Wróć do artystów
SM

STASZCZAK Michał

(ur. 1979, Wrocław)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Absolwent rzeźby Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiował w latach 1999-2005, dyplom w 2005 roku pod kierunkiem prof. Leona Podsiadłego. Pracownik dydaktyczny (asystent) tej samej uczelni w pracowni małej formy rzeźbiarskiej i pracowni odlewniczej u prof. Jacka Dworskiego. W listopadzie 2012 obronił tytuł doktora.
Dwukrotnie reprezentował Polskę na Międzynarodowym Sympozjum Medali, Plakiet i Małych Form Rzeźbiarskich w Czechach. Członek wrocławskiego okręgu ZPAP. Autor statuetki Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius, Statuetki Prezydenta Miasta Wrocławia oraz rzeźby Krokodyla dla wrocławskiego teatru Kalambur. Prowadzi warsztaty i pokazy odlewnictwa artystycznego m.in. w czasie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i Festiwalu Wysokich Temperatur, którego jest organizatorem.
Za wybitne osiągnięcia został dwukrotnie uhonorowany Stypendium Ministra Kultury, Stypendium Samorządu Wrocławia w Dziedzinie Kultury i Sztuki dla Młodych, Utalentowanych Wrocławian oraz Stypendium Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Został również nominowany do nagrody roku ZPAP 2010 za wystawę Wieloświaty. W 2012 otrzymał Nagrodę ZPAP za wystawę Imaginaria - metamorfozy codzienności. Praca Ursus i odyseja znalazła się wśród trzynastu finalistów międzynarodowego konkursu Premio Comel Vanna Migliorin, Mutazioni in Alluminio, Latina, Włochy (kwiecień 2014). Brał udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą.

STASZCZAK Michał nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących