Wróć do artystów
GS

Grupa SUKA OFF

(1995 r.)
Dodaj do listy życzeń
(0)
SUKA OFF to formacja artystyczna istniejąca od 1995 roku, założona i koordynowana przez Piotra Węgrzyńskiego. Jej działania oscylują miedzy sztukami wizualnymi (z dużym naciskiem na nowe media) a szeroko pojętym live art – od spektakli i instalacji galeryjnych po akcje w klubach i podczas koncertów.

W centrum zainteresowań twórców niezmiennie pozostaje ludzka cielesność we wszystkich jej biologicznych i fizjologicznych aspektach – stąd silne koneksje grupy z nurtem body art. Ciało w pracach grupy SUKA OFF pozbawione jest jednak politycznego, religijnego, czy autobiograficznego ciężaru – to kolejne medium, tworzywo, które można dowolnie przekształcać, formować oraz interpretować. Stąd często zestawiane jest z innymi plastycznymi substancjami (płynny lateks, silikon, akryl), lub z mediami (jako przewodnik impulsów elektrycznych – sygnału audio lub video)

SUKA OFF z równym powodzeniem prezentuje swoje prace na scenach teatrów, w galeriach, klubach, czy festiwalach sztuki video. W ciągu ostatnich dwóch lat grupa wystąpiła na kilku największych przeglądach body art na świecie: „Body Probe” w Londynie (UK/2007), „Souterrain Porte IV” w Nancy (FR/2007) oraz „Visions of Excess” podczas SPILL Festival w Londynie (UK/2009), obok takich artystów jak Franko B, Ron Athey, Stelarc czy Marcel.lí Antúnez. W 2008 roku odbyła się pierwsza duża retrospektywa działań grupy w galerii „The Others” w Londynie.
Grupa SUKA OFF nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących