Wróć do artystów
MP

MARKOWSKI Piotr

(ur. 1978, Kraków)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Piotr Markowski urodził się 1978 roku w Krakowie. Z wykształcenia jest geografem.
Jako dziecko dużo czasu spędził obserwując swego ojca fotografującego polski krajobraz, demonstracje okresu PRL oraz Krakowski Kazimierz lat osiemdziesiątych. W niektórych z tych fotograficznych wyprawach towarzyszył ojcu z własnym aparatem, co sprawiło, że nauczył się postrzegać świat przez pryzmat obiektywu.
Równocześnie - wraz z kolejnymi wycieczkami w Beskidy, Tatry, a potem także Karakorum, Atlas Wysoki i Alpy - zrodziła się jego miłość do gór. Obecnie do największych pasji zalicza jazdę na rowerze po górach (oprócz wypraw w Karpaty i Alpy ma na swoim koncie również udział w maratonach MTB).
Konsekwencją czasu spędzonego z aparatem na górskich szlakach jest udział w wystawie Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda "Krajobraz Górski" w 2006, nagroda w konkursie fotografii górskiej organizowanym przez Polski Związek Alpinizmu w 2008 oraz 2 miejscem w konkursie "Przestrzeń Życia", który miał miejsce podczas festiwalu Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem w 2009.
Fotografia górska łączy dwie pasje Piotra Markowskiego - chwytanie ulotnych chwil w obrazy przy pomocy aparatu i spędzanie czasu z dala od zgiełku miast. Zawodowo zajmuje się głównie fotografią architektury (wnętrza, hotele) oraz fotografią ludzi.
Zdjęcia Piotra Markowskiego ukazały się w takich czasopismach jak "Weranda" czy "National Geographic", współpracował m.in. z: Akademią Muzyczną w Krakowie, Castello gt, Baltic Wood, ODiHR (OBWE), Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, Donimirski Boutique Hotels oraz Holiday Inn Kraków.
MARKOWSKI Piotr nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących