Wróć do artystów
DP

DOŁOWY Patrycja

(ur. 1978 r.)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Patrycja Dołowy urodziła się w Bostonie, w stanie Massachusetts w 1978 roku. Mieszka w Warszawie. Artystycznie jest związana głównie z Warszawą i Wrocławiem. Jest doktorem nauk biologicznych (2007), absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom 2002) oraz Wyższego Studium Fotografii AFA we Wrocławiu (wyróżniona praca dyplomowa pt.: Lilith odchodzi…, pod kierunkiem dr Piotra Komorowskiego, 2005).
Autorka kilku cykli fotograficznych. Opublikowała album fotograficzny Efemeryki/Ephemerics (Warszawa 2005). Od kilku lat zaangażowana w działania społeczne i społeczno-kulturalne. Była współzałożycielką Grupy Nieformalnej i grupy Dzialam.pl. Współpracowała z galerią 2b i Warszawskimi Otwartymi Targami Sztuki wARTo oraz polsko-duńskim stowarzyszeniem Music Crosses Borders. Członkini Rady Upowszechniania Nauki. Od 2007 r. związana z Fundacją MaMa.
Brała udział w kilkunastu wystawach polskich i zagranicznych (między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Tuluzie i Wiesbaden), jej zdjęcia można też oglądać w hiszpańskiej galerii internetowej Artedelu.
DOŁOWY Patrycja nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących