Wróć do artystów
SS

SVOROVÁ PAWEŁKOWICZ Sylwia

(ur. 1977, Warszawa)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2008 r.). Fascynuje się wielowarstwowym wymiarem malarstwa, materią farby i duchowością koloru. Barwą zajmuje się również od strony naukowej, od kilku lat prowadząc badania fizykochemiczne, m.in. dla Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.


Opowiada historie o napotkanych ludziach i miejscach. Jej obrazy są reakcją na otaczającą rzeczywistość – tę najbliższą i tę trochę odleglejszą. Stąd pojawiają się na nich pejzaże, rośliny, znaki, przedmioty, które towarzyszą jej w życiu codziennym. W swojej twórczości sięga po tematy osobiste i aktualne: kulturowe, społeczne i polityczne. Chętnie bierze udział w plenerach, wychodząc z założenia, że spotkania artystyczne mają inspirujący wpływ na twórczość artysty.


Jest współzałożycielką Fundacji z Miłości do Sztuki „MiDoSzu”, w której pełni funkcję kuratora sympozjów i plenerów artystycznych. Od 2016 r. współpracuje ze słowacką Galerią na Tehelnej w Zwoleniu, gdzie w lutym każdego roku organizuje wystawy polskich artystów młodego pokolenia.


Mieszka i maluje w czeskiej Pradze. Jej prace znajdują w kolekcjach prywatnych w Polsce, na Słowacji i w Czechach.

SVOROVÁ PAWEŁKOWICZ Sylwia nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących