Wróć do artystów
KP

KOZŁOWSKI-SWANSKI Paweł

(ur. 1980, Warszawa)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Paweł Kozłowski, malarz, grafik, ilustrator, autor animacji i teledysków, tworzący pod pseudonimem Swanski, urodził się w 1980 roku w Warszawie i należy do tzw. pokolenia transformacji. Pomimo młodego wieku, Swanski jest już uznanym w kraju i zagranicą artystą wielu form, kojarzonym z ubran culture, a odnoszącym już pierwsze sukcesy na aukcjach sztuki współczesnej. Jego sztuka często komentuje i dokumentuje otaczającą rzeczywistość.

Kiedy był dzieckiem, mówiono, że w roku 2000 będziemy latać w kosmos na wakacje. a na przedmieściach nie będzie lotnisk tylko kosmodromy...

Jest rok 2009 a pliki z Macintosha wciąż często nie otwierają się na PC, nie ma szczepionki na AIDS, ludzie wciąż umierają na raka... a jeśli chodzi o loty w kosmos, to nawet pojawiły się wątpliwości czy historyczne pierwsze lądowanie na Ksieżycu nie było mistyfikacją wyreżyserowaną przez jednego z graczy w grę zwaną zimną wojną...

Paweł Kozłowski (Swanski) założyciel jednoosobowego studia graficznego Swansart, streetwearowej firmy/marki TURBOKOLOR, rozwijającej działania na różnych polach urban culture. Twórca animacji do MTV czy VH1. Ilustracje Swanskiego znalazły się „Lodown“, „Blond“, „Belio“, „DosDedos“, „Laifstajl“, „Exklusiv“.

Na koncie ma dwie indywidualne wystawy w Polsce, udział w RedBullBoxGallery w Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, w “Laktacjach“ Galerie Nabrezi w Pradze, w wystawie zbiorowej Art of football w Mediolanie i Bazylei podczas Art Basel.

Więcej: http://www.swanofobia.com
http://www.swanarts.com
http://www.turbokolor.com
http://www.studiovisla.com
http://www.maggnes.com
KOZŁOWSKI-SWANSKI Paweł nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących