Artysta fotografik, członek ZPAF
W dorobku ponad 400 zbiorowych wystaw fotograficznych, konkursów filmowych krajowych i zagranicznych oraz ponad 40 wystaw indywidualnych.
Autor i wydawca albumów fotograficznych m.in.: Moszna - zamek i park, Jubileusz ZAK, Śląsk Opolski - zabytki i przyroda, Przyroda Śląska Opolskiego, Góra Św. Anny.
Wraz z rodziną po zakończeniu II wojny światowej dotarł do Rudzieńca Gliwickiego, a następnie do Kola-Portu. Uczęszczał do szkoły Podstawowej w Kłodnicy i w Kolu. Mieszkał w Kolu Porcie do 1963 roku (początkowo przy ulicy Krótkiej (obecnie Jasna), później przy Młynarskiej ,a następnie przy ulicy Lipowej (obecnie Chełmońskiego). Z czasów szkoły podstawowej miło wspomina przyjań z Tomaszem Horakiem.
Absolwent Studium Fotografii i Filmu w Warszawie (specjalizacja filmowa) oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu (praca dyplomowa z zakresu percepcji sztuki fotograficznej).
Instruktor fotografii i filmu kat. S. Pracownik Życia Blachowni i członek klubu filmowego Groteska. Był fotoreporterem miesięcznika OPOLE, a także wykładowcą Studium Kulturalno-Owiatowego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Jest prezesem Oddziału Opolskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestniczył w ponad 350 zbiorowych wystawach fotograficznych oraz konkursach filmowych w kraju i za granicą zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Podczas urlopu twórczego w Wenezueli zrealizował w Caracas dwie wystawy: Okna i drzwi La Guaira (1993) i Zapis fotologiczny (1984). Cykl wystaw Wędrówki do ludzi prezentował w Opolu (od 1987), Krakowie (1989) oraz na Węgrzech (1989). Był także autorem wystaw Tematy Opolskie (1981), Moszna w Fotografii (1992) oraz Skalne miasta (1993). Zrealizował ponad 40 wystaw indywidualnych. Wydał albumy fotograficzne: Moszna - zamek i park", 50-lecie", lšsk Opolski - zabytki i przyroda". Prowadził Autorskie Studio Fotograficzne. Obecnie prowadzi wspólnie z małżonką Jagodą wydawnictwo Oficyna Piastowska. Album Śląsk Opolski zabytki i przyroda do zrealizowania którego zaprosił nie tylko fotografików ale także znawców regionu z innych dziedzin, okazał się dużym sukcesem wydawniczym i został wyróżniony jako Najlepszy Produkt Opolszczyzny 2000". Doceniono go jako narzędzie promocji regionu, znalazł także uznanie wród przewodników turystyki .