Wróć do artystów
KS
Sarah Van Keuren jest absolwentką Historii Sztuki na Swarthmore College, studiowała Techniki Graficzne w Philadelphia College of Art, otrzymała tytuł Master of Fine Arts w dziedzinie fotografii na Universitecie w Delaware.
Od 1980 zajmuje się procesami bezsrebrowego druku na Uniwersytecie Sztuki, gdzie obejmuje funkcje adiunkta w Instytucie Sztuk Pięknych i Technik Graficznych. Jest autorką i wydawcą książki "A Non-Silver Manual", która ma obecnie już trzecie wydanie. Van Keuren prowadziła wiele warsztatów fotograficznych w Stanach Zjednoczonych i Finlandii. Jej prace znajdują się w Schmidt-Dean Gallery w Filadelfii.
Od 1982 r. do 2002 r. Van Keuren pracowała na 8-10 calowych, czarno-białych negatywach otworkowych kopiowanych w technice cyjanotypii i bichromu. Pod koniec lat 90-tych zaczęła skanować i montować negatywy otworkowe, a po 20 latach bezustannej pracy z dużym, drewnianym aparatem otworkowym, statywem i wielkoformatowymi negatywami, z nasycaniem zdjęć barwami poprzez różnorodną ekspozycję czasu i maskowania, dała się uwieść małemu kieszonkowemu aparatowi cyfrowemu. Rozpoczęła pracę z negatywami o większym formacie i separacji kolorów, które mogła uzyskać z plików cyfrowych poprzez wykorzystywanie naświetlarki.
Cieszy się z powrotu do jej prac wykonanych techniką otworkową na wystawie festiwalowej w Katowicach.
KEUREN Sarah Van nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących