Wróć do artystów
TT
Specjalizuje się w zdjęciach typu glamour, beauty, fashion i nude. Przygotowuje sesje komercyjne oraz projekty autorskie. Dwukrotnie został laureatem konkursu Photo Erotica, organizowanego przez polską edycję Playboya, w tym raz otrzymał pierwsze miejsce. W styczniu 2007r. miał swoją okładkę w Playboyu. Przygotowywał także dla brytyjskiego producenta marki Playboy sesje zdjęciowe na Majorce i w Londynie. W czerwcu 2010r. kolejny raz Playboy zaprezentuje jego zdjęcia.
W październiku 2008r. w ramach festiwalu MADE IN POZNAN odbyła się autorska wystawa zdjęć Tomka Tomkowiaka, składająca się ze zdjęć z sesji zatytułowanej „Is it a sin?” Jego pasją poza fotografią, są podróże. Najczęściej odwiedza Azję i Afrykę. Wielokrotnie wraca na Zanzibar, który stał się jego drugim domem. Często swoje podróże łączy z pracą, w egzotycznych miejscach wykonuje zlecenia dla swoich klientów (w zeszłym roku pracował na Kubie, gdzie przygotowywał sesje strojów kąpielowych dla jednej z polskich firm).
Sam mówi o swoich pracach: „W zasadzie najwięcej mówi do człowieka obraz, to, co niewypowiedziane pozornie nie istnieje. A jednak fotografia, tak samo jak słowo, jest sztuką wydobywania na świat niewidzialnego. Powoływaniem do życia. Dowodem na to, że rzeczywistość jest wielobiegunowa. I w tym urozmaiceniu zawsze szukam piękna. Estetycznej natury człowieka. Samego siebie. Miło jest przez chwilę być Stwórcą. Ale właśnie o tym wypada milczeć.”
TOMKOWIAK Tomasz nie posiada obiektów w wynikach