Wróć do artystów
TP

TARKOWSKI Piotr

(ur. 1977)
Dodaj do listy życzeń
(2)
Artysta urodzony w Warszawie. Mieszka i tworzy w Erfurcie (Niemcy).
Pracę twórczą rozpoczął przeszło 20 lat temu zajmując się grafiką i tatuażem artystycznym. Pracując w studiach w Polsce, Holandii oraz w Niemczech doszedł w tej dziedzinie do perfekcji. Wykonał w tym czasie tysiące szkiców do realizowanych prac.
Z czasem zajął się malarstwem, tworząc początkowo w technice akrylu, później sięgnął po farby olejne.
Jego główną inspiracją były prace Beksińskiego, Ajwazowskiego, arcymistrza portretu Seybolda, ale także komiksy Grzegorza Rosińskiego. Największy wpływ na to, co maluje i rysuje ma przyroda, jej piękno i tajemniczość w połączeniu z brutalną siłą. W jego twórczości istotna jest także muzyka klasyczna, która towarzyszy artyście podczas pracy.
W sztuce odrzuca to, co łatwe i szybkie, wykonane nieumiejętnie i polegające jedynie na samym pomyśle, czy kontrowersji. Każdy jego obraz poprzedzony jest szeregiem szkiców i studiów, co widać już po samej kompozycji, wyreżyserowanej, niczym teatralna scena. Przywiązuje ogromną wagę do starannego rysunku anatomii i perspektywy, odbiegając od realizmu tylko w szczególnych przypadkach - dla podkreślenia zamierzonego efektu.
Prace Tarkowskiego cechuje staranność i delikatność, polega przede wszystkim na głębi oraz różnorodności barw. 
TARKOWSKI Piotr nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących