Wróć do artystów
ST

SIKORSKI Tomasz

(ur. 1953, Warszawa)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Absolwent warszawskiej ASP - zaczynał w latach 70. jako uczestnik ruchu neoawangardowego, realizował prace o charakterze konceptualnym - m.in. działania performances; zajmował się też fotografią artystyczną i dokumentalną. W roku 1973 debiutował w warszawskiej Galerii Pawła Freislera (późniejszej Galerii Repassage). W drugiej połowie lat 70. prowadził Galerię Mospan, przy Politechnice Warszawskiej; wraz z T. Konartem, stworzyli - Galerie P/O Box; w latach 1979-1987 - Pracownię Dziekanka w Warszawie. Zajmował się sztuką w pismach studenckich: Linia i Kalejdoskop. Pod koniec lat 70. zaczął realizować performancesNo future, akcja grupowa Migracja (1982).

W latach 80. powstał szereg cyklów malarskich i instalacji malarskich, artysta kontynuował twórczość w zakresie sztuki performance, wykonywał prace fotograficzne oraz graffiti. Sikorski jest również autorem filmów artystycznych, rysunków, druków i prac z dziedziny sztuki poczty, spektakli audiowizualnych i multimedialnych, instalacji przestrzennych.
W latach 1984-1988 wykładał w USA. Po 1992 roku prowadził Pracownię Przetwarzania Obrazu i Intermediów w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie wykłada w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, gdzie prowadzi pracownie Działań Multimedialnych.

 

SIKORSKI Tomasz nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących