Wróć do artystów
BO

BAGRIY Oksana

(ur. 1985)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Urodzona w Kijowie. W 2014 roku otrzymała dyplom magisterski z wyróżnieniem rektorskim na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni grafiki warsztatowej prof. zw. Piotra Smolnickiego i aneksem z litografii w pracowni prof. Błażeja Ostoi-Linskiego oraz aneksem z malarstwa w pracowni prof. Pawła Nowaka. Absolwentka Państwowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w Kijowie, jej rodzinnym mieście. Studiowała w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, w pracowni grafiki warsztatowej prof. Ryszarda Osadczego i malarstwo w pracowni prof. Antoniego Fałata.
Otrzymała nagrodę Dziekana Wydziału Grafiki ASP w Warszawie za najlepszą grafikę III kwartału 2013 roku w XX jubileuszowej edycji konkursu „Grafika Warszawska”.
Stypendystka polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Gaude Polonia", laureatka Ukraińskiego Funduszu Kultury (Ukrainien Foundation of Culture) w ramach konkursu "Nowe imiona Ukrainy\'99“.
W 2012 roku reprezentowała Polskę na 7. Międzynarodowym Triennale Grafiki „Art Bitola”, Macedonia, a w 2010 na II Międzynarodowym Biennale malarstwa i rzeźby \'\'Mediteran 2010\'\' w Chorwacji.
Należy do grupy artystycznej ,,Młodzi Sztuką" Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.
Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Włoszech, Portugalii, itd. Tworzy w technikach malarskich, w grafice warsztatowej oraz eksperymentalnej.
Mieszka w Warszawie.
BAGRIY Oksana nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących