Wróć do artystów
ŁW

ŁODZIŃSKA-DUDA Weronika

(ur. 1973)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Absolwentka historii sztuki, stypendystka Sorbony, absolwentka grafiki krakowskiej ASP, fotografka. Na co dzień kuratorka galerii sztuki współczesnej „Camelot”, gdzie zorganizowała wystawy m.in. Magdaleny Abakanowicz, Janiny Garyckiej i Vladimira Birgusa. Jest współzałożycielką i członkinią rady programowej Fundacji Imago Mundi.
W 2004 roku dała się poznać jako dokumentalistka miejsc, pracując w duecie z fotografem Andrzejem Kramarzem nad szeroko zakrojonym projektem „Dom”, na który składa się kilkanaście cykli realizowanych w Polsce, Europie i wybranych miejscach na świecie. Poszczególne odsłony projektu to m.in. cykl „1,62 m2 domu” (reportaż z nowohuckiej noclegowni dla mężczyzn), „Białe izby” (seria zdjęć z Podhala) czy fotografie cel zamieszkanych przez mnichów. Projekt „Dom” został doceniony wieloma prestiżowymi nagrodami w kraju i zagranicą, m.in. EPSON Photo Art Award (2005), III nagrodą w konkursie FotoArtFestiwal w Bielsku-Białej (2005), Nagrodą „Newsweek Polska” (2004).
Indywidualne realizacje autorki to m.in. opublikowany w prasie cykl „Sale balowe” czy też „Pokoje panieńskie”, prezentowane w Galerii Zachęta w ramach wystawy „Dokumentalistki" (Warszawa, 2008).
ŁODZIŃSKA-DUDA Weronika nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących