Wróć do artystów
GS

Grupa SZARE DNI

(2008 r.)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Członkowie grupy "Szare Dni". Są to: Melania Avanzato, Malwina de Brade, Magdalena Charczuk, Agnieszka Motyka, Alicja Pietras, Piotr Rosiński, Marta Skłodowska, Katarzyna Skura i Jacek Sołkiewicz.
Członkowie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

Grupa "Szare Dni" powstała w 2008 roku. Wspólną cechą publikowanych zdjęć jest charakterystyczna szarość, która z czasem stała się znakiem szczególnym prac wystawianych przez "Szare Dni". Jak mówią sami autorzy: "w szarości tkwi piękno, tajemnica i magia dnia codziennego, którą warto uchwycić na dłużej...".

Wspólne zamiłowanie do specyficznego rodzaju fotografii doprowadziło do swoistego połączenia wizji, w ramach której każdy z fotografów pokazuje cząstkę własnego świata i związanych z nim przeżyć. Fotografia, którą proponują "Szare Dni" nie jest łatwa w odbiorze - zdjęcia które można oglądać na wystawach grupy, zapraszają widza do chwili refleksji i stanowią niecodzienną projekcję własnych emocji oraz spostrzeżeń, często tajemnicznych, wręcz mrocznych, choć nie pozbawionych naturalności. W bieżącym roku prace "Szarych Dni" będzie można obejrzeć zarówno w polskich jak i zagranicznych galeriach.
Grupa SZARE DNI nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących