Wróć do artystów
MILANOWSKI Tomasz

MILANOWSKI Tomasz

(ur. 1972)
Dodaj do listy życzeń
(2)

Tomasz Milanowski w latach 1993-98 studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP, między innymi w pracowni prof. Stefana Gierowskiego, oraz Jarosława Modzelewskiego. Dyplom wyróżniony Nagrodą Rektorską otrzymał w pracowni K. Wachowiaka, a aneks z malarstwa ściennego przygotował w pracowni prof. E. Tarkowskiego.
Jest autorem wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Współtworzył scenografię malarską w Muzeum Ikon w Supraślu. Pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego. W 2013 roku otrzymał stypendium Pollock - Krasner Foundation w Nowym Jorku. W 2015 roku objął pracownię na ASP na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

Autor wielu wystaw indywidualnych oraz uczestnik wystaw zbiorowych w kraju i za granicą m.in. w: Museum Kunst und Gewerbe w Hamburgu, Max Planck Instytut w Berlinie, Galerii Melnikov w Heidelbergu, w Budapeszcie, Mińsku, Brukseli, Londynie, Galerii Generali, Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, Galerii Olympia w Krakowie, Galerii Focus w Poznaniu i wielu innych.Brał udział w wystawach:

1995 - Galeria WOK, Warszawa

1996 - Stara Pomarańczarnia "Impresje Chopinowskie", Warszawa

1997 - "in Spe", Warszawa

1997 - "Ekspres Polonia", Budapeszt (Węgry)

1998 - UW - Pałac Kazimierzowski - Warszawa

1998 - Studenci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Galeria Abakus (w ramach Artbarbakan`98).

2009 - Malarstwo, Apteka Sztuki, Warszawa

2011 - Galeria Promocyjna, Warszawa