Wróć do artystów
FS

FIJAŁKOWSKI Sławomir

(ur. 1970)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, 1995. Studia podyplomowe w Hochschule für küristierische und industriele Gestaltung w Linz, Austria w zakresie wzornictwa przemysłowego produktów z metalu, 1996 -1998.
Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki, a także Fundacji Batorego, wiedeńskiej Fundacji Kultur Kontakt oraz austriackiego Ministerstwa Nauki i Badań.
Kierował Pracownią Podstaw Projektowania Biżuterii na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi, 2003 – 2008. Od 2005 roku adiunkt na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku,
gdzie obecnie prowadzi Pracownię Projektowania Biżuterii i Form Użytkowych. Twórca biżuterii autorskiej - uczestniczył w ponad 40 wystawach w Polsce i zagranicą. Projektant produktów użytkowych oraz kolekcji biżuterii komercyjnej we współpracy z wiodącymi polskimi producentami branży jubilerskiej.
Juror, kurator wystaw i konsultant konkursów biżuterii artystycznej w Legnicy oraz w Gdańsku. Autor licznych artykułów, publikacji, tekstów naukowych, programów dydaktycznych a także analiz teoretycznych dotyczących wzornictwa oraz współczesnej polskiej sztuki złotniczej.

FIJAŁKOWSKI Sławomir nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących