Wróć do artystów
DW

DUNIKOWSKI-DUNIKO Wincenty

(ur. 1947r.)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zakończone dyplomem w 1974 r.
Jest twórcą sztuki i terminu Moment Art. Uprawia malarstwo, rzeźbę, instalacje, fotografie, rysunek oraz video-instalacje przekraczając granice przypisane poszczególnym dyscyplinom artystycznym i tworząc na przestrzeni lat otwarte serie wzajemnie się przenikające i kontynuujące. Międzynarodowe uznanie zdobył już w połowie lat siedemdziesiątych za cykl prac Klasery i Moment Art. wystawianych na wielu wystawach w kraju i zagranicą m.in. w Museum of Modern Art, San Francisco 77, Metody, Postawy, Tendencje, Pałac Sztuki, Kraków 78, Museum of Modern Art, Kamakura 80.
W latach 80. wystawia przedewszystkim w Niemczech m.in. Kasseler Kunstverein, Kassel, 82, Stoffwechsel (wystawa towarzysząca Documenta 7 w Kassel), Kunstlandschaft Bundesrepublik, 85, Der Baum, 85, prace prezentowane są w na wielu wystawach w muzeach m.in. Muzeum Bochum, Schloß Charlottenburg Berlin, Wilhelm-Hack-Museum Ludwigshafen 86/87.

Prace artysty znajdują się w wielu kolekcjach, m. in. w Zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Moderna Galerija w Ljubljanie, Nationalgalerie w Berlinie. Mieszka i pracuje w Bonn i w Krakowie.
DUNIKOWSKI-DUNIKO Wincenty nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących