Wróć do artystów
SLEZKIN Michał

SLEZKIN Michał

(ur. 1960, Warszawa)
Dodaj do listy życzeń
(2)
Urodzony 12 lipca 1960 w Warszawie. Studia na ASP w Warszawie na wydziale grafiki w latach 1982- 1989. plakat w pracowni Profesora Macieja Urbańca, malarstwo w pracowni Teresy Pągowskiej. Tworzy wielkoformatowe prace na papierach w technice akwarelowej, oleje oraz obiekty wielowymiarowe w żywicach syntetycznych. Zajmuje się również projektami konceptualnymi, sięgając po nowe techniki multimedialne.

Pierwsza indywidualna wystawa artysty odbyła się w galerii „Brama” w 1985 roku. W 1990 wystawa w Galerii Promocyjnej, a następnie w 1991 prace Slezkina prezentowane były na wystawach w Pradze i Budapeszcie, w ramach programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W 1994r. odbyła się wystawa instalacji multimedialnej w Saint Tropez.
Kolejne projekty prezentowane były 2003 Bochenska Gallery, wystawa malarstwa, prace na papierze „Biosfera“. 2005 wystawa malarstwa, prace olejne na płótnie „Skitoma“. 2007 Galeria BWA w Zielonej Górze, projekt multimedialny „Jeden“. 2009 Bytom Galeria Kronika, fragment projektu multimedialnego „Bohdan i Michał Slezkinowie - Państwo“, w ramach wystawy zbiorowej „Piekło Rzeczy“.

Obecnie razem z Michałem Wolińskim i Krzysztofem Gutfrańskim w przestrzeni Piktogram/BLE, przygotowuje nowy projekt.
SLEZKIN Michał nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących