Wróć do artystów
OT

OSZCZEPALSKI Tomasz

(ur. 1978 r.)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Autor o sobie:
"Nazywam się Tomasz Oszczepalski, rocznik ’78.
Swoją przygodę z fotografią zaczynałem w „kraju wuja Sama”, a dokładnie w górskim stanie New Hampshire. Moim przewodnikiem był ceniony i doświadczony fotografik przyrody, który pokazał mi m. in. jak trzymać aparat i jak można nim zarabiać na życie. Przede wszystkim nauczył mnie doceniać piękno natury, dlatego fotografia przyrody, jak i pejzaży miejskich, nawet tych betonowych, jest mi bardzo bliska.
Początki mojej fotografii zbiegły się z rozwojem cyfrowej ery obrazu. Mój warsztat wypełniły aparaty, kamery, skanery, Photoshop, czyli jednym słowem Digital Polaroid. Aparat cyfrowy był mi najbliższy, a tradycyjna ciemnia została zastąpiona komputerem „napakowanym” oprogramowaniem.
Świadom niepełnej wiedzy z historii fotografii zacząłem ją uzupełniać w warszawskim oddziale ZPAF. Studium fotografii ukończyłem w 2008 r. Tam dowiedziałem się m.in. jak zbudować camera obscura i bardzo polubiłem malarskość fotografii otworkowych, efekty których dzięki wysokiej technologii nigdy się nie uzyska. Od tego czasu eksperymentuję z tą techniką fotografii, oczywiście nie zaniedbując innych. Jednym z moich ulubionych aparatów stała się puszka z dwoma lub trzema otworkami, z umieszczonym w niej papierem fotograficznym. Cały czas również próbuję dodać trochę niewidzialnego koloru do zwyczajnych produktów, tak by konsument czuł perfumy zanim ich użyje, a biel zamawiającego była bielsza niż u konkurencji.
Wspólnie z kolegami ze studium uczestniczyłem w wystawach zbiorowych m.in.
-„Panta rhei” , czy „Miasto i za Miastem” ( Stara Galeria ZPAF);
Wygrałem kilka konkursów fotograficznych, w tym organizowany przez portal Polska.pl pt.: „Pejzaże Polski”. Obecnie przygotowuję wystawę indywidualną – „morskie opowieści” w technice otworkowej, która będzie miała miejsce pod koniec lutego na Śląsku."
OSZCZEPALSKI Tomasz nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących