Wróć do artystów
BP

BARSZCZOWSKI Piotr (pseud. art. Adam Perun)

(ur. 1972 Tarnów)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Piotr Franciszek Barszczowski (pseudonim art. ADAM PERUN), doktor sztuki, artysta-plastyk i fotografik, projektant komunikacji wizualnej, teolog i pedagog.
Urodził się w 1972 r. w Tarnowie. Jest absolwentem dwóch krakowskich uczelni: Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytetu Papieskiego. Specjalizował się w dziedzinie komunikacji wizualnej oraz w dziedzinie historii sztuki sakralnej. Jako artysta-plastyk, projektant grafiki użytkowej, jest autorem identyfikacji wizualnych ponad 500 firm – jest również biegłym sądowym w tej dziedzinie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest twórcą „NEOWITRAŻU” – charakterystycznego foto-kolażu komponowanego fragmentami makro i mikrofotografii.
W 1995 r. założył w Tarnowie Pracownię Plastyczną i Galerię „SYMBOL”; w 2008 r. z jego inicjatywy powstała grupa artystyczna „NEOSECESJA”. Wykładowca projektowania komunikacji wizualnej w Katedrze Wzornictwa Wydziału Sztuki PWSZ w Tarnowie. Od roku 2018 pełni funkcję prezesa Fundacji Artystycznej PEGAZ.

BARSZCZOWSKI Piotr (pseud. art. Adam Perun) nie posiada obiektów w wynikach