Wróć do artystów
JP
dr Paweł Jakubowski, adiunkt, artysta plastyk-konserwator dzieł sztuki,
Od 2003 roku kieruje Pracownią Konserwacji i Restauracji Malarstwa Ściennego na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Jest autorem publikacji dotyczących problemów związanych z oczyszczaniem malowideł ściennych. Wykonuje duże, kompleksowe prace konserwatorskie i malarskie oraz projektowe m.in.: konserwacja i aranżacja polichromii fasady neogotyckiej kamienicy Władysława Ławrynowicza w Warszawie (Al. Ujazdowskie 22); konserwacja malowideł ściennych kościoła w Siennie; w kościele w Brańszczyku – konserwacja ołtarza głównego, projekt i wykonanie polichromii wnętrza oraz projekt kolorystyki elewacji; projekt restauracji i aranżacji kolorystycznej elewacji kościoła w Komorowie (zrealizowany); przeniesienie i konserwacja malowideł postsecesyjnych z dawnej podwarszawskiej rezydencji do Muzeum Historycznego m.st. Warszawy.
Ostatnie prace to: konserwacja i restauracja Pokojów Chińskich i Myśliwskich w Muzeum Pałac w Wilanowie (współkierownictwo prac) i projekty restauracji oraz aranżacji kolorystycznej kościołów w Ostrołęce i Sieluniu (obecnie w realizacji).
W dorobku ma również sześć indywidualnych wystaw malarstwa oraz udział w wystawach zbiorowych.
Pokaż
37
37

JAKUBOWSKI Paweł

z cyklu Zwierzęta mojej córki

Pastel
97x73 cm

Wykup abonament, aby zobaczyć więcej informacji
21
21

JAKUBOWSKI Paweł

Z cyklu zwierzęta mojej córkiZWIERZĘ 3

Pastel tłusty
90 x 70

Wykup abonament, aby zobaczyć więcej informacji
36
36

JAKUBOWSKI Paweł

W sosnowych zaroślach

olej na tekturze
15x26 cm
2004

Wykup abonament, aby zobaczyć więcej informacji