztuki i Składnica Sztuki.
Uczestniczy w licznych plenerach i wystawach, jego prace są w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Swoje studia rozpoczął w 1982 r. na Akademii Sztuk Pięknych w Istambule, gdzie przez cztery lata kształcił swoje umiejętności na Wydziale Rzeźby, doskonaląc swój warsztat. Stąd pochodzą jego pierwsze prace inspirowane barwnymi postaciami z Bliskiego Wschodu oraz egzotycznymi krajobrazami i architekturą.
W 1986 roku przeniósł się do kraju i kontynuował studia na Wydziale Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
W latach 1987-1991, aby poszerzyć swoje umiejętności artystyczne, studiował na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Pracowni Profesora Leona Podsiadłego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu - obecna ASP, gdzie uzyskał dyplom z rzeźby.
Jako wszechstronny artysta z łatwością oswaja każdy materiał. Tworzy w glinie, brązie, stali i kamieniu. Jest też autorem unikatowej ceramiki z porcelitu i szamotu. W piękny sposób potrafi ożywić przydrożne kamienie, zdobiąc je i powlekając kolorowym szkliwem.
W jego pracach malarskich możemy znaleźć liczne portrety, ale z równym upodobaniem maluje architekturę, pejzaże i akty.
W malarstwie z ostatnich lat, możemy wyróżnić nurt rzeźbiarski. Prace te, choć stworzone pędzlem na płótnie, posiadają twardość i chropowatośc kamienia. Jest to cykl, przedstawiający zręcznie zakamuflowane postaci i twarze ludzkie, wyryte w skale, które wyrażają emocje i pasje autora oraz ukazują, że jego sztuka obraca się cały czas w kręgu rzeźby.
Z dużą przyjemnością artysta realizuje się również w bardziej komercyjnych dziedzinach sztuki, jakimi są scenografia i projektowanie wnętrz. Zrealizował na zlecenie Polsatu scenografię do cyklu programów o tematyce turystycznej a obecnie realizuje swoje wizje, dla odbiorców prywatnych zainteresowanych unikatowym wystrojem wnętrz.

Pokaż
69
69

BOGUSŁAWSKI Wit (ur. 1960, Warszawa)

Saint John, 2024

metal, 238 x 40 x 40 cm

Art in House 11.06.2024

Cena wywoławcza:

1 000 zł

103
103

BOGUSŁAWSKI Wit (ur. 1960, Warszawa)

Lonim, 2024

metal, 195 x 41 x 41 cm

Art in House 14.06.2024

Cena wywoławcza:

1 000 zł