Wróć do artystów
ST

Szymon PARAFINIAK (ur. 1966) i Aleksandra CUPIAŁ THESEUS

Dodaj do listy życzeń
(2)

Szymon Parafiniak oraz Aleksandra Cupiał powołali do życia projekt artystyczny THESEUS w styczniu 2016. Współczesne znaczenia mitu o Tezeuszu oraz symbolu labiryntu to na ten moment podstawowe motywy poszukiwań artystycznych i formalnych duetu THESEUS. Artyści koncentrują się przede wszystkim na zagadnieniach poszukiwania energii, światła i ruchu a tematyka obrazów jest jedyniepretekstem do ich poszukiwań formalnych. Inne obszary poszukiwań artystycznych duetu THESEUS to iluzja wizualna, stany hipnotyczne wywoływane przez sztuki wizualne oraz opart. Artyści realizaują cykl dużych obrazów na płótnie w technice akrylowej.


Szymon Parafiniak (ur. 1966) - artysta umiejętnie łączy dwie pasje – malarstwo i jazz. Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Prezes Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych Konduktorownia w Częstochowie. Projektuje plakaty muzyczne i teatralne, albumy i wydawnictwa artystyczne. Współpracuje z galeriami sztuki, teatrami i klubami muzycznymi. Od 1991 organizuje wystawy swoich prac w kraju i za granicą. W 2009 jego grafiki (portrety polskich jazzmanów) ozdobiły kalendarz wydany przez miesięcznik „Jazz Forum”. Na OJM-Złota Tarka 2010 w Iławie zaprezentował realizacje z zakresu projektowania, rysunku, grafiki i malarstwa.


Aleksandra Cupiał - Autorka konceptu z pogranicza mody i projektowania: Project HalY. Obszary zainteresowań artystycznych: malarstwo, projektowanie, fotografia.

Szymon PARAFINIAK (ur. 1966) i Aleksandra CUPIAŁ THESEUS nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących