Wróć do artystów
Nancy Spencer jest dyrektorem Pinhole Resource Inc., organizacji non-profit archiwizującej i zajmującej się rozpowszechnianiem informacji o fotografii otworkowej. Była także wydawcą miesięcznika Pinhole Journal, ukazującego się w latach 1985-2006. Prowadziła zajęcia i szkolenia. Pracuje razem z Ericiem Rennerem od 1989. Ich fotografie są wystawiane w rożnych międzynarodowych instytucjach kulturalnych i muzeach na świecie, nie wyłączając Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, Kalifornijskiego Muzeum Fotografii, Narodowego Muzeum Kanady, George Eastman House, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Mexico City, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Sao Paulo w Brazylii i Biblioteki Narodowej w Paryżu, a ostatnio także w Chinach i Japonii, gdzie nawiązali liczne kontakty z miejscowymi artystami.
Spencer jest autorem pozycji: "Under the Blue" (Flying Monkey Press, 2008) I "Flight" (wraz z Rebeccą Wackler, Flying Monkey Press, 2008).
Spencer jest stypendystką Narodowej Fundacji Sztuki, Fundacji Aarona Siskinda oraz Fundacji Amerykańsko-Skandynawskiej. Wykładała na wielu uniwersytetach, takich jak: Uniwersytet Stanowy w Nowym Jorku, Visual Studies Workshop, Sweet Briar College, była też artystką-rezydentem Hollins University w 2002. Zostaa finalistką Nagrody Gubernatora Nowego Meksyku za całokształt twórczości i osiągnięcia w sztuce z 2007 roku. Spencer otrzymała stopień naukowy BFA (Bachelor of Fine Arts) od Hollins University.
Spencer mieszka w Mimbres Valley w Nowym Meksyku.
SPENCER Nancy nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących