Dorastał w rodzinie artystycznej - ojciec był rzeźbiarzem, a matka zajmowała się ilustracją książkową dla dzieci. Wykształcenie plastyczne zdobywał w liceach plastycznych w Warszawie i w Kielcach oraz w Liceum im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Następnie studiował na Wydziale Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni doc. Bohdana Chmielewskiego. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w roku 1974.
Pracuje w różnych materiałach, takich jak kamień, ceramika, drewno, ale jego ulubionym tworzywem jest brąz. Tajniki odlewnictwa, zarówno w formach piaskowych, jak i metodą wosku traconego, poznał i opanował w latach 1973-74 pod okiem mistrza Horsta Borchardta w Köpenick. Uczył się odlewnictwa w najbardziej znanych warszawskich odlewniach.
Piotr Ożerski jest artystą bardzo pomysłowym. Jego prace emanują niesamowitą mocą i charakteryzują się bezkompromisową dbałością o szczegóły. W latach 70. artysta był uczestnikiem licznych orońskich plenerów rzeźbiarskich. W roku 1979 Towarzystwo Przyjaciół Rzeźby w Orońsku zorganizowało wystawę jego prac pt. "Rzeźba kameralna". W zbiorach Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie znajdują się prace Ożerskiego, m.in. "Strzelec", "Gimnastyk", "Łucznik", "Ciężarowiec", "Tancerka z piłką".
Obecnie Ożerski jest ważną postacią australijskiej sceny artystycznej. Mieszka i pracuje w Sydney.