Wróć do artystów
SP

STACHOWSKI Przemysław Andrzej

(ur. 1961, Poznań)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Jest absolwentem warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa ze specjalizacją Malarstwo Ścienne i Sztalugowe, gdzie studiował w latach 1989-1994 w pracowni Prof. Stefana Gierowskiego i ukończył dyplomem z wyróżnieniem.
W latach 1991, 1993; 1995 otrzymał stypendium CISIM (Centro Internazionale Studi Insegnamento Mosaico) w Rawennie we Włoszech, gdzie poznawał techniki artystycznej mozaiki marmurowej. Po dyplomie zajmuje się monumentalnym i kameralnym malarstwem ściennym, sztalugowym, mozaiką artystyczną we wnętrzach architektonicznych.
Brał udział w wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i instytucjonalnych.
Zrealizował wiele autorskich artystycznych aranżacji wnętrz w przestrzeniach instytucjonalnych, prywatnych i sakralnych. Od 2001 roku stale związany z działalnością Domów Kultury: 2001-2009 z Teresińskim Ośrodkiem Kultury, od 2009 - do dzisiaj: Sochaczewskim Centrum Kultury (dawniej MOK), gdzie prowadzi Studio Malarstwa, Rysunku i Fotografii Cyfrowej.

STACHOWSKI Przemysław Andrzej nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących