Wróć do artystów
KT
Teresa Kępowicz.
Urodziła się w Karpaczu. Dziś mieszka w mieście urodzenia, w domu, który własnoręcznie zaprojektowała i ukształtowała. W latach 1979 - 84 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Malarstwo studiowała w pracowni doc. Mariana Wołczuka. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym.

"Symbolizm, utajone treści duchowe ale także kunszt wykonania stanowią o bliskości malarstwa Teresy Kępowicz z tradycją dawnego malarstwa.
Subtelność dotknięć pędzla artystki nadaje jej pracom charakteru zjawiskowego, podkreśla ulotność przedstawianych momentów z życia natury. Istotne dla wrażenia migotliwości powierzchni płócien, jest malowanie złotem, które w postaci drobnych punktów odbija światło i dodaje obrazom szlachetnego blasku.
Artystka posiadła umiejętność wyobrażenia czegoś, co wydawałoby się umyka możliwościom malarstwa: zatrzymania w obrazie czasu, chwili, która właśnie przemija.
Sztuka Teresy Kępowicz wymaga skupienia. Jej istotą jest próba zwrócenia uwagi, iż ważne procesy natury zdarzają się pośród zwyczajnych widoków, w każdym miejscu na ziemi. Wystarczy tylko wyostrzyć zmysły." Joanna Mielech

Z wypowiedzi artystki: "Zauważyłam, że od pewnego czasu sama rejestracja form, pomysłów, kształtów mi nie wystarcza. Zaczęłam rejestrować uczucia, doznania wewnętrzne, przeżycia".
www.kepowicz.com
KĘPOWICZ Teresa nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących