Wróć do artystów
WN

WIŚNIEWSKA Natalia

(ur. 1985)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Jest absolwentką UA w Poznaniu. Dyplom zrealizowała w pracowni Litografii Profesora Stefana Ficnera. Brała udział w Wystawie Finalistów XXX Edycji Konkursu na stypendium im. Marii Dokowicz (konkurs na majlepszy dyplom), a także uzyskała Sypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego na rok 2009.
Do moich najważniejszych prac należą: Obraz/Obraza (malarstwo/performance), Czasem (instalacja/obiekt), pokutJa (performance) czy Kam Ham (grafika/instalacja/obiekt – praca dyplomowa).
Reinterpretuję słowa, dopasowując je do własnej idei, rozciągając, bawiąc się formą i znaczeniem słów. Obszar języka jest dla mnie najbardziej potencjalną, wszechobecną i jednocześnie najbliższą stukturą kreującą moje relacje. Słowa są jak materiał plastyczny, który poddaję obróbce, tworząc nowe zanaczenia i kody.
Kontrast, czas, ruch, relacja to tylko niektóre z pojęć konstytuujących moją artystyczną wypowiedź. Dzięki pojęciom łatwiej jest namierzyć rzeczy, a także dowiedzieć się czegoś o ich naturze. Słowa istnieją przez ich znaczenia. Kiedy uchwycimy znaczenie, właściwie można zapomnieć o słowach.
WIŚNIEWSKA Natalia nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących