Wróć do artystów
Wykłada techniki graficzne i fotografię w Commonwealth School w Bostonie w stanie Massachusetts. Po tym jak w 1985 roku ukradziono mu cały sprzęt fotograficzny, Walter zbudował swoją pierwszą kamerę otworkową.
Do dziś Waltera interesują oryginalne, alternatywne sposoby wykorzystywania aparatów bezobiektywowych. Znaczna część jego prac zawiera otworkowe zdjęcia krajobrazów miejskich, w ramach niekończącej się serii, zatytułowanej "The Best Cities Project".
"Jestem jednym z artystów, którzy poszukują wyzwania w odkrywaniu alchemii różnorodnych mediów, mając nadzieję na stworzenie kalejdoskopu przestrzeni, tak samo uwodzicielskiego i sugestywnego jak zdjęcie".
Jego prace były prezentowane w całych Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Pakistanie i Wietnamie. Jest laureatem wielu nagród i stypendiów. W latach 1991-1993 był stypendystą Fundacji Fulbright\'a w Pakistanie. Jego prace widnieją w licznych zbiorach prywatnych i publicznych m.in. Philadelphia Museum of Art, National Museum of American Art (Smithsonian), Fogg Art Museum, The National Museum of Fine Art, Hanoi, Wietnam oraz Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.
CRUMP Walter nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących